Skocz do zawartości

Ukierunkowanie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chcących pomóc!

 

Tytułem wstępu: Na desce śmigam parę ładnych lat i do tej pory była to raczej luźna jadza na stoku + zabawa z muldami i małymi hopkami. Deska którą dysponuje to typowy "no name", która co sezon skutecznie utrudnia mi życie, więc czas na zmiany! I tu proszę was o pomoc.

 

Internety zalane są możem informacji, które w większości przyswoiłam, ale wśród tego bałaganu ciężko znaleźć fachową pomoc.

 

Czego oczekuje: Deseczki, która będzie ze mną współgrać! Moje wymagania to trzymanie krawędzi przy większych prędkościach zarówno na stoku jak i po za nim (60%stok 30%off road i te 10 pozostało na zabawę), stabilność i łatwość manewrowania (nie chcę topora, który ledwo będzie wchodził w zakręt, a po za trasą łatwo o spotkanie z drzewem;)).

 

Podsumowując: Potrzebuję deski która razem ze mną będzie przemierzać głęboki puch, tu i ówdzie ze mną podskoczy, pobawi się na muldach, po czym wyjedzie na przygotowaną trasę i wytrzyma cięcie na krawędzi przy większych prędkościach ;)

 

Do wydania na to cudo mam 1000-1200zł, kwestią wiązań i butów zajmę się na drugim miejscu.

 

Teraz pytania :)

1. Jaki rozmiar wybrać? Wcześniej jeździłam na 147 (Wzrost: 167 Waga:56 (+5 jak zjem za dużo:P), niby ok, skręcała idealnie, ale coś było nie tak z tą "stabilnością" przy szybszej jeździe.

2. Jaką konstrukcją deski się kierować przy moich preferencjach? W sensie Camber, Classic rocer itp..

3. I ostatnie: Jaką twardość wybrać? Mam obawy, że twardsza deska nie będzie już tak super ze mną współpracować jak ta bardziej miękka ;)

 

Jeżeli sa tutaj osoby, które potrafią polecić firmy, bądź konkretne modele, które w tej pólce cenowej sprostają moim wymaganiom to będe wdzięczna za udzielenie się.

Wszelkie rady odnośnie innych kwesti dot. budowy i innych szmerów bajerów na które muszę zwrócić uwagę przy kupnie mojej wymażonej dechy będą mile widzane!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Po kolei:

 

1. Rozmiar deski. Proponowałbym troszkę dłuższą, na twoją wagę i wzrost będzie dobra deska w okolicach 150-153cm. Jeżeli zamierzasz jeździć szybko - dłuższa deska zawsze lepiej trzyma krawędź. Jeżeli jeździsz po puchu - dłuższa deska lepiej wynosi na powierzchnię. Ale to wszystko kosztem manewrowości. Jak prędkość światła na stoku a później 2 metry puchu poza trasą, to nawet do 156cm, ale to już max.

 

2.Konstrukcja.Czysty, klasyczny camber to ostra jazda na krawędzi po przygotowanych stokach. Ale w puchu tragedia. Za to zwykł rocker przy dużej prędkości może być mało stabilny.

Jeżeli chcesz szybkości na stoku i możliwości jazdy w puchu to niestety wyłącznie hybryda i to z podniesionym nosem. Jakiś rocker-camber-rocker itp.

 

3. Flex. Twarda deska - szybka jazda i stabilność w puchu. Ale mniejsza manewrowość (drzewa i takie tam inne przeszkody :P ). Na twardszej też się nie pobawisz za bardzo. Sugerowałbym coś w okolicy flex 5-8, raczej bliżej 6-7, żeby deska nie dała ci za bardzo w kość (nie wiem ile masz siły).

 

W tym budżecie coś na pewno znajdziesz.

 

Możesz popatrzyć na deski firmy Pathron - polski dobry producent, z niezłą technologią i bez powalających cen...

 

Pathron Carbon Silver Series 156cm (cocker-camber-rocker, flex 6), coś koło 1300 PLN. Lub Pathron Carbon Gold Series 156cm (inny, szybszy ślizg), coś koło 1600 PLN.

Tylko nie wersja "Race" bo ona ma flex 9. Ale mogą być na ciebie za długie.

 

Inne z Pahtrona:

Legend Limited (flex 5, 152cm) - powinna być dość uniwersalna

Sensei (flex 4, 151cm lub 154cm ) - powinna być dość uniwersalna

Powder Toy (najkrótsza znowu ma aż 156cm) - w puch

Draft (flex 8, 154cm) - na stok do szybkiej jazdy

 

Z innych producentów, muszę oddać pałeczkę innym, bardziej doświadczonym osobom.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarzu bardzo dziękuje za odpowiedź !

 

Co do długości deski, to myślę, że 151 będzie ok. Mogę trochę zwolnić na stoku, na rzecz lepszej zwrotności. Być może w przyszłości pokuszę się o typową deskę pozwalającą mknąć z prędkością światła :)

 

Jeżeli chodzi o flex, to przyznam, że pudzianem nie jestem, ale zakupy z biedronki sama potrafię przynieść ;P Dlatego wypośrodkowałam Twoją radę i szukam deski z flexem: 5,6.

 

Co do polecanych modeli, to w szczególności zaciekawił mnie model: Pathron Powder Toy, ale obawiam się jej długosci (154), podoba mi się też Pathron Sensei i tam niby wszystko ze sobą współgra, opinie są świetne, ale mam obawy, że jest to typowa męska decha. Być może się myle i po prostu muszę się do niej przekonać ;)

 

W moim przedziale cenowym znalazłam jeszcze takie dechy:

1. Volkl Flavor 2016- Pytanie czy flex 3 to nie za mało jak na moje oczekiwania..

2.Voelkl Flavor 2015- tutaj felx to już 5tka

3. Ride Baretta 2015- I tutaj flex to również 3jka

 

Bardzo zaciekawiły mnie modele desek Rome. Gdyby ktokolwiek miał jakieś info odnośnie tych deseczek to byłabym wdzięczna za rady:

3. Rome Gold 2015

4. Romeo Lo-Fi Rocker 2015

5. Rome Scandal 2015

 

Zastanawiam się też nad Nikitą Expression 2015/16 i kilkoma modelami z Burtona, ale co za dużo to nie zdrowo ;)

 

Jeszcze raz dziękuje za odpowiedź i liczę na dalsze wsparcie :)

 

P.S Może tutejsi forumowicze są w posiadaniu jakichś sprawdzonych stronek odnośnie specyfikacji sprzętu, opini użytkowników itp. Kiedyś natrafiłam na podobną stronkę, ale skutecznie wywiało mi ją z zakładek..

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zmyliłaś opisem "trzymanie krawędzi przy większych prędkościach" :)

 

Jeżeli nie pragniesz jakiś kosmicznych prędkości, to popatrz w szczególności na:

Pathron Legend Limited 152cm (flex 5)

Pathron Sensei 151cm (flex 4)

 

Obie deski są bardzo dobre, Legend jest dla troszkę szybszej jazdy, Sensei jest troszkę bardziej do zabawy.

Obie pojadą w puchu, obie dobrze trzymają krawędź.

Obie nie są też jakoś bardzo szerokie, mogą podejść jako "damki".

Niestety, dobrych "damskich" desek jest dużo mniejszy wybór.

 

Jeżeli język angielski nie jest problemem, to popatrz na:

http://thegoodride.com/

http://snowboards.gearsuite.com/

 

Tutaj masz review:

Sensei:

http://thegoodride.com/snowboard-reviews/pathron-sensi-review-and-buying-advice/

 

Legend (ale w wersji Camber, Legend Limited jest hybrydowy):

http://thegoodride.com/snowboard-reviews/pathron-legend-review-and-buying-advice/

 

Podpowiem tylko, żebyś nie schodziła z flexem poniżej 4, a nawet 5. Bo to typowe pod FS.

Tyle mogę pomóc, pozostawiam temat osobą znającym coś z Voelkl`a.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...