Skocz do zawartości

Prognoza pogody na sezon 07/08


Rekomendowane odpowiedzi

Prognoza sezonowa

jesień 2007 - wiosna 2008

 

Prognoza sezonowa powstaje na podstawie skomplikowanych korelacji w obserwacjach odchyleń od normy temperatury wód Atlantyku, wpływie anomalii El Nińo i La Nińa na ziemski klimat, tendencji rozwoju sytuacji atmosferycznej względem miesięcy minionych, charakterystyki oraz porównań stanu pogody względem południowej półkuli naszej planety, a także anomalii pogodowych mających miejsce na całej Ziemi. Pamiętajmy, że prognozy mają charakter orientacyjny i nie są szczegółowe.

 

 

Listopad z pierwszym śniegiem

 

Ten miesiąc przyniesie pierwsze opady śniegu, często będą też występować opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu, powodujące gołoledź na drogach. Wielce prawdopodobne, że w miastach na nizinach śnieg spadnie już w pierwszej połowie miesiąca. Niewykluczone więc, że tym razem na groby bliskich pójdziemy w ciepłych kurtkach. Oprócz zimna miesiąc ten przyniesie sporo wilgoci.

 

Grudzień najpierw zimny, potem ciepły

 

Na początku miesiąca możliwe są opady śniegu, a temperatura może być niska. Po raz pierwszy w tym sezonie pojawi się mróz w ciągu dnia, ale tylko lokalnie. Jednak mimo to możemy liczyć na pogodne niebo, chociaż w nie dużych ilościach. Tegoroczny sezon narciarski w górach może się rozpocząć nieco wcześniej niż w ostatnich latach. W drugiej połowie miesiąca możliwe są znacznie cieplejsze dni, kiedy na nizinach będzie padać deszcz i pokrywa śnieżna szybko zaniknie. Boże Narodzenie z tendencją do temperatur dodatnich.

 

Styczeń bardzo ciepły i mokry

 

Początek nowego roku przyniesie pogodę zupełnie odmienną od tej jaka panowała w grudniu. Temperatura przez większą część miesiąca będzie się utrzymywać na poziomie znacznie powyżej normy wieloletniej, a to oznacza, że możemy liczyć na wiele ciepłych, a nawet bardzo ciepłych dni. W ciągu dnia temperatura wynosić będzie od 5 do 10 stopni, ale w najcieplejsze dni może sięgać lokalnie nawet 15 stopni. Jednocześnie będą występować częste opady, głównie deszczu, chociaż nocami możliwe są również deszcze ze śniegiem. W cieplejsze dni będzie mocno wiało, częściej będzie też mieli do czynienia ze sztormem na Bałtyku. W górach po mroźnym i śnieżnym grudniu warunki narciarskie mogą się pogorszyć.

 

Luty nadal ciepły i wilgotny

 

W lutym kontynuacja bardzo wysokich temperatur. Na termometrach najczęściej od 10 do 15 stopni. W dalszym ciągu sporo opadów i wszystko wskazuje na to, że będą one nie tylko częste ale i intensywne. W górach nadal bardzo niekorzystne warunki narciarskie.

 

Marzec z wcześniejszą wiosną

 

Wszystko wskazuje na to, że wiosna przyjdzie znacznie wcześniej niż powinna. Przez cały miesiąc będziemy się mogli cieszyć bardzo ciepłym powietrzem. Temperatura będzie w cieniu przekraczać 20 stopni. Opady tymczasem będą oscylować na poziomie poniżej normy. To będzie pierwszy miesiąc suszy.

 

Kwiecień bardzo ciepły i słoneczny

 

Będzie kolejnym miesiącem z temperaturą znacznie wyższą od tej jaka normalnie powinna panować w kwietniu. Często zdarzać się będą przekroczenia 20 stopni, zdarzą się również dni z temperaturą przekraczającą 25 stopni. Kwiecień przyniesie nasilającą się suszę, co może wpłynąć na wegetację roślin.

 

Opracowanie: Portal Pogodowy "Twoja Pogoda"

Adres portalu: www.twojapogoda.pl

 

 

Mam nadzieje że te prognozy się nie sprawdzą :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ech... Oby... OBY te prognozy się nie sprawdziły. Marzę o białej, mroźnej i dłuuuugiej zimie. Nie mogę się doczekać sezonu. Mam nadzieję, że warunki dopiszą...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jed nie martw się. Zima w tym roku na pewno dopisze a już na 100% będzie lepsza niż w zeszłym sezonie... mój 6 zmysł mi mówi że będzie konkretna zima xD

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie ma co wierzyć tym prognozom. W maju było 30 stopni, wszyscy zapowiadali kolejne lato stulecia, a tymczasem było chłodno, szaro i deszczowo. :D Mam nadzieję, że tym razem prognozy też się nie sprawdzą i będzie mega zima. xP

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zakopcu spadł śniego i jest biało :mrgreen: w zeszłym roku nie było żadnych takich oznak o tej porze roku co może świadczy że zima będzie mroźna i śnieżna :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w tamtym roku śnieg obficie spadł na początku listopada,a potem długo nei było po nim śladu... mam nadzieje że to sie nie powtórzy

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciepło, ale dziś śnieg padał!! Fakt, że przez 3 minuty i jakoś tak beznadziejnie, ale jednak padał. :D Max napawał mnie optymizmem... Ajjj... Zima idzie! :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kładę się spac, była godzina 0.40 , wyglądam przez okno żeby sprawdzic czy mróz na dworze a tu ku mojemu zaskoczeniu śnieg pada :mrgreen: :mrgreen: normalnie taka radocha...aż sobie kilka minut stałem w oknie i patrzylem :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie dzisiaj rano budzi mama,i każe mi spojrzeć przez okno.

Patrze,i co widzą moje zaspane oczy? Warstwa śniegu na chodniku,ulicy,samochodach,dachach budynków... naprawde wzruszyłem sie w tej chwili :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwszy%20snieg.jpg Fotka prezentuje pierwszy w tym sezonie śnieg który spadł w mojej mieścinie ... był to środek nocy i ciężko było zrobi fajne zdjęcie ale śnieg widac :mrgreen:
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś nie napisał co to jest i gdybym sie nie przyjrzał pomyślałbym że to wszechświat :P

U nas ciągle pada,coś nie widać zimy -.-

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

nie wiem jak u was ale u mnie od jakiejś godziny pada śnieg :mrgreen: :mrgreen: na poczatku był z deszczem a teraz już sam śnieg. Co prawda topnieje ale i tak to jest piękny widok :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również cały dzień lało jak cholera... -.- Dopiero teraz lekko słoneczko wyszło. No i dodatnia temperatura. Ech...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podsyłam fotki jak u mnie dzisiaj zmieniała sięsytuacja :wink:

 

snieg1.jpg

 

snieg2.jpg

 

snieg3.jpg

 

no ale na koniec dnia pogoda sięzmieniła i wszystko stopniało :neutral: ale i tak to był piękny widok

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...