Skocz do zawartości

Ochraniacze...


Rekomendowane odpowiedzi

nie wszysyc...chociaz coraz wiecej moich zanjomych sie przekonuje, we Włoszech i Austrii na niektórcyh stokach jest wymóg noszenia kasku a dla gówniarzy ponizej 7 roku życia jest jakas jeszcze dodatkowa znizka...ogólem warto, chocby dla własnego poczucia bezpieczeństwa :lol::D:D:D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam w kasku zawsze jezdze, ochraniaczena nadgarstki i kolana. z tymi trzema rzeczami sie nie rozstaje. Ale co z tego... Wczoraj na Jaworzynie w Krynicy ... reil...najazd fifty-fifty...przejscie na fs borslide... i bolacy prawybark...reke nie da sie zabardzo ruszac...klniecie...gromadka ludzi...zejscie na dol...szukanie goprowcow...szpital...przeswietlenie...uszczerbanie z przesunieciem kosci barkowej... bandaz...okropny bol...gips... Nooo i 3-4 tygodnie w gipsie... Prawy bark a z nim cala prawa reka i wogole wszystko w gipsie...No i tak to jest, teraz zacznie sie jezdzenie po lekarzach,wszystkie plany abma zjadla. Zbroja ... nie wiem czy w tym wypadku by pomogla....

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loooo ja pier... ale sobie narobilas:///// :cry: :cry: not good ..very bad... no a wracając do tematu to też stosuje ochraniacze na kolana i spodenki s ochraniaczami na uda i kość ogonową a co do kasku to jeszcze sobie nie sprawiłem choć miałem nauczke w zeszłym sezonie jak dupnąłem twarzą o lód:///

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no naronilam, ale nie jest juz tak zle :D bylam czoraj na kontoroli i siebie u lekarza. i ten popatrzyl na zdjecie i mowi ze mam zly gips zalozyny i ze trzeba ggo zmienic na inny... no dobra, sciaga mi gips, patrzy, obmacuje mi ten bark,k tory niby powinien mnie strasznie bolec jak sie dotyka, bo niby jet prerwane wiazadlo. a ja smieje, mnie to nie boli. BOli mnie poprostu cale przedramie, tak ze ruszac niemoge ale nie bark przy dotyku. no to ten na to, ze nie wie co jest grane, potem mowi ze pewnie mam taka budowe kosci... na koniec powiedzial ze w taim razie nie ma po co zakadac gipsu, bo tylko miesnie beda miza nikaly. Wiec zostalop rzy tym, ze mam jesc tabletki, reke nosic na temblaku, smarowac ja mascia. miesiac zwolniena z wf'u jakies dwa miechy zwolnienia z karate:/ jak narazie to reka ruszzac niebardzo moe, do gory jej nie podniase. ale to juz lepsze nizz ten gips. Dobre ze tak jak narazie sie skonczylo.... Ale juz uraz Mamy do mojego snowboardu zostanie :?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Jeśli poczatkujący (ale nie tylko) to przede wszystkim ochraniacz kości ogonowej - mam tu na myśli spodenki z ochraniaczami. Drugi ochraniacz jaki poleciłbym początkującemu to ochraniacze kolan - z doświadczenia wiem że przy nauce jest dużo upadków na kolana - wystarczy że krawęź fs zakantuje i już leci sie na kolanka. Kolejna bardzo ważna rzecz to kask - tzn jeśłi uczysz sie jeździć na takim w miare płaskim terenie to może nie będie on aż tak potrzebny no ale później jak już są bardziej pochyłe stoki to polecam no i oczywiście do nauki freestyleu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie nie dokńca zgodzę z powyższa wypoweidzia.

Wszystko spoko, aleeee kask moze sie nawet przydac na płaskim stoku.

Bywaja rózne przypadki, ze ktos w Ciebie wjedzie i jebb mozesz dostac wstrzas mózgu albo jeszcze gorzej.

No i nawet na tym płaskim stoku można sie wywalić i ostro zaryć głowa w śnieg, albo w lód / jak to czesto zdarza sie na stokach /

W każdym bądź razie ja jestem zwolenniczka kasków, i bez tego ochraniacza sie nie ruszam.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście w kasku nie śmigam aczkolwiek wiem że czasem powinienem:) bo juz miałem takie sytuacje ,że lądowałem na twarzy:/ Co do tego co napisałaś to pewnie że może ktoś w Ciebie wjechać i w ogóle - ja to piszac tak miałem na myśłi nauke na takim płaskiej polance gdize malo osob i ktoś tam Ci pomaga ...ale oczywiście kask jak najbardziej i nie mówcie że to obciachowe bo życie wam może uratować:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...
  • 4 months later...

wg. kask to podstawa.... ale z reszta...no niewiem nie ma tego hardcoru....wyjebiesz na rail'u na duzej prędkosci albo na hopie i lezysz nic nie czujesz... wszystko dookoła sie kręci i wiruje a ty wstajsz siadasz sprawdzasz czy niezgubiles jakiejs częsci po drodze i z usmiechem (trudno sie uśmiechać w takiej chwili) na twarzy możesz smiało powiedziec aaahhhh to było hardcorowe..... :D ja osobiscie niejezdze w ochraniaczach i kasku ale jak tylko bede mogł zaraz kupuje kask.... nie chce tu cfaniakowac i wogole tak poprostu czuje... :D

Snowboard to w końcu sport kontaktowy co nie???? :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 weeks later...

oj wiem ze niegrzeczna ze mnie dziewczynka ale nie uzywam ochraniaczy, ale pamietam moje poczatki na desce 2 lata temu:D:D to było coś czego chyba nie zapomnę do konca zycia:D:D tak sie wypierniczyłam ze miałam ochotę wywalić deskę do pierwszego napotkanego śmietnika...tak na dupe spadłam ze przez 10 minut leżałam i niewiedziałam jak wstać... tak mnie bolało... uuuuuuuu... i nikt mi tyłeczka nie chciał wymasować:D:Dbuahahaaaa... :lol:

 

 

a teraz oczywiście tez czasem sie wypierniczę, ale wiem jak mam to robić w razie potrzeby:D:D trening czyni mistrza:D:D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosia, brak ochraniaczy to głupota i tyle. Co Ci szkodzi chociaż ten kask włożyć? Nawet nie wiesz jak bardzo jest to przydatne, szczególnie na rejlach i sporych hopach. Ja tam hełm zawsze na głowie mam. xD Spraw sobie jakiś ładny kask. Nie znieślibyśmy straty tak zacnej forumowiczki. :D

 

Pzdr! :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie to niewygodne, to nie do końca się z tym zgodzę. Jeśli masz porządny kask, który dobrze się trzyma na głowie, to nie ma z tym problemu. Mówię Ci, powinnaś śmigać w hełmie. :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam póki jeszcze nie jeżdże ,,jak szalenie" nie używam kasku,i dobrze mi sie jeździ :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...