Tips & Trick (vol. 2)

Ocena
Montaż
7.6
Obsada
7
Nauka trików
7
Ocena użytkowników0 Votes
0
7.2

Todd Richards – Tips Trick to drugi film instruktażowy, który widziałem a właściwie to pierwszy bo najpierw widziałem ten filmik, a później dopiero Jibbing with Jeremy Jones. Film ten znacznie się różni od poprzedniego, podstawowa różnica to taka, że Todd uczy i opowiada o trikach na skoczniach i w half pipie.

 

Już po kilku minutach wstępnego gadania Todd zaczyna uczyć trików na skoczni: najpierw jest to obrót o 180 stopni, później 180 frontside, później switch 180, 180 z grabami, 360, 360 frontside, 360 z grabami, switch 360, 540, 540 frontside, 540 z grabami. Todd opowiada jak należy wykonać dany trik, jak układać ciało, ręce, gdzie patrzyć i czego nie należy robić.

 

To co Todd mówi jest bardzo dobrze pokazane w poszczególnych ujęciach, najpierw pokazany zostaje trik prawidłowo wykonany (w zwolnieniu) oczywiście przed wybiciem następuje zatrzymanie filmu i omówienie wybicia, ułożenia ciała itd. Później Todd pokazuje jak wykonywać obroty z grabami a później pokazane jest czego nie należy robić. Bardzo mi się to podobało bo zostało pokazanych kilka błędów popełnianych przy wybiciu przez co kręcenie kończy się upadkiem. I tak jest przy każdym wyżej wymienionym triku.

 

Następną część filmu stanowią triki wykonywane w rynnie. I tutaj Todd uczy jak wykonywać obroty o 360, Alley Loop. Wszystko jest dokładnie omawianie i pokazywane przez co możemy sobie uświadomić czego nie należy robić i co należy robić przy danym triku. Film ten może być świetnym materiałem szkoleniowym dla osób które chcą się uczyć freestyle’u i dla tych którzy już się tym zafascynowali a coś im tam nie wychodzi. Poprzez bardzo dobre ujęcia kamer, spowolnienia i inne efekty mamy możliwość dokładnego obejrzenia jak dany trik się wykonuje. Minusem dla nas Polaków może być to, że wszystkie komentarze są w języku angielskim. Chyba, że jesteś osobą która biegle się posługuje angielskim to wtedy nie będziesz miał najmniejszych problemów ze zrozumieniem wszelkich wskazówek i instrukcji.

 

Moim zdaniem film jest bardzo dobry, bo spełnia swoje zadanie. Już nie mogę się doczekać kiedy przetestuje te instrukcje przy wykonywaniu trików. Bardzo dobrze, że takie filmy powstają bo ogólnie rzecz biorąc to chyba nie wiele jest materiałów szkoleniowych tego typu a to może być cenna pomoc dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z freestylem.