Skocz do zawartości

katy dla poczatkujacych


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

najlepiej by bylo ustawic tak, jak Ci wygodnie ;) ja od samego poczatku jezdze na podobnych katach co dzis (+- 6 stopni) a do 30/15 i 15/0 im daleko ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci proponuje pierwszy wariant 30/15 sam teraz jezdze na podobnych bo mialem problemy z wiezadlami na 15/0 i teraz jezdzi mi sie bardzo dobrze, 15/-15 to chyba jezeli chcesz jezdzic zaawansowany freestyle xD i wiezadla w kolanach moga cierpiec przez takie ustawienie dlatego lepiej wybierz pierwszy wariant zwlaszcza ze widze ze dopiero zaczynasz zabawe z deska ;]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uczylem sie na tył 0 a przód +15 i bylo dobrze, biorac na 15/30 przednia stopa zaczynala mnie bolec wydaje mi sie ze za duzy kat pochylenia byl.Teraz jezdze -15/15 -8/15 i jest dobrze

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Ja jeżdżę na kaczce (-15,15)i dla mnie te katy najbardziej pasują , ale jak we wcześniejszych postach było wspomniane że to sprawa indywidualna każdy musi poeksperymentować i zobaczyć jak będzie mu się najwygodniej jeździć chodzi mi o bóle w kolanach gdy jeździłem na rożnych innych odczuwałem ból.A więc każdy pod siebie musi coś znaleźć :smile:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem na razie 12/-6, jak bedzie niewygodnie to przestawie jeszcze na 15/-9 i 15/-15, ktores z tych powinno pasowac.

 

Od wiazania 0 na tylnej nodze przy jezdzie na switchu strasznie mnie bolaly kolana :/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 7 months later...

witam

 

ja uczę tak... najpierw kaczka 10, -5. na pierwsze 2godzinki do ześlizgów. i wtedy wychodzi tak na prawe na którą nogę będzie jeździł. jak przechodzimy już do skrętów rotacyjnych to przód 15-20 a tył 20-30. takie ustawienie pozwala nawet na naukę prawdziwej techniki ciętych, co na kaczke jest ciężko zrobić... nie twierdze że kaczka jest bleee bo sam na miękkiej mam kaczuche, ale do nauki zawsze ustawiam ludziom j.w. i działa jak do tej pory.

 

a odnośnie twardego sprzętu: taki kąt żeby tylny but nie wystawał a przedni 5-7 stopni więcej. im szersza deska i wyższe wiązania/płyty/podkładki tym kąt może być mniejszy. Może to być 40-30 może być też 60-55. Ja mam 55/50.

dopełniając temat wszelkie kantingi powinny być symetrycznie: pochylasz tylne wiązanie do wewnątrz, pochyl też przednie do wewnątrz (tylko po co łaczyc sztucznie kolana? a w wiązaniach f2 kantingi są wstawione fabrycznie) . podnosisz palce przedniej nogi, podnieś pietę tylnej (tak mam).

 

pozdr

 

shaman

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak przechodzimy już do skrętów rotacyjnych to przód 15-20 a tył 20-30.

Czyli, że co? Noga prowadząca ma mniejszy kąt, aniżeli jej towarzyszka? To przypadkiem nie jest niebezpieczne?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...
  • 10 months later...

dobra, dobra...a teraz ktory mądry mi powie dlaczego? he? 7 sezonow jezdze kaczka (mimo problemow z kolanami) i po desce nie odczuwam zadnego bolu, spuchnietych kolan itp itd.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...