Trzecia edycja Burn In Snow Heyah

1 marca 2014 roku za sprawą 3. już edycji Burn In Snow Heyah do Polski zawita cykl najważniejszych zawodów snowboardowych na świecie. Rywalizacji europejskiej czołówki towarzyszyć będą liczne koncerty. Wydarzeniem części muzycznej imprezy będzie z pewnością występ duetu prawdziwych legend hip hopu – Method Mana i Redmana.

Burn In Snow Heyah to najważniejsze polskie zawody snowboardowe należące do najwyższych rangą imprez międzynarodowego cyklu World Snowboard Tour. Od momentu swojego powstania ten puchar świata organizowany przez TTR Pro Snowboarding jest uznawany przez wielu czołowych zawodników za ważniejszy i bardziej prestiżowy . Wystarczy wspomnieć, że właśnie do kalendarza WST należą tak legendarne imprezy jak XGames, czy Air&Style. Wyniki snowboardzistów, którzy będą rywalizowali 1 marca na stoku Dębowiec w Bielsku – Białej wpłyną na ich miejsce w globalnym rankingu.

Jednak dla wielu uczestników Burn In Snow Heyah to nie punkty czy nagrody są najważniejsze.

Jak tłumaczy Michał Ligocki – „Nie ma drugiej takiej imprezy jak Burn In Snow Heyah. Atmosfera w czasie zeszłorocznego nocnego finału, w czasie którego kilka tysięcy osób dopingowało zawodników, była po prostu niesamowita. Myślę, że w tym sezonie w Bielsku – Białej będzie jeszcze lepiej!

Poza snowboardzistami na skoczni zobaczyć będzie można także freeskierów. Na nich również, poza nagrodami z puli sięgającej 60 000 złotych, czekają punkty prestiżowego międzynarodowego cyklu AFP World Tour (narciarski odpowiednik WST).

Nie tylko widowiskowa rywalizacja zawodników przyciąga tłumy na Burn In Snow Heyah. Impreza ta, to także festiwal muzyczny i jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych w okresie zimowym. Na miłośników dobrych brzmień czekają darmowe koncerty na małej scenie zlokalizowanej obok skoczni i występy w Hali Widowiskowej położonej nieopodal stoku Dębowiec. Najgorętszym wydarzeniem części muzycznej wieczoru będzie bez wątpienia występ duetu prawdziwych legend hip hopu Method Mana i Redmana.

Wkrótce ogłoszony zostanie także drugi headliner Burn In Snow Heyah. Organizatorzy uchylili nieco rąbka tajemnicy. Można spodziewać się tego samego klimatu co w przypadku koncertu gwiazd wieczoru, a wykonawcę znaleźć można w zestawieniach najciekawszych młodych twórców tego roku.

Dla kilku tysięcy osób zagrają też Sokół i Marysia Starosta, których najnowszy album „Czarna biała magia” osiągnął status złotej płyty w dniu premiery. To nie wszystko, co przygotowali organizatorzy 3. edycji Burn In Snow Heyah. W najbliższym czasie będą pojawiały się kolejne informacje na temat line upu i zaproszonych zawodników. Tymczasem na stronie www.ticketpro.pl ruszyła sprzedaż biletów na koncerty w Hali Widowiskowej. (wstęp na zawody oraz koncerty na świeżym powietrzu jest bezpłatny).

 

burn-in-snow-2014-2