Skocz do zawartości

Buty ROME


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam forumowiczów

 

chciałbym zapytać o buty marki ROME, na które się zapatruję (głównie ze względu na system BOA), rzuciłem okiem na kilka poprzednich tematów z poradami i wygląda, że nikt nie poleca ROME :D Jakie macie zdanie co do tej marki?

 

A konkretnie, chodzi o te buciaki: ROME Smith BOA W09

 

Bardzo proszę o opinie, ew. inne propozycje średnio twardych butów dla średnio zaawansowanych, z praktycznym systemem wiązania (niekoniecznie BOA)

dzięks

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze i wszystkim których stać polecam sprzęt marki Rome. Naprawde robią wysokiej jakości buty, deski i wiązania.

 

Tutaj masz troche tańsze ROME Smith BOA 09

 

ale z systemem boa polecam Ci również buty flowFLOW Rival BOA Coiler 2010

 

nie wiem ile jesteś w stanie wydać na buciki i jaki masz rozmiar buta, tak bedzie łatwiej czegoś szukać

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to miłe zaskoczenie, myślałem że ROME'y są pomijane ze względu na wątpliwą jakość :-)

Te FLOWy ciekawe, ale już droższe, takie wypaśne będę kupował kiedyś jak już będę potrafił powiedzieć czego dokładnie chcę od buta. dzięki pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no system BOA jest chyba najlepiej dopracowany i najbardziej rozpoznawalny, większość producentów butów ma jakieś modele z systemem BOA.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się opatrzyłem ostatnio na Youtubie (jest fajna seria mini recenzji różnych butów), jeśli już kupować z BOA, to tylko z tym nowszym 2x. Inaczej nie ma możliwości mocniejszego dociśnięcia w poszczególnych strefach, i okazuje się że kupiłeś wypaśny systemik, który w praktyce nie daje takich możliwości jak pozornie mniej zaawansowane systemy oparte po prostu na sciąganiu sznurówek/linek (jak SL). Do tego warto żeby to była BOA Coiler, czyli z wstępnym napinaniem linek - bez tego po odchyleniu języka, linki się wyciągają i trzeba naprawdę sporo się nakręcić żeby je zwinąć, a potem dopiero się dociska but, i nagle BOA już nie jest taka super szybka, o czym pewnie producenci nie wspominali :D Domyślam się że tegoroczne modele już mają to sciąganie, ale sam wczoraj bawiłem się jednym butkiem w sklepie, no i pokręciłem sobie hehe. Jeśli ktoś chce but z BOA to zwróćcie na to uwagę, bo na pierwszy rzut oka nie widać przecie.

pzdr

 

[ Dodano: 6 Styczeń 10, 23:27 ]

Aha, żeby jakoś przyćmić ten offtopic z BOA, to ROME Smith są z BOA 1x ;P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bercik wg mnie BOA są praktyczne, ale wcale nie są dobre. Miałem okazje pojeździć i jest tak jak mówi Kamik. Buty są scisniete w niektorych miejscach za mało, w niektórych aż za mocno. BOA bardziej popularne jest od SL gdyż jest to starszy sposób wiązań, zajdował zwolenników od początku. SL2 moim zdaniem jest 1 z lepszych 'szybkich sznurowań' ale z tego co słyszałem podobny sposob ktory prezentuje BURTON (ten z zaciaganiem po bokach z 2 stron) - jest jeszcze lepszy - oddzielnie linka do dolnej i oddzielnie do górnej strefy buta tak jak w SL2.

 

BOAx2 jest narazie rzadko spotykany (jest to nowy sposób przez ktory twórcy chcieli dorównać SL2), widziałem go jak dotąd tylko w 2 modelach butów, chyba DC.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOAx2 występuje w butach DC, Flow, Rome, Thirty Two, Head

 

sposob ktory prezentuje BURTON (ten z zaciaganiem po bokach z 2 stron) - jest jeszcze lepszy - oddzielnie linka do dolnej i oddzielnie do górnej strefy buta tak jak w SL2.
podobny system wystepuje w butach Thirty Two z tym że tutaj ten syste nazywa się Fasttrack. Od kilku dni posiadam buty z tym systemem i po weekendzie bede mógł powiedzieć jak się sprawuje. Na sucho można fajnie i szybko ścisnąć buta zobaczyym jak będize w praktyce i czy nie bedzie puszczało po jakimś czasie
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...