Robotfood – Lame

Ocena
Montaż
8.5
Obsada
8.2
Poziom trików
8.5
Ocena użytkowników0 Votes
0
8.4

Film ten powstał w 2003 roku, jest drugą doskonałą produkcją robotfooda. W filmie występują postacie znane wam zapewne z poprzedniej części :Travis Parker, David Benedyk oraz wielu innych świetnych snowboardzistów. Zobaczycie tu prawdziwe białe szaleństwo nie tylko na snowboardach ;p

 

Lame zaskakuje nas już od pierwszych minut- rewelacyjne intro stopniowo wprowadza nas w charakterystyczny dla Robotfooda klimat. Film ukazuje wszystko to, co w snowboardzie najpiękniejsze- nie tylko zaskakujące tricki ale i świetną zabawę i satysfakcję. A skoro mowa o trickach…riderzy występujący w Lame zasypują nas lawiną niezwykle pomysłowych i oryginalnych kombinacji -ten film udowadnia, że mimo związanych nóg snowboard to prawdziwa wolność. Całość filmu utrzymana jest w świetnym humorystycznym klimacie…. Jak można się nie śmiać gdy koleś wyciąga z kieszeni „miniaturowy rail” i strzela na nim kilka tricków ? Nie wspominając już o snowboardziście w stroju do rugby….

 

W czasie filmu towarzyszy nam świetna muzyka, która moim zdaniem powala na kolana (podobnie jak cały film). Wierzcie mi, że naprawdę ciężko oderwać się od monitora, kiedy ogląda się Lame. (nawet jeśli jest to już Twój 100 raz….) Jakby tego było mało w filmie prezentowane są takie ujęcia których nie powstydziłby się najlepszy operator kamery… oczywiście nie oddają one w pełni wszystkich walorów jazdy na parapecie ale są naprawdę niezwykle realistyczne. Część z nich możecie zobaczyć w specjalnie przygotowanym zwiastunie filmu.

 

Polecam wszystkim ten świetny film, to obowiązkowa pozycja każdego snowboardzisty. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to jeden z najlepiej wykonanych filmów snowboardowych, a w moim odczuciu zdecydowanie najlepszy.

 

Występują:

David Benedek, Travis Parker, Wille Yli-Luoma, Bobby Meeks, Scotty Wittlake, Louie Fountain, Chris Engelsman, Jaakko Seppala, Christoph Weber, Josh Dirksen,

 

Lame – soundtrack

Generation X – Dancing With Myself
Postal Service – Such Great Heights
Clash – Should I Stay Or Should I Go
St.Thomas – Cornerman
Spider Murphy Gang – Greatest Hits
Royksopp – Remind Me
Loverboy – Working for the Weekend
Young MC – Bust A Muve
Tears For Fears – Everybody Wants to Rule the World
Modern English – I Melt With You
Stereo Total – Amour