BOA Lacing System

Technologia Boa (lub też koncepcja Boa) powstała w 1998 roku, za sprawą Gary’ego Hammerslag’a, kiedy to zajął się snowboardingiem. Nie mógł znieść mocnego zaciskania się sznurówek i nieprecyzyjnego dopasowania, które za często mu towarzyszyło. Pomyślał, że przydałoby się coś lepszego.

 

I wymyślił coś lepszego – o wiele lepszego!. The Boa Lacing System (System sznurowania Boa). Gary połączył swoje doświadczenia w pracy z medycznymi cewnikami i z jego pasją, po czym zbudował pierwsze prototypy, bazujące na tarczy wybierania numerów, które pojawiły się w świecie snowboardu w 2001 roku.

 

Od tego czasu, Technologia Boa rozwinęła się z połączonych koncepcji paru wizjonerów, tłoczących się w małym biurze, przy ulicy Lincolna w Steamboat Springs, Colorado, w wielonarodową firmę, której siedziba znajduje się w Denver, Colorado.

 

Dziś prawie 5 milionów użytkowników Boa Lacing System chodzi, wspina się, jeździ po naszej planecie. W tej liczbie znajdują się najlepsi, elitarni atleci, którzy dołączyli do rewolucji BOA i cieszą precyzyjnym dopasowaniem i komfortowi, jakie dostarczają im ich obuwie.

 

Boa Lacing System został zaprojektowany, by niwelować długą listę braków, które można znaleźć w tradycyjnych rozwiązaniach; i oferują następujące korzyści kompletnie obce tradycyjnym sznurówkom, klamrom i zapadkom. Strapy Velcro i inne systemy wiązania z zeszłego roku:

 

  • Glove-like Fit (Rękawico-podobne dopasowanie). Boa dostarcza komfort z użyciem gładkiego zapięcia bez punktów nacisku na stopę,
  • Micro-adjustability (mikro-stopniowa regulacja). Boa oferuje pozornie nieskończone stopnie regulacji.
  • On-the-Fly (W locie). Łatwe, jednoręczne dopasowanie, z szybkim nastawieniem Boa Dial.
  • Lightweight (Lekkie). Boa jest łatwe do zawiązania w kontakcie z wodą, błotem i lotem, zachowując przy tym lekkość buta.
  • Fast (Szybkie). Szybkie zawiązanie i szybkie rozwiązanie. Boa oszczędza czas, kiedy liczą się sekundy.
  • Secure(Bezpieczne). Kiedy zablokowane w miejscu, szpule i sznurówki Boa zostają w tym miejscu. To potężne, a zarazem elastyczne zamknięcie pozwala na idealną elastyczność, bez obawy, że zniszczysz swój sprzęt.
  • Easy to Clean (łatwe do czyszczenia). W piaszczystym środowisku, gdzie błoto i brud mogą się zebrać pod i w sznurówkach Boa, zwykły kran, lub wąż może przedłużyć żywotność systemu i zapewnia, że system jest gotów do ponownego użycia.

 

System sznurowania BOA reprezentuje całkowicie odmienne podejście do wiązań górnych, w stosunku do innych systemów. Składa się z trzech podstawowych elementów:

– pokrętło
– szpula
– sznurówka.

Sznurówka Boa.Ten, napędzany kręceniem mechanizm zaciskający łączy się z Sznurówkami Boa i jest dosłownie zaciskany metodą click-by-precise-click. Obszerne badania i testy w terenie, doszły do optymalnej konfiguracji sznurówek dla Twoich butów i czynności, które wykonujesz – czy to jest kolejny maraton, czy nadgodziny na budowie, czy jazda po half-pipe, czy rajd rowerowy przez całą Europę.

 

Sznurówka Boa jest dostępna w różnych grubościach i w różnych powłokach, w zależności od jej zastosowania. Jednak pierwotne sznurówki są w 90% zrobione z lotniczej stali nierdzewnej, skręconej w wiązki, które dalej też są skręcane w wiązki.