Absinthe – Future Proof

Ocena
Montaż
7.7
Obsada
7.9
Poziom trików
8.3
Ocena użytkowników0 Votes
0
8

Future Proof to film który ukazał się w sezonie 05/06. Filmik pochodzi od Absinthe i trwa 41 minut. Warto podkreślić, że ten cenny czas na pewno nie pójdzie na marne:-) Filmik rozpoczyna się dość nietypowo, futurystycznie. Leci sobie statek kosmiczny, do którego wsiadają kolesie a następnie odlatuje i następuje prezentacja poszczególnych osób, które występują w filmie, sponsorów itd. Po tym wprowadzeniu rozpoczyna się już właściwa akcja.

 

Akcja rozpoczyna się od stylowego freeride’u. Zresztą co tu ukrywać – cały film jest utrzymany w tej koncepcji – dominuje tutaj freeride oraz skoki na hopach w dziewiczym terenie. Jeśli ktoś jest zwolennikiem freerideu to będzie się zachwycał niesamowitymi zjazdami w dziewiczym terenie gdzie nikt wcześniej nie postawił stopy. Imponujące są zwłaszcza zjazdy ze szczytów gór gdzie goście zjeżdżają prawie z pionowych ścian – to robi wrażenie! Z jednej strony na filmie to wygląda tak banalnie i sympatycznie a z drugiej strony to Ci ludzie muszą się nieźle przełamać żeby zjechać z takiego szczytu gdzie każdy ostrzejszy skręt może spowodować zejście lawiny. Film zaskakuje dużą różnorodnością ujęć kamery, dużo jest kręcenia z helikoptera, ale są również ciekawe ujęcia kręcone z drzewa, od tyłu, z przodu co sprawia że film nie staje się taki monotonny, a jednocześnie ujęcia te sprawiają że czuje się tą prędkość i adrenalinę.

 

Jak już wcześniej napisałem dominuje tutaj freeride oraz skoki na hopach w dziewiczym terenie. Nawiązując do tych drugich to jest tu sporo ciekawych ujęć np. jak koleś najeżdża na hope, pięknie się wybija, leci, leci i nagle wpada w gałęzie drzewka które stało obok i później już tak fajnie opada swobodnie w puch 😛 I jest tu wiele takich ciekawych ujęć co podkreśla walory tego filmu. Bardzo fajna jest partia filmu z udziałem Julesa Reymonda a zwłaszcza muzyczka która świetnie komponuje się z wykonywanymi ewolucjami oraz całą scenerią. Jest to jakiś podkręcony kawałek z muzyki klasycznej, ale naprawdę świetnie się ogląda i słucha tej partii:) W drugiej części filmu pojawia się trochę jibbingu a zwłaszcza w wydaniu miejskim.

 

Jeśli chodzi o ujęcia kamer, montaż filmu oraz muzykę to jest to naprawdę dobry film i ekipa z Absinth stanęła na wysokości zadania. Na wysokości zadania stanęli również snowboardziści którzy wykonywali triki na bardzo wysokim poziomie! Nie brakuje tutaj trików trudnych jak i tych łatwiejszych ale przecież to o to chodzi. Podsumowując to jest to dobry film z bardzo dobrym montażem i bardzo dobrze dobraną muzyką.

 

Występują:

Wolle Nyvelt, Matt Beardmore, Jonaven Moore, Jules Reymond, Christophe Schmidt, Trewor Andrew, Jussi Tarvainem, Nicolas Droz, Gigi Ruf, Kurrt Wastel, Romain De Marchi, JP Solberg, DCP, Nicolas Muller, Yanick Amevet, Chris Coulter

Future Proof – soundtrack

Autolux – „Here Comes Everybody”
Nina Simone – „Sinnerman”
Blonde Redhead – „In Particular”
Louis XIV – „Pledge ofAllegiance”
MOS Def featuring Busta Rhymes – „Do It Now”
Trans Am – „Divine Invasion 2”
Cursive – „Herald!Frankenstein”
Handsome Boy Modelling School featuring Pharell Williams & Julee Cruise – „Cruise”
Flit – „Man In the Hole”
Fugazzi – „Break”
Handsome Boy Modelling School – „Rock & Roll”
Metric – „Hustle Rose”
Dog’s Die In Hot Cars – „Celebrityy Sanctum”
Gorillaz – „Dare”
AMS -#1 – „Big Wheelie In the Sky”