Test ogrzewanych rękawic Glovii GL2

Za oknami co raz zimniej i nie da się ukryć że zima zbliża się wielkimi krokami. Korzystając z uroków pogody i niskiej temperatury postanowiliśmy przetestować podgrzewane rękawice marki Glovii. Glovii GL2 to podgrzewane cienkie rękawiczki (tzn liner) zasilane akumulatorami litowo-jonowymi o pojemności 2200 mAH.

 

Rękawiczki wyposażone są element grzewczy wykonany z włókiem węglowych, rozłożony po całym obwodzie dłoni. Mimo iż rękawiczki się bardzo cienkie to element grzewczy jest niewidoczny i w żaden sposób nie krępuje ruchów.

 

Rękawiczki wykonane są z cieniuktiego i rozciągliwego materiału, który bardzo dobrze przylega do dłoni i palców. W górnej części mankietów znajdują się zasuwane kieszonki do których wkładamy i podłączamy akumulatory. Zasilanie uruchamiane jest za pomocą przycisków które znajdują się na obu rękawiczkach po wewnętrznej stronie. Rękawiczki posiadają 3-stopniową regulację temperatury, która sygnalizowana jest kolorem podświetlenia przycisków. Po włączeniu rękawiczki domyślnie ustawione są na pełną moc grzania (podświetlenie na kolor czerwony).

 

Już po kilku sekundach możemy poczuć jak nasze dłonie są rozgrzewane. Przy tym ustawieniu rękawice rozgrzewają się do 65 stopni, co wystarcza na dwie godziny pracy. Po zmianie trybu pracy na niebieski, rękawice nagrzewają się do temperatury 55 stopni, co wystarcza na 3-4 godziny ciągłej pracy. Zmiana trybu pracy na zielony pozwala wydłużyć czas pracy akumulatorów do 6-8 godzin, wówczas rękawice nagrzewają się do 45 stopni.

akumulator do rękawic glovii gl2 dłoń glovii gl 2 glovii gl2

Waga rękawic z akumulatorami to ok 250g, co nie jest jakoś szczególnie odczuwalne. Dzięki temu że rękawiczki są cieniutkie to bez większych problemów możemy je założyć pod inne cieplejsze rękawice z jakąś membraną gdyż sam liner szybko przemoknie. Podczas testów na ogrzewane rękawiczki zakładaliśmy rękawice Dakine Omega, w wersji z krótkim mankietem. Rękawice weszły bez większych problemów ale przez to że mankiet w Omega był dosyć dopasowany to zrobiło się troszkę ciasno. Jeśli myślimy o zakładaniu tych rękawic na inne to najlepiej aby były z wysokim mankietem.

Kciuk i palec wskazujący w rękawiczkach Glovii Gl2 pokryty jest specjalną tkaniną, która pozwala na obsługę ekranów dotykowych. Kupując rękawice Glovii Gl2 w zestawie otrzymujemy rękawiczki, dwa akumulatory, ładowarkę oraz dwa kabelki do podłączenia akumulatorów do ładowarki. Co ważne możemy jednocześnie ładować dwa akumulatory. Czas ładowania akumulatorów to ok 4-6 godzin.

glovii gl2 + akumulator

glovii gl2 max

glovii gl2 średnie grzanie

glovii gl2

glovii10

glovii11

Cena katalogowa rękawic to 399zł co z pewnością nie jest małą sumką ale jeśli ktoś cierpi na niedokrwistość palców lub inne dolegliwośći, czy też najzwyczajniej chce mieć dobry komfort cieplny nawet podczas dużych mrozów to jest to propozycja godna uwagi. Rękawice do kupienia w proboarder.pl