Skocz do zawartości

Wybór zestawu dla początkującego snowboardzisty FS


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 190cm wzrostu i ważę 80-85kg (mam zamiar przytyć trochę). Jestem początkującym snowboardzistą i mam zamiar kupić deskę i cały zestaw. Interesuje mnie jazda po stoku, ale w większym stopniu snowpark (hopy, rzadziej raile). Czy taka deska będzie odpowiednia?

Raven Rocker 162cm

ewentualnie

LUCID NOTION BIRD 162cm

lub deska All Mountain

Raven Esprit 162cm

 

Ślizg tłoczony chyba jest lepszym rozwiązaniem gdyż nie wymaga dużej opieki i jest niewiele wolniejszy od spiekanego, przy tym można go regenerować...

 

Do tego wiązania:

RAVEN S550

 

Rozmiar buta to jakieś 45-46, czyli 29.5-30cm Czy wystarczy taliowanie 255mm, czy potrzebna będzie deska wide i czy jej prowadzenie nie jest przypadkiem trudniejsze?

Czy nowe buty rozbiją się w trakcie użytkowania?

 

z góry dzięki za odpowiedzi :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie, po co chcesz przytyć? Jakiś wychudzony to chyba nie jesteś sądząc po obecnej wadze..

Buty powinny się trochę rozbić. Co do szerokości.. ja w mojej ostatniej haczyłem butami o śnieg przy przechylaniu się na przednią krawędź, i teraz jestem uczulony żeby deska nie była za wąska, bo bardzo to przeszkadzało. Wydaje się że możesz spokojnie brać WIDE.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deska wide gorzej skreca, ale zachowuje sie stabilniej przy ladowaniu i duzych predkosciach, nie to nie w puchu itp. itd.

Buty sie rozbijaja, im twardsze buty tym mniej, ale we fs korzysta się z miekkich, wiec mozesz brac buty idealnie dopasowane do Twojej stopy (stopa 25cm to i wkladka 25cm)

Niestety nie pamietam, jakie jest dobre taliowanie a nie mam jak tego teraz sprawdzic ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...