Skocz do zawartości

Proszę o sprostowanie dwóch "mitów" ?


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o krótkie i rzeczowe potwierdzenie lub..wyśmianie dwóch 'haseł' odnoszących się do gogli i masek/kominiarek.

Proszę o opinie kogoś kto faktycznie używał i może się wypowiedzieć na podstawie doświadczenia, a nie wydaje mi się.

Bez zbędnego pieprzenia "ja wolę to..", "tamto jest fajniejsze", "lepiej wygląda to". Błagam - profesjonalnie i konkretnie na temat :???:

 

:idea: Wiadomo, że gdy zakrywamy twarz jakimś materiałem, chuchamy, poleci nam glut :oops: czy nawet spocimy się na twarzy - potem przy np. wjeździe wyciągiem to zaczyna zamarzać, robi się sztywne, a najgorsze - jeszcze bardziej robi się od tego zimno w twarz (spękane usta itd.). Ale nagle widzę w jakimś sklepie "maska, która ma na ustach materiał zapobiegający zamarzaniu". Czy to możliwe :?: Są takie materiały :?: Ktoś potwierdzi, że faktycznie jak wcześniej nosił chustę, a potem 'maskę z tym materiałem' to zauważył, że nie zamarza :?: Czego mam szukać "w nazwie" materiału, żeby miał tą właściwość - chodzi o NEOPREN czy jeszcze coś innego :?:

 

:idea: Jazda nocna. Rozpędzam się i w chwilę potem zaczynają mi łzawić oczy tak, że...widzę mgłę :lol: Pomyslałem - obetrę łzy rękawicą - i w tym momencie gdy przez ułamek sekundy w ogóle nic nie widziałem...jak nie wyp...dolę :lol: Trzeba rozwiązać ten problem. Założyłem jakieś okulary - i pojawił się problem z parowaniem. I znowu widzę w opisach gogli hasła " Anti Fog, przeciwmgielne, nie parują". Czy rzeczywiście ktoś potwierdzi, że NA PEWNO nie parują :?: I co jest zasadniczym elementem zapobiegającym parowaniu: specjalne szkła czy odpowiednie otwory w oprawie :?: I dodatkowo - chodzi o gogle uniwersalne czyli też do jazdy nocnej, a więc nie przyciemniane, pytanie - czy można mieć gogle odblaskowe ale żeby nie przyciemniały obrazu, czy zawsze minimalne przyciemnienie będzie :?:

 

Z góry dziękuję za wszystkie konkretne odpowiedzi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mit 2

Anti Fog rzeczywiscie troche pomaga, ale tylko nie wiele, zalezy jeszcze od jakosci tego Anti Foga. Google z dwoma szklami paruja mniej. Powodem parowania jest nadmierne pocenie sie, kiepska wentylacja googli, szkla i anti fog ;P ale najbardziej pocenie i wentylacja. Sa specjalne srodki, ktore wspomagaja Anti Fog badz same dzialaja jak Anti Fog, nie dzialaja idealnie, na stoku nie wyprobowywalem w sumie, ale kiedy uzylem tego wynalazku i okulary w sumie mniej parowaly ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie parowania to mogę ci pomoc i to fachowo :mrgreen:

 

trenuje pływanie dobrych parę lat i na basenie okularki pływackie parują tak samo jak gogle na stoku. Cały problem polega na tym że okulary/gogle parują gdy znajduje się na nich tłuszcz bądź inne zabrudzenia ... Z antyfogami to jest tak że one działają do czasu gdy się nie dotknie wewnętrznej strony gogli/okularów wtedy zostają tłuste plamy i zaczyna parować :/ ... pływacy wymyślili na to dobry patent wystarczy polizać okularki od wewnątrz -działa na jakiś czas - z goglami też tak robiłem i też działa :D ... jeśli ktoś się brzydzi może przed wyjściem na stok dokładnie wymyć wewnętrzną część gogli mydłem w płynie i wypłukać dokładnie wodą ale już bez dotykania szyby, ewentualnie płynem do szyb ale tego nie próbowałem.

 

Może te metody wydają ci się trochę dziwne ale działają :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

interesujacy pomysl...ciekawe jak z widocznoscia takich googli i co by sie z nimi potem działo po odklejeniu ;P bo tasma parowac nie bedzie ;P moze bardziej oplacalne bylo by sprobowac z taka przezroczysta folia do gotowania i owijania kanapek ;)?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sportach motorowych zawodnicy używają specjalnych taśm w kształcie gogli,jak dostaną szpryce to po prostu odklejają w trakcie jazdy,i widoczność jak nowa

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gogle dobrej jakości, to ten problem raczej nie występuje. Chyba, że w skrajnych przypadkach. Mam ładne Dragony i podczas jazdy nie parują. Coś takiego zdarza się jedynie np. podczas podchodzenia do góry w parku. Wtedy idziesz zmęczony, nogi uginają ci się w kolanach, pot cieknie z czoła, masz zawroty głowy, a czas wydaje się płynąć niewiarygodnie długo... Sapiesz, chuchasz i wtedy rzeczywiście mogą zaparować. :) Dlatego w parku raczej nie jeżdżę w goglach. ;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o maskach nie wiem ale jezeli chodzi o Anti Fog to dziala . mialem wczesniej DRAGONY - mace (dalem tacie) a teraz mam Oakley'a Crowbary z szybku blue irridium i nic mi nie paruje - wiadomo ze jak sie wejdzie ze stoku do knajpy to paruja ale na stoku nie ma takiej opcji - zajebista wentylacja i wygoda. polecam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

ja w swoich carrerach nie mam problemu....jak masz gogle z podwójna szybką i anti-fogiem (i ewentualnie przed jazdą przetrzesz je lekko ściereczka) to prawie nie możliwe, że zaparują :grin: :mrgreen:

a co do wypowiedzi ADM to właśnie śmigam czymś takim :cool: , zrywki (tak się nazywa ta folia o której mówisz) jak łatwo zauważyć są na zewnątrz gogli a te parują raczej od wewnątrz :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Dobra, to mam nowe doświadczenia i może ktoś mi to wyjaśni :mad:

a) Dziewczyna kupiła gogle.....w LIDLU. Oczywiście napis "Anti-fog" i podwójna szyba i....jej w ogóle nie parują :neutral:

Zakładam ja i........10 sek. i zaczyna się :mad:

(może dotknąłem ręką, może śnieg z rękawicy wpadł ? w każdym razie zaraz po mojej irytacji ona zakłada i ..... nic :???: )

 

B) Kolega kupił ARCTICA. Oczywiście napis "Anti-fog" ale nic o podwójnej szybie.

Póki zjeżdża - niby wszystko dobrze, ale jak tylko przystanie na chwilę....zaczynają parować :???:

Noż k...a mać.

 

I o co chodzi z tą teorią, że w bandanie parują a w masce nie ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest tak, że gogle rzeczywiście nie parują ale od środka. Zewnętrzna warstwa lubi się szybko ścierać, albo nie ma jej wcale, dlatego jeśli bandana nie ląduje pod goglami, to część powietrza wydychamy prosto na szybę.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...