źródło: http://czarnagora.pl/

Nowości w ośrodku narciarskim w Czarnej Górze

Podczas gdy my snowboardziści wyczekujemy na śnieg i rychłe rozpoczęcie sezonu to w Ośrodku Narciarskim Czarna Góra trwają intensywne prace przy budowie nowego wyciągu. Nie wiem czy wiecie ale powstaje tu najnowocześniejsza i najszybsza w Polsce 6-osobowa kolej wyprzęgana firmy Leitner Ropeways.

 

Nowa kolej będzie wyposażona w miękkie i podgrzewane siedzenia z żółtymi osłonami przeciwwietrznymi. Na szczyt Czarnej Góry będziemy wyjeżdżać z prędkością 6m/s , co oznacza że podróż będzie trwała zaledwie 3 minuty i 40 sekund. Niektórzy pewnie nie zdążą odsapnąć po zjeździe a już będą z powrotem na górze :). To będzie Mercedes wśród wyciągów, który na pewno znacznie podniesie atrakcyjność całego ośrodka. Nowa kolej to nie jedyna nowość jaką szykują dla nas właściciele ośrodka.

 

Nowością będzie również nowa trasa (A), która będzie naśnieżana na całej szerokości i długości. Kolejna nowość to oświetlenie najdłuższej trasy na Czarnej Górze. Trasa B FIS ma 1680 metrów długości i nie ma co ukrywać że będzie to nie lada atrakcja na wieczorne jazdy. Trwają także prace nad  profilowaniem wspomnianych nartostrad.  Wyprofilowane zostaną także trasy C FIS oraz H.

 

Przed nowym sezonem rozbudowany zostanie także system sztucznego naśnieżania. Zakupione zostało 27 nowych armatek śnieżnych, które razem z obecnymi armatkami i lancami będą w stanie w ciągu 100 godzin naśnieżyć trasy A, B FIS, G i H warstwą 50 cm śniegu!

 

Nowością jest także rozbudowa zaplecza hotelowego. Aparthotel Czarna Góra zapewni dodatkowe 500 miejsc noclegowych dla najbardziej wymagających.

 

Nowe inwestycje w połączeniu z ciekawym i zróżnicowanymi trasami narciarskimi z pewnością przyciągną nowych miłośników zimowego szaleństwa. Ja osobiście do tej pory nie miałem okazji tam być ale teraz to chyba będę musiał.

mapka-czarna-gora

Do zobaczenia na stoku!