Polaryzacja w goglach i okularach Oakley

Fale świetlne rozchodzą się jakby pod każdym kątem.Wyobraź sobie typowy zawijas, który porusza się wzdłuż bata. Jeśli bat poruszany jest z boku na bok, zawijas ten jest równoległy do płaszczyzny ziemi. Jeśli bat porusza się do góry i w dół wtedy zawijas jest prostopadły do ziemi. Fale mogą rozchodzić się wzdłuż bata pod dowolnym kątem. To właśnie tak rozchodzą się fale świetlne za wyjątkiem, kiedy odbija się od płaskich powierzchni. Odbicie wymusza na falach rozchodzenie się w tym samym kierunku drgając zgodnie od boku do boku rezultatem czego jest oślepiające światło.

 

Polaryzator jest filtrem, który blokuje pewne kąty rozchodzenia się fal.Wyobraź sobie raz jeszcze ten sam bat, który tym razem jest wsadzony pomiędzy deski w płocie. Tylko fale, które drgają z góry na dół mogą się rozchodzić pomiędzy sztachetami.

 

Polaryzator działa analogicznie do płotu na fale świetlne eliminując rażące światło zatrzymując fale, które drgają od boku do boku oślepiając patrzącego. Soczewki okularów z polaryzatorami posiadają filtry polaryzacyjne. Te filtry są cienkie i delikatne jak fragmenty kliszy filmowej. Umiejscowienie filtru w soczewce jest trudne.

 

Niektórzy z producentów po prostu przyklejają filtr do soczewki stosując kleje, ale w efekcie pogarszają optyczną przejrzystość obrazu. Inni producenci umieszczają filtr pomiędzy soczewkami sprasowując go z soczewką w wysokiej temperaturze, ale ten proces powoduje odkształcenia obrazu.

 

Firma Oakley rozwiązała ten problem wynajdując technologię, która pozwala połączyć filtr z soczewką, kiedy soczewka jest wciąż w fazie płynnej. To pozwala połączyć się molekułą filtru i soczewki eliminując kleje i proces zgrzewania, który uszkadza filtr bądź go zniekształca. Dlatego szkła Oakley oferuje najlepszą jakość.

 

Zalety polaryzujących okularów Oakley:

 

  • Trwałość nie do pobicia, ponieważ filtr polaryzujący jest pokryty ochronnym płaszczem materiału soczewki
  • Żadnej mgły w obrazie, ponieważ soczewki powstają w formach wytryskowych, aby eliminować konieczność klejów używanych w zwyczajnych soczewkach polaryzujących wytwarzanych drogą laminacji
  • Czystość obrazu pod wszystkimi kątami obserwacji, ponieważ Oakley wytwarza jedyne soczewki na świecie, które oferują opatentowaną technologię XYZ optics
  • Niezrównana optyczna jakość, ponieważ polaryzator jest łączony z soczewką na poziomie molekul zapewniając najwyższa optyczną wierność obrazu