Billabong Air&Style 09

Największy quater zbudowany przez człowieka, 24 zawodników ze światowej, snowboardowej czołówki, 13 000 szalejącej publiki, 6 gwiazdek międzynarodowego touru Ticket To Ride, oraz dwa niesamowite koncerty – oto przepis na snowboardową imprezę z najwyższej półki.

 

W tym roku zwycięzcą Billabong Air & Style 2009 został 20 letni szwajcar Colin Frei. W spektakularnym finale Colin pokonał Peetu Piiroinena oraz Francuza Oliviera Gittlera.

 

Wczorajsze zwycięstwo Colina Frei na skoczni w Bergisel było sporym zaskoczeniem nawet dla młodego Szwajcara. Trick, którym pokonał Peetu Piironena to McTwist Indy na wysokości 6.5 m.

 

Natomiast Peetu, który ostatecznie znalazł się na drugim miejscu, zaliczył najwyższy lot wieczoru. 12 metrowy quarter wystrzelił fina na wysokość 8,8m. Do rekordu Terjego zabrakło dokładnie 1 metra, ale i tak Peetu cieszył się drugim miejscem, nagrodą Nokia Highest Air oraz awansem na pierwsze miejsce rankingu TTR.

 

Trzecie miejsce zajął Olivier Gittler, a trickiem dającym Francuzowi miejsce na podium był McTwist Japan wysoki na pięć i pół metra. Czwarte miejsce zajął Antti Tutti, a piąty był Terje Haakonsen.

 

Atmosfera na trybunach była niesamowita. Prowadzący zręcznie energetyzował 13 tysięczny tłum, poprzebierani w kolorowe, foliowe stroje fani niemieckiej grupy elektro frików Deichkind szaleli na trybunach, a finałowy koncert szwedzkiego Mando Diao wypełnił całe Bergisel dawką solidnego, rockowego uderzenia.

 

Więcej informacji o Air & Style 2009 znajdziecie na oficjalnej stronie Billabong Air & Style 09 oraz na stronie TTR

Pełna lista wyników:

1. Colin Frei (SUI) • 244 points
2. Peetu Piiroinen (FIN) • 231 points
3. Olivier Gittler (FRA) • 226 points

4. Antti Autti (FIN)
5. Terje Haakonsen (NOR)
6. Shayne Pospisil (USA)
7. Daisuke Murakami (JAP)
8. Dustin Craven (CAN)
9. Chas Guldemond (USA)
10. Scotty Lago (USA)
11. Arthur Longo (FRA)
12. Andy Finch (USA)
13. Henning Marthinsen (NOR)
14. Kim Rune Hansen (NOR)
15. Stale Sandbech (NOR)
16. Jack Mitrani (USA)
17. Chad Otterstrom (USA)
18. Niki Korpela (FIN)
19. Manuel Pietropoli (ITA)
20. Steve Krijbolder (NED)
21. Werner Stock (AUT)
22. Seppe Smits (BEL)
23. Ethan Morgan (GER)
24. Peter König (AUT)