Nowości K2 Snowboarding na sezon 2014/2015

Za nami kieleckie targi zimowe, gdzie mogliśmy zobaczyć nowe kolekcje sprzętu snowboardowego czołowych producentów, który będzie dostępny w sklepach na jesieni. Przegląd tego co zobaczyliśmy w Kielcach zaczynamy od stoiska K2 Snowboarding. Dla przypomnienia K2 to producent wysokiej klasy desek snowboardowych, butów, wiązań, kasków i gogli.

 

Jeśli chodzi o kaski to w nadchodzącym sezonie pojawi się jeden nowy model – Route. Kask jest bardzo lekki – waży zaledwie 320g i jest wykonany w technologi Inmold. Nowością jest zastosowany system dopasowania BOA® FS360, który umożliwia bardzo precyzyjne dopasowanie kasku do kształtu naszej głowy. Reszta pozostaje bez zmian, dostępne będą te same modele kasków w nowych wersjach kolorystycznych. Podobnie wygląda sprawa z goglami. W nadchodzącym sezonie pojawi się jeden nowy model gogli o nazwie Photoantic. Trzeba przyznać, iż gogle prezentują się naprawdę dobrze i z całą pewnością znajdą swoich sympatyków.

kaski k2 2015 kaski k2 2015

gogle k2 photoantic gogle k2 2015

Wiązania również doczekały się zmian. Po pierwsze pojawił się nowy model wiązań – Lien, który będzie występował w wersji FS i AT, a po drugie została zastosowana nowa technologia TRIPOD. Wspomniana technologia polega na umieszczeniu trzech specjalnych podkładek pod płytą wiązania. Podkładki zostały umieszczone w kluczowych miejscach, gdzie nacisk stopy na podłoże jest największy. Wszystko po to aby zapewnić lepsze przenoszenie energii na krawędzie, a także po to aby można było poczuć naturalny flex deski.

 

Poniżej schemat, który wyjaśnia jak to wygląda i jak działa. Wspomniane rozwiązanie pojawi się tylko w modelu Lien. Wiązania Lien zostały również wyposażone w nowe asymetrczne strapy na kostki oraz nowe uniwersalne mini dyski do montażu wiązań do deski. Pozostałe wiązania w kolekcji męskiej to Formula, Hurrithane, Indy i Sonic. W wiązaniach z systemem Chinch dostępne będą modele: CTX, CTS, CTC i damski Tryst. Wiązania damskie pozostają bez zmian i będą dostępne następujące modele: Tryst, Yeah Yeah, Cassette i Charm.

wiąznaia snowboardowe k2 2015 wiązania k2 2015 wiąznaia k2 wiąznaia k2 formula k2-tripod

Jeśli chodzi o buty to w nadchodzącym sezonie nie będzie żadnych nowości technologicznych aczkolwiek pojawią się nowy model. Nowym butem w kolekcji będzie SEEM z pojedynczym systemem BOA. Reszta butów pozostaje bez zmian technicznych, tylko kolorystyka uległa zmianie. Buty męskie K2 to modele: Thriaxis (potrójny system BOA), T1 DB, T1, Maysis, Darko, Ryker, Raider, Seem, Hashtag. Buty damskie to: Contour, Passage, Sapera, Haven, Sendit, Izzy.

buty snowboardowe k2

Ostatnią ale najważniejszą kategorią są deski snowboardowe. W tym temacie nie będzie wielkich i drastycznych zmian ale nie da się ukryć że są. Najważniejszą zmianą jest całkowicie przeprojektowana deska WWW (World Wide Weapon), która teraz będzie jeszcze bardziej stabilna i jeszcze trudniej będzie złapać krawędź! Teraz tylko wyobraźnia będzie mogła Cię ograniczyć podczas wykonywania butterków! W damskiej kolekcji desek pojawił się model Pow Wow, który zastąpił High Lite i Eco Lite. To bardzo uniwersalna deseczka z naciskiem na jazdę w puchu. Nowości jest również damska deska do splitboardu : Northern Lite

 

Nowością jest również seria desek Enjoyer, w której znajduje się po jednym modelu deski z każdego rodzaju. Deski będą dostępne w unikalnych grafikach oraz w jednej najbardziej uniwersalnej dla danego typu jazdy długości. W serii Enjoyer znajdują się następujące modele: Peacekeeper, Turbo Dream, Hit Machine, WWW, Pow Wow.

 

deski k2 2015 k2-2015-4 deski snowboardowe k2 2015