Freestylowy Dzień Kobiet 2009

Freestylowy Dzień Kobiet na stałe zadomowił się w okolicy daty 8 marca, kiedy to już od 4 sezonów dziewczyny mogą się spotkać, pojeździć razem i zaakcentować swoją obecność na freestylowej scenie zimowych sportów. W tym roku impreza odbyła się na stoku Juliany w Szczyrku. Za pomysłem tradycjnie stała Ola Terpińska, a całe wydarzenie wpierały firmy Billabong i Femi Pleasure. Pomimo mocno kapryśno-wiosennej pogody w stylu: deszcz, śniegodeszcz, mgła, śnieg i jeszcze trochę mgły, dopisały zarówno atmosfera, jak i zawodniczki, których na starcie pojawiło się całkiem sporo.

 

fdk-2009-2

W przygotowanym specjalnie na FDK lajnie dziewczyny mogły zaliczyć boks lub rail, mniejszą i większą skocznię oraz szerokiego butter boksa. Przeszkody nawet na chwilę nie przestawały być zajęte, narciarki i snowboarderki jeździły bez przerwy przeplatając dobre triki z równie spektakularnymi wywrotkami. Zacięte są te nasze dziewczyny… Rezultaty tych zaciętych walk poniżej:

snowboard:

1. Agnieszka Rusin
2. Martina Molnarova
3. Kasia Kwiecień

 

freeski:

1. Natalia Slepecka
2. Maria Strzelska
3. Beata Badanik

 

best trick: Natalia Slepecka

 

best crash: Kasia Rusin

Poza atrakcjami na stoku dziewczyny dostały także po kwiatku od Rudego, prezentach od Femi, do jazdy przygrywała dj’ka Mixtee, mogły testować deski RIDE i narty Majestic, a Pepek upiekł na grillu kiełbaski dla głodnych zawodniczek lub kibiców. I wszyscy byli zadowoleni… no może oprócz panów parkingowych, którzy się chyba tacy już urodzili i po prostu są „wiecznie-niezadowoleni” tak z natury. Pozdrawiamy ich mimo to! Dziękujemy wszystkim za obecność i zainteresowanie tym wyjątkowym damskim eventem i zapraszamy na następne Freestylowe Dni Kobiet!