Dream Rulez – IHD Snowpark Warszawa

W dniu 23.12.2007 jak przez magnes przyciągnięci zostali na Ursynów wszyscy zajawkowicze, amatorzy sporów zimowych z Warszawy. Nie ma się co dziwić. Przyczyna jest prosta. Impreza inaugurująca otwarcie pierwszego w stolicy Snowparku.

 

Zlokalizowany na górze Trzy Szczyty (popularnie zwanej Kazury) „I Have a Dream” Snowpark (w skrócie IHD Snowpark) powstał z inicjatywy i dzięki wysiłkom Warszawskiego Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych. Jego uroczyste otwarcie czyli impreza „Dream Rulez” była czymś w stylu wash and go: połączeniem amatorskiego jibbing jamu i wolnej jazdy dla wszystkich chętnych.

Organizatorzy eventu a zarazem obsługa Snowparku czyli Michał Ostrzycki, Kuba Mijakowski oraz Marcin Dymowski zadbała o profesjonalne przygotowanie imprezy. Dzięki pomocy Igora (zajawkowego narciarza) zgromadzony został pokaźny zapas śniegu ( 3 kursy transportowym Oplem na tor łyżwiarski na Stegnach, prawie 5 godzin ciężkiej pracy łopatami, pot + zakwasy następnego dnia) pozwalający na uruchomienie trzech spośród 4 dostępnych w IHD Snowparku przeszkód (dwóch 6m boxów łamanego i prostego ustawionych w lini, oraz 6m prostego raila) Muzyka grana przez DJ’a Michała Fishera umilała zabawę zarówno przybyłym kibicom jak i rajderom.

Impreza zorganizowana na górze Trzy Szczyty na Warszawskim Natolinie wzbudziła żywe zainteresowanie zarówno stołecznym środowisku snowboardowym jaki w wśród okolicznych mieszkańców. Na zboczach Kazurówki w IHD Snowparku zgromadziło się przeszło sto osób zachęconych do przybycia dźwiękami rozbrzmiewającej muzyki oraz zainteresowanych obejrzeniem trików prezentowanych przez amatorów zimowego szaleństwa. A było na co popatrzeć. Spośród około 50 zapalonych snowboardzistów oraz narciarzy nie zabrakło najbardziej znanych zawodników z Warszawy.

Od godziny 12, gdy tylko ukończono przygotowanie toru, rajderzy ochoczo zabrali się do „niszczenia” trikami udostępnionych przeszkód. Równoległe trwały zapisy zawodników do jibbing contestu. O godzinie 13:30 zakończyły się zapisy i rozpoczęto rundę eliminacyjną polegającą na zaprezentowaniu w określonym czasie najlepszych trików. W zawodach udział brali zarówno snowboardziści jak i narciarze. Z pośród 27 rajderów uczestników jamu do finałów przeszło po 6 narciarzy i snowboardzistów oraz jedyna reprezentantka płci pięknej Justyna Śniady. W finałach liczyły się 3 najlepsze przejazdy na lini dwóch boxów raz po 3 przejazdy na railu.

Wśród narciarzy zwyciężył Chester
Wśród snowboardzistów najlepsi okazali się:

1)Tomek Baran,
2)Darek Juraś,
3)Maciej Buś.

Gdy zawody zostały zakończone, a nagrody ufundowane przez sponsora którym był internetowy sklep BoardStore.pl (wiązania snowboardowe, łopata do śniegu czapki i inne gadżety ) powędrowały do zwycięzców, emocje sportowe rozgorzały na nowo. Przy sztucznym oświetleniu z kilku halogenów, około 20 rajderów pozostało w IHD Snowparku by dalej „katować” triki. Cała zabawa trwała do godziny 20.

Na otwarciu IHD Snowparku obecna była także ekipa telewizji N Sport. Materiał zarejestrowany przez jej kamerę obejrzeć będzie można w sobotę 29.12.2007 o godzinie 15.00 w Serwisie informacyjnym . Przedświąteczne otwarcie IHD Snowparku zarejestrowało także wielu fotografów. Ich zdjęcia zobaczyć można na Naszej stronie: www.ihd.waw.pl w dziale Galeria. Zapraszamy do odwiedzin! Podziękowania dla Wszystkich licznie przybyłych na otwarcie IHD Snowparku !

Dzięki dla ludzi którzy nam pomagali w organizacji:
A w szczególności dla:
Kałasza
Igora
Chrabała
Michała Fishera
Radzia
Gerego
Grubego
Błażeja
Mokrego

Dzięki dla:
Chłopaków ze Snowtown.pl
Sponsorów nagród chłopaków z Boardstore.pl
Oraz wszystkich, którzy nam pomagali
Aleksandra , Marcina Kwiatkowskiego, Szymona, Wojtka Wiśniewskiego, Bogdana, Sebastiana, Kamila
Jeżeli kogoś pominąłem to czysty przypadek i i tak wie że dla niego też Wielkie dzięki.
Pozdro!