Skocz do zawartości

zmiana deski + wiązania + buty


Rekomendowane odpowiedzi

Cze. Mam pytanko bo widze, ze strona na poziomie jak i właściciel :P bo chce sobie kupić za jakiś miesiac deske tzn. juz zmienic bo w obecnej chwili mam Fanatic 145' już niezbyt dobra jak dla mnie. Uczyłem sie na niej jeździć i w tym sezonie śmigaem po smnowparku i doszedłem do wniosku, ze musze miec nowa. chciałbym sobie kupić Burton Cruzer lub deske salonona razem z wiazaniami za 1300 w sklepie sportowym no i do tego jakieś buty również Burtona. Mogłbym otrzymać jakąś pomoc żeby nie kupić złego sprzętu ...

Pozdrawiam Benek

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc waże w tej chwili 70 kg i mam 1,80 wzrostu i myslałem nad wysokociš deski tak koło 164 cm ( burton cruzer) Salomon to nei pamiętam ile tam miała, ale też co koło tego. Aha i jak ja bym chciał migać po snowparkach to deska bardziej szersza ?

Pozdro :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szersza mile widziana zwłaszcza wtedy gdy rozmiar twojego buta siega rozmiarów pow 44. Co do wielkości to 164 to moim zdaniem za dużoo zwłaszcza tak jak mówisz że do freeestyleu być chciał. Deska freestyleowa powinna być krótsza bo wtedy łatwiej bdzie Ci sie wykonywać ewolucje. Pomyśl bardziej o długości do 160 max. No chyba że rośniesz jak na drożdżach:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 191 cm i mam deske 161cm bardzo dobrze mi sie jezdzi - tylko troche za twrda - deske freestylowa powinna byc miekka lepiej sie pressy robi. szerokosc nie ma znaczenia chyba ze masz rozmiar powzyj 45 - 44 to jeszcze maly , ja mam 46/47 wiec mam spore problemy :P:P:P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 46 :P i w sumie nie przeszkadza w freestyle ale jak chce dynamicznie pojeździć ze skrętami ciętymi to jest zonk bo piętka czasem mi sie wbija w śnieg gdy wykonam za ostry skręt i wtesdy jest glema - może by sie nie wbijała jakbym miał inaczej ustawione wiązania :P

 

Wracając do tematu widzisz - Kaczor ma 190 cm i ma deche 160 więc tobie spokojnie wystarczy 156 ,157 ,159

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mniej _więcj_ już wiem co i jak ... Teraz wypadałoby wybrać odpowiedniš firmę no i przejć do kupna sprzętu. A co mylicie już o takich detalach jak np. rękawice, google, kask itp. bardziej firmowe preferujecie jak już zmieniać, czy może wcale nie jest powiedziane, ze jak firmowe to najlepsze.

 

Najważniejsza oczywicie deska, wišzania i buty ... no i na freestyle, bIg AiR, gO ! :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego wszytskiego najwiecej bym wydal na rekawice - musza byc w 100% nieprzemakalne, potem rezte na kask a dopiero na koncu gogle...

 

jezeli chodzi o firmy do wymiata Santa Cruz - sam mam i jest zajebardzo zadowloy , cena przystepna i jakos swietna, jezli chodzi i wyzsza polke i deski twardsze to warto zainwestowac w NITRO, jezeli deksi bardziej miekkie to Burton czy Forum, jezeli nie masz za wiele kasy to moze morrow, ale slyszalem rozne opnie na tema tyhc desek, F2 jest tez ciekawa firma - deski raceowe wymiataj freetylowe nie wiem, kumpel jest zadowolony...

 

musisz sie sam okreslic w miekkosci i cenie :D bedzie wtedy wiadomo:D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak co do detali, to ja bym raczej radzila kupowac firmowe, juz pożadne rzeczy.

Bo co CI z tego będzie jak kupisz sobie jakies tanie, badziewne rękawice, które po 2 godz jazdy CI przemokna. Napewno w kask trzeba zainwestowac, bardzo wazne, / najwazniejsze chyba nawet / aby mial atest, i aby byl dobrze dopasowany do Twojego rozmiaru.

Gogle tez warto kupic dobre, bo co z tego jak kupisz jakies takie co Ci beda parowały i były wytrzymałe.

 

A deska hmm... Hammer robi tez dobre deski. Ja moge polecic ta firme, bo jest przezemnie sprawdzona. Nie chce polecac czegos na czym nie jezdzilam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do deski to własnie planuje Burtona model Cruzer, ale widziałem tez fajna Salomona za 1200 ( tylko nie wiem co wy na tš firme wiem, ze narty robi bdb ) no i bede musial kupic jednak troszke szersza bo moj rozmiar buta to 44 :) . A tak tak co do detali: rekawice, kask i gogle to tylko firmowe tylko sie zastanawiam czy tutaj tez wiebierac jakies konkretne firmy ( napewno tak jak Kaczor powiedział rekawice musza byc najlepsze ( nieprzemakalne, trwale itp. ) . Ifi mowisz deska Hammer , hmmm zastanowie sie i poszukam w necie co tam na temat tej deski pisza ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do salomona to ja śmigam na desce tej firmy no i w sumie jestem zadowolony aczkolwiek są to deski dość twarde. Swoja nie wiem ile już czasu mam ale zuważyłem że pod jednym wiązaniem na krawędzi backsideowej decha troche sie rozwarstwiła i w sumie dziwi mnie to bo nie wiem od czego bo chyba ani tak pozadnie nie przywaliłem ani nic.

 

Jeśli paatrzysz na salomona to raczej bym polecił inną firme. Tak jak kaczor mówił Santa Cruz robi dobre deski. No Burton tez jest ok.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wiecej (jakbym kupował deske) wydał na buty niz wiązania, buty zapewnia Ci wiekszy komfort jazdy a teraz praktycznie kazde wiazania maja pedał gazu i regulowana pietka wiec chyba na poczatku roznicy nie odczujesz ,wiadomo ze pozniej takie materialy jak Tytan, Aluminum czy plastik maja znaczenia...ale ja jakos tego spechjalnie nie odczuwam...co do butów to musze je koniecznie zmienic bo sa dupiaste i mi sie źle jedzi - pieta zaczela mi juz latac a to raczej odbrze nie wrozy. teraz sa fajne przeceny butów - Ride i 32 maja fajne pautki w dobrej cenie kolo400zł

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak Kaczor mówi lepiej jest zainwestować w buty niż w wiązania. Wiadomo, nie mozna kupic badziewia, ale lepiej dac wiecej za buty.

Jak bedziesz miał złe buty to nie bedziesz czuł komfortu podczas jazdy. z wiazaniami moze byc tak samo, ale moim zdaniem buty maja wieksza znaczenie .

 

a co do tej deski burka to spoko. Ale z tego co pamietam to jest chyba bardziej to fr niz fs. a tak to spoko model.

Co do Hammera to ja mam Microboarda i jsetem z niego na maxa zadowolona.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buty bardzo ważna rzecz i tu nie ma co dyskutować:) Pamiętaj żebyś nie popełnił takie błędu i żebyś nie kupił sobie za dużych butów bo później będziesz tego żałował - bu musi być idealnie dopasowany - jak będzie za duży no to będziesz odczuwał duży dyskomfort.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zabyt duzym bucie bedziesz odczuwal naprawde baaaaardzo duzy duskomfort. Sama takie posiadam :? ale mam zamiar zmienic, tylko nie wiem jeszcze jakie. moze ktos doradzi ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak codomiekosci to juz wiem bota Burtona jakdzissiajw sklepie rozmawiałem powiedziała mi dziewczynya, ze to 5 . Doradziała mi deske WWW, K2 albo Burton dominanat całkiem fajna i tylko sto takich desek wyprodukowanych :P . Bardzo mi sie spodobał tez Santa Cruz ALLSTAR STRIP EXP bardzo fajna i dobra. No nic juz nie bede Was kataował tylko odezwe sie jak juz bede miał cały sprzęt "Miejmy" nadzieje, że to już niedługo :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim tazie wypada zyczyc powodzenia w doborze sprzetu :D

 

a co do dominanta to masz racje w ciul jest tych desek, ale sa dobre to fakt, bo gdyby nie to to nie jezdzilo by na nich tyle ludu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru:) miejmy nadzieje że bedziesz zadowolony:)

 

A co do bucików to obecnie jest ich bardzo dużo i większość jest wygodnych i w ogóle:) mi ciężko konkretnie coś powiedzieć jaki model - jak sie wejdzie do sklepu to na bank wybierzesz. Poprzymierzasz kilka i będziesz wiedzieć:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Witam ja już jeździlem na snowboardzie 2 lata 8) , na jakiejś dececzce z supermarketu. I poprostu chcialbym jeździć na desce typu Freeride, ale żeby też byla dobra w jeździe na Krawędziach. I nie wiem jakiej firmy mam wybrać deske :( Prosze o pomoc

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Psiok nie ma czegoś takiego jak ogólna skala twardości.

Każda firma ma jakas tam swoja skale.

No i zawsze przy opisie deski jest powiedziane do czego jest ona przeznaczona.

Deski miekkie sa do freestylu, ale im lepiej jezdzisz tym mozesz wybrac twardsza deske. / chodz na ten temat czestoz dania sa podzielone/

Moze lepiej powiedz jaki masz model tej swojej dechy i jaka firma.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...