Nowe władze Polskiego Związku Snowboardu

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Snowboardu w bielskim Starostwie Powiatowym wybrano nowy zarząd. Na jego czele stanął Marek Król, jedyny zgłoszony kandydat, pełniący wcześniej funkcję szefa Komisji Rewizyjnej PZS.

 

Zostałem wywołany do tablicy. Lista uwag o niegospodarności przekroczyła wszelkie granice – przekonywał Król, nie szczędząc krytyki ustępującej władzy. – Byli bardzo dobrzy w kwestiach sportowych, ale związek to przede wszystkim ekonomia i finanse. Walne zwołaliśmy z powodów zbyt dużych nieprawidłowości w tym zakresie – dodał Król.

 

Na prośbę Tomasza, Urbańskiego, który pełnił funkcje prezesa PZS przez ostatnie dwa lata, przybyli: Kazimierz Kowalczyk – wiceprezes PKOL, Wiktor Czerniakowski z Departamentu Prawno Kontrolnego Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Łukasz Ligocki z Departamentu Sportu Kwalifikowanego i Młodzieżowego. – Zależało mi na obecności oficjeli, aby ostudzić nastroje delegatów, którzy czasami powierzchownie i niesprawiedliwie oceniali nasze działania – przekonywał Urbański.

 

Ostatnie dwa sezony to najgorsze zimy od lat a zarazem najlepsze wyniki Polskiej Kadry w historii tej dyscypliny. Kowalczyk przypominał delegatom, że snowboard bardzo liczy się na arenie sportów zimowych, a sukcesy zawodników zwiastują powodzenie na Olimpiadzie w Vancouver w 2010.

 

Na uwagę zasługuje również fakt, że udało się poprzedniemu prezesowi koordynować Freestyle Challenge – cykl imprez freestyle’owych oraz dobrze zorganizować Mistrzostwa Polski we wszystkich konkurencjach. Decyzją delegatów zmniejszono liczbę członków zarządu z dziesięciu do siedmiu osób w składzie: Konrad Krasnodębski Warszawa, Paweł Dawidek, Marek Król, Iwona Kotula, Szczepan Ligocki, Piotr Biernat Krynica, Adam Ficek.

 

W pierwszej kolejności zajmiemy się opracowaniem programu naprawczego i strategią spłacania zalegającego od lat długu. – zaznaczył Król. Do końca czteroletniej kadencji pozostało 2 lata. Jeśli prace nowego zarządu przebiegną bez zakłóceń, kolejny zjazd odbędzie się za dwa lata, po zimowych igrzyskach w 2010.

 

Marek Król – lat 52, mieszka i pracuje w Nowym Targu, z zawodu lekarz, pełniący funkcję Zastępcy Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie. Ze snowboardem związany od 6 lat. Dwoje dzieci – syn Rafał 27 lat, z zawodu prawnik, córka Aleksandra 18 lat, maturzystka – zawodniczka Kadry Narodowej w snowboardzie w konkurencjach alpejskich (Klub DawideK Team Zakopane) – aktualna Mistrzyni Polski Seniorów w Snowcrossie i wicemistrzyni w Slalomie.

źródło: PZS