Przegląd kolekcji K2 Snowboarding na sezon 2013

W tym roku K2 Snowboarding obchodzi okrągły jubileusz. Nie wiem czy wiecie ale w tym sezonie mija 25 lat od powstania firmy. Trzeba przyznać iż jest to imponujący wynik. Tak duże doświadczenie w produkcji desek, butów, wiązań   i kasków z pewnością przyczyniło się do tego, iż K2 jedną z wiodących marek w branży snowboardowej, która co roku zachwyca i zaskakuje.

 

Nie inaczej będzie w nadchodzącym sezonie, w którym czekać będzie spoooro nowości.

 

Przegląd nowości zaczynamy od desek. Tutaj zwracamy uwagę na zmianę damskiej kolekcji. Kolekcja „Lite” to deski stworzone tylko i wyłącznie z myślą o kobietach. W skład kolekcji Lite wchodzą następujące modele desek: High Lite, Eco Lite, Lime Light, Bright Lite, Sky Lite oraz First Lite. Naszą szczególną uwagę zwróciła deska High Lite oraz Eco Lite. High Lite to Freeride’owa deska dla Pań – tego brakowało w kolekcji K2. Deska została oparta na nowym kształcie BCShaping, który pojawi się dopiero w tym sezonie. Tip (nos) jak na rasową deskę FR przystało jest przedłużony i wyraźnie podgięty. Dzięki temu mamy wrażenie, że płyniemy w puchu! Trzeba również przyznać, że na przygotowanych trasach deska równie dobrze sobie radzi!

 

Drugą deską, która zwróciła naszą uwagę jest Eco Lite. Jest to najwyższy model w damskiej kolekcji, najbardziej zaawansowany technologicznie. Eco Lite został oparty na Allterain Rockerze wzbogaconym o technologię Tweekend, dzięki której deska jest stabilniejsza podczas jazdy w puchu, lądowania. Między wiązaniami deska jest płaska a na tipie i tailu jest wyraźnie podgięta. Z opinii dziewczyn, które testowały tą deskę można śmiało powiedzieć iż jest to jedna z lepszych wszechstronnych desek dla Pań!

k212_3

To tyle o kolekcji damskiej, a teraz przechodzimy do równie ciekawej kolekcji desek męskich. W tym sezonie pojawiają się dwa nowe modele: Peace Keeper oraz Ultra Dream. Pierwszy z nich niejako zastępuje dobrze znanego Gyratora. Peace Keeper to nie tylko nowa nazwa dla Gyratora – to szereg zmian, które powodują że deska jeszcze lepiej radzi sobie w puchu. Dzięki zastosowaniu nowego BC Rockera, deska płynie w śniegu !

 

Ultra Dream to dosyć uniwersalna deska o zacięciu freeride’owym. Kształtem przypomina omawianego wcześniej Peace Keepera ale nie jest tak sztywna. W nowym Ultra Dreamie zastosowano Bambusowy rdzeń, BC Shaping oraz technologię Tweekend. Deska prowadzi się dobrze, dobrze trzyma na krawędzi aczkolwiek na lodzie trzeba uważać! W puchu prowadzi się bajecznie, po prostu płyniemy w śniegu! Szczególnie polecamy tą deskę osobą które mają zacięcie freerideowe ale lubią również pojeździć po przygotowanych trasach.

k212_2

Pozostałe deski snowboardowe (męskie) w kolekcji to: Panoramic (dedykowana do splitboardingu), Slayblade (sztywna deska naszpikowana najlepszymi technologiami – dla zaawansowanych riderów, którzy lubią prędkość i dynamiczną jazdę po przygotowanych trasach i nie tylko), Turbo Dream, Fastplant (freestylowa maszyna z bambusowym rdzeniem. Tej deski nie da się złamać! masz 5 lat gwarancji na rdzeń!), Happy Hour (deska przygotowana w kolaboracji z Airblaster. Nietypowy kształt, prosty design oraz duże możliwości. Deska bardzo dobrze spisuje się na przygotowanych trasach oraz w snowparku), Parkstar (dobra i sprawdzona deska freestylowa, która również daje wiele radości z jazdy), Lifelike, WWW (bardzo miękka i giętka 🙂 – tylko dla miłośników raili, boxów i innych snowparkowych przeszkód), Raygun (sprawdzona uniwersalna deska dla każdego), Playback, Brigade oraz Vandal.

 

Jeśli chodzi o wiązania snowboardowe to tutaj również czeka na nas kilka nowości. W kolekcji męskiej mamy jeden całkowicie nowy model Company IPO. Company IPO to uniwersalne wiązanie, w którym zastosowano uretanową łyżkę. Nasze testy tego wiązania wypadły naprawdę pomyślnie. Jeśli freestyle i zabawa na stoku jest tym co lubisz najbardziej to z pewnością jest to wiązanie dla Ciebie. Do tego zastosowano nowy dolny strap oraz nowe pompki, które teraz chodzą bardzo płynnie i gładko! Nowe pompki to zmiana we wszystkich wiązaniach K2, część wiązań dodatkowo otrzymała nowe dolne paski, które jeszcze lepiej dopasowują się do kształtu buta, zapewniając tym samym lepsze trzymanie podczas jazdy.

k212_4k212_5k212_6

W kategorii butów również mamy kilka nowości. Pojawiło się kilka modeli z średniej pułki cenowej K2. To chyba dobry krok gdyż większość z butów K2 to wydatek w granicach 1000 zł i więcej. Oczywiście nie jest tak że płacimy za nic. Buty K2 należą do jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie. Większość butów snowboardowych K2 posiada system szybkiego wiązania BOA, podwójne BOA, a jeden model w kolekcji ma potrójny system BOA !!!

 

Nowe modele butów w kolekcji męskiej to : DARKO SPDL, DATA, OUTLIER. W kolekcji damskiej nowością jest SENDIT.

k212_10

To nie koniec nowości jakie czekają nas w tym sezonie. Dużą nowością jest pojawienie się gogli K2! Nie byle jakich gogli bo oprócz tego, iż posiadają ciekawy design (przypominający pewien model gogli Oakley) to posiadają optykę CARL ZEISS !!! Gogle będą dostępne w wielu wariantach kolorystycznych oraz z wieloma rodzajami szyb. Cenowo również będą konkurencyjne z goglami Electric, Dragon, Oakley czy VonZipper. Dzięki uprzejmości K2 Snowboarding Polska mieliśmy już okazję przetestować gogle w akcji! Wynik testu nie mógł być inny: widoczność bardzo dobra, design ekstra, kompatybilność z kaskami K2 i nie tylko!

k212_16