JOY RIDE DAYS 2008

Na początku długiego weekendu listopadowego w Zakopanem startuje trzecia edycja Joy Ride Days – zakończenie sezonu rowerowego i rozpoczęcie zimowego. Zawody w rowerowym downhillu oraz freestyle’u narciarskim i snowboardowym odbędą się na terenie stoku Harenda 7-8 listopada. Zjazd rowerowy po raz pierwszy w Polsce zostanie rozegrany po zmroku – przy sztucznym oświetleniu!

Po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się zmienić formułę imprezy. Poprzednie edycje były związane bezpośrednio z rowerem. Ze względu na duże zainteresowanie i udział snowboardzistów i narciarzy w minionych eventach, postanowiliśmy połączyć siły i spotkać się pod jednym szyldem Joy Ride Days 2008. Subkultury kolarstwa ekstremalnego, snowboardu i narciarstwa przenikają się na wielu płaszczyznach – dlatego chcemy doprowadzić do spotkania ludzi, których łączy podobna pasja.

Przez dwa dni trwania imprezy na stoku Harenda zawodnicy będą rywalizowali o, jedyny w swoim rodzaju, tytuł „King of Joy” w trzech osobnych kategoriach: rowerowy downhill, freestyle snowboarding i freeskiing. Zjazd rowerowy zostanie rozegrany na specjalnie przygotowanej w tym celu trasie, natomiast snowboard i narty na placu bezpośrednio pod wyciągiem krzesełkowym na Harendzie. Zapisy ruszają w piątek 10. października drogą internetową. Dbając o komfort startujących, limit zgłoszeń to 200 (downhill) i 60 (snowboard + freeski). W kwalifikacjach zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy w sobotnim finale, zmierzą się o tytuł najlepszego. Finały wszystkich dyscyplin odbędą się po zmroku, przy sztucznym oświetleniu.
Joy Ride Days to nie tylko ostra rywalizacja. Podczas sobotnich zawodów w godzinach od 12.00 do 16.00 odbędzie się organizowana przez zakopiańskie PCK zbiórka krwi na rzecz zakopiańskiego szpitala. Uprawiając sporty ekstremalne, wszyscy mamy świadomość, że kiedyś to nam może być ona potrzebna. Podczas zawodów odbędą się prezentacje najnowszego sprzętu rowerowego i snowboardowo-narciarskiego.
Wieczorami oczywiście zapraszamy wszystkich zawodników, kibiców i fanów zjazdu oraz zimowego freestyle’u na imprezy, które odbędą się w piątkowy i sobotni wieczór w Art Klubie Ampstrong. Jedni z najlepszych polskich DJ’ów zadbają o doskonałą zabawę. W ramach wydarzeń towarzyszących, o godz. 21.00 w piątek właśnie w Art Klubie Ampstrong odbędzie się premiera filmu snowboardowego Rome: „No Correct Way”. Więcej info na stronie www.joy-ride.pl