Fifty-Fifty (50-50)

Fifty-Fifty (50-50) to podstawowy trik snowboardowy wykonywany na boksach i różnego rodzaju rurkach. Jeśli chodzi o trudność wykonania to jest to łatwy trik. Pamiętajmy jednak że trik trikowi nie równy i wszystko zależy od przeszkody,  jej wielkości i miejsca w którym się znajduje.

 

Wykonując ten trik najpierw należy najechać na wprost raila. Przygotowując się do wybicia, należy ugiąć kolana, patrząc się cały czas na rurkę i zrobić Ollie nieco wyżej nad jej poziom i wylądować prostopadle do niej, mając ją centralnie po środku deski. Następnym elementem jest utrzymanie równowagi. Nie należy przechylać się ani do przodu ani do tyłu (bo jak wiadomo może grozić to niemiła glebą ) i patrzeć przed siebie na punkt lądowania.

 

Zbliżając się do końca reila ugiąć kolana i wykonać następne Ollie, ale tym razem już na ziemię. Teraz pozostaje tylko ładnie wylądować, nie tracąc przy tym zbytnio równowagi i odjechać, przygotowując się do następnego triki albo dalszej jazdy.

 

Aby urozmaicić ten trik, można dodać rotacje podczas wejścia lub zejścia z raila np. Ollie 180 bs, 180 fs, 360 albo i więcej, lub można też zastosować przejścia z 50-50, np., na boardslide, fs boardslide itd. Wszystko zależy do umiejętności i własnej inwencji twórczej.