Snowpark Wierchomla już otwarty!

W minioną sobotę Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna Wierchomla otworzyła swój snow park. Park w Dwóch Dolinach to miejsce, które w zeszłym sezonie wyrobiło sobie bardzo dobrą opinię wśród riderów z całej Polski. Park jest stale udoskonalany, a przeszkody i atrakcje są bardzo zróżnicowane. Odnajdą się tu zarówno doświadczeni riderzy, jak i ci, którzy dopiero próbują swoich sił. Jest usypany z ziemi, dzięki czemu nie jest tak zależny od warunków pogodowych jak inne tego rodzaju przedsięwzięcia.

foto: Paweł Klimek

Snow Park w Wierchomli to jedna z najdłuższych konstrukcji tego rodzaju w Polsce: – Liczy ponad 400 metrów długości i ma zróżnicowane trasy, dzięki czemu jest jednym z największych w Polsce. Poziom jego przygotowania spełnia standardy ośrodków alpejskich – mówi rzecznik prasowy Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla Przemysław Kutnyj.
Projektantem snow parku jest Michał Bartusiak, który tworzył tego rodzaju miejsca w Alpach. Obiekt jest całkowicie oświetlony, a godziny jego otwarcia to aktualnie 9:00 – 18.00.

Paweł Klimek