Mack Dawg Productions – Down With People

Ocena
Montaż
8.1
Obsada
8.3
Poziom trików
8
Ocena użytkowników0 Votes
0
8.1

Po sukcesie filmu We Are People Too w 2007 kiedy to Austin Smith wygrał plebiscyt organizowany przez magazyn Transworld Snowboarding na „Rookie of the Year” czyli w wolnym tłumaczeniu nowicjusz roku oraz na najlepszy part roku!. Po tym ogromnym sukcesie MDP przystąpiła do realizacji następnego projektu o nazwie Down With People.

 

Film ten ukazał się w 2008 roku i jak przystało na produkcje MDP mogliśmy się spodziewać cholernie dobrego filmu. Nasze oczekiwania zostały w pełni zaspokojone a film po raz kolejny naprawdę zaskakuje. W filmi nie zobaczymy starych wyjadaczy jak Jp Walker, Jussi Oksanen, Todd Richars czy innych. Znajdziemy tu za to sporo świeżej krwi, która czyni ogromny progress.

 

W stosunku do We Are People Too do ekipy dołączyli Simon Chamberlain, Louie Fountain, Joe Sexton, Curtis Ciszek. W filmie możemy zobaczyć całą esencję snowboardingu na najwyższym poziomie. Pełno tutaj ujęć na skoczniach w backcountry, na mieskich spotach gdzie riderzy katują najtrudniejsze raile, murki itd, pojawia się też motyw z freeridem. Cały obraz, wszystkie ujęcia są świetnie zestrojone z muzyką przez co film bardzo przyjemnie się ogląda – od pierwszed do ostatniej minuty.

 

Riderzy:

Austin Smith, Bryan Fox, Curtis Ciszek, Fillipo Kratter, Joe Sexton, Jon Kooley, Jordan Mendenhall, Josh Mills, Pat McCarthy, Ryan Thompson, Shaun McKay, Simon Chamberlain, Stephen Duke, Zac Marben, Louie Fountain, Nima Jalali

Miejscówki:

Lake Tahoe, Whistler, Interior British Columbia, Quebec City, Toronto, Ontario, Austria, Alaska, Sweden, Mt. Baker, Northstar at Tahoe, Sierra at Tahoe, Minneapolis, Aspen/Snowmass, Winter Park, Snoqualmie, Park City, Mt. Bachelor oraz Salt Lake City

Soundtrack:

Dio – „Rainbow In the Dark”
The Jimi Hendrix Experience – „Crosstown Traffic”
Bob Dylan – „Hurricane”
Judas Priest – „Night Crawler”
The Yardbirds – „Over Under Sideways Down”
Run-DMC – „Tougher Than Leather”
The Knew – „By Yourself”
Josh Ritter – „To the Dogs or Whoever”
River City Tanlines – „Black Knight”
Eagles Of Death Metal – „Don’t Speak (I Came to Make a Bang)”
Sham 69 – „Borstal Breakout”
Band of Annuals – „David’s Country”