Skocz do zawartości

Pomoc w podjęciu decyzji


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem nowym użytkownikiem forum i prosiłbym Was o pomoc w wyborze sprzętu na kilka najbliższych sezonów.

Dane użytkownika :) : Wzrost 185cm, waga ~ 85kg, But Nitro rozm. 46(30cm)

Staż: 4 sezony (łącznie ok 40~50 dni na stoku), poziom zaawansowania - wg. mnie zaawansowany noob

Preferowany rodzaj jazdy: jazda po przygotowanych trasach/jazda poza trasami/zabawa na muldach

 

Do tej pory jeździłem głównie na wypożyczonym sprzęcie z wypożyczalni/od znajomych(deski sztywne głównie do jazdy na krechę).

Nadszedł czas żeby zakupić własny sprzęt i teraz mam dylemat. Im więcej czytam o różnych deskach oraz zapoznaje się z opiniami różnych użytkowników, to tym bardziej już nie wiem co wybrać.

Planowany budżet ~1600(preferowane mniejsze koszta, ale jak ma mi starczyć na kilka sezonów to wolę dopłacić)

 

Aktualnie mam dylemat między następującymi deskami/zestawami:

1. Voelkl Dash + Voelkl Initial 160W/XL

2. Pathron Sensei + ? 161W

3. Pathron Powder Toy + ? 161W

 

Czy moglibyście mi pomóc w wyborze? Wiem, że nie ma deski idealnej, jednak bym chciał coś dobrać, co mi posłuży kilka sezonów i pomoże dokładniej się określić. Tak jak napisałem powyżej głównie to będzie jazda po przygotowanym stoku(na krechę + zabawa) oraz okazjonalnie poza trasami. Nie chciałbym też, żeby deska nie wytrzymała zabawy na muldach. Dodatkowo, czy dł. desek będą ok pod moje predyspozycje?

 

Z góry dziękuje za wszelką okazaną mi pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dash to deska głównie dla początkujących. 2 pozostałe to zaawansowane konstrukcje z pasami z włókna węglowego i kevlaru, spiekanym ślizgiem, więc trochę jak porównywanie gruszki z jabłkiem. Dodatkowo decha Voelkla produkcja Chiny, Pathron Polska.

Sensej to świetna decha w swojej cenie i polecam ją z czystym sumieniem.

Wiązania Initial to bardzo podstawowe wiązanie i poszukałbym czegoś z Uniona lub Drake.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o takie odpowiedzi mi chodziło :) Dasha mi w sklepie polecili jako deskę dla średniozaawansowanego. O pathronie dopiero się dowiedziałem z opinii ludzi. Niestey w moim towarzstwie deski Ravena mają złą opinię, ale może dlatego że kiedyś je ludzie kupili i się zawiedli. Teraz podobno to co innego. Czy uważasz, że do moich zastosowań sensei się sprawdzi tzn. spokojnie będę mógł jej używać nie tylko do jazdy na krechę ale także do zabawy w puchu i na muldach/wyskoczniach? No i oczywiście czy rozmiar prawidłowo dobrałem? Niestety mają mało desek Wide.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven i Pathron to dwie różne firmy. Inna sprawa, że Raven rzeczywiście robił kiedyś kiepskie deski, ale ostatnie kolekcje to zupełnie inna bajka :) Obydwie marki są w tej samej fabryce Nobile (robią tam też narty w zasadzie wszystkie topowe, high-endowe brandy jak ZAG, Faction, Powderequipment, Whitedot), ale na tej samej zasadzie to Nitro, Rome, Head i Rossignol byłyby tym samym, bo robione są we wspólnej fabryce :)

Dash w sam sobie nie jest bardzo zły, ale w tej konfrontacji zdecydowanie przegrywa.

Na 85kg zdecydowanie 158 wide będzie lepszym wyborem. Sensei do jazdy na krawędzi i zabawy jak znalazł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm tylko, że aktualnie nie mogę w żadnym sklepie znaleźć 158W, są dostępne 158 lub 161W także z nowej kolekcji. Czy będzie duża różnica w jeździe pomiędzy 158W a 161W? Pozostało mi jeszcze dobrać wiązania, które byś mógł polecić? Rozmiar do buta to tylko XL? Zastanawiałem się nad Drake Fifty, Raven S750, Ride LS/LX, Drake Reload, Union Flite, K2 Indy oraz K2 Hurrithane. I tutaj mam jeszcze większe wątpliwości.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, to praktycznie wszystkie moje wątpliwości już są rozwiązane :) Jednak co się spytać doświadczonych użytkowników, to nie to co szukać non stop samemu. Między Reload a Flite, które wg. Ciebie będą lepsze? Odnośnie 158W już wysłałem zapytania, ale nie znają konkretnych terminów. Aktualnie polecają mi brać 161W, czy to jest aż tak duża różnica? Jak będzie trzeba to przytyję :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się wstrzymam jeszcze z kupnem i poczekam na 158W, jeżeli nie będzie dostępna w ciągu najbliższych 2 tygodni zdecyduje się na 161W. Odnośnie jeszcze wiązań, które wg Ciebie z powyższych dwóch byś wybrał? Reload czy Flite?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Dziękuje bardzo za odpowiedzi odnośnie moich pytań. Jak tak pozostało mi tylko czekać do ukazania się deski w moim rozmiarze oraz pierwszego śniegu na stoku :)

 

No i znalazłem deskę w moim rozmiarze, ale za to nie ma tam wiązań unity :( Czy zamiast nich mogę wziąć Rome Arsenal, czy może jakies inne dobrać?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbije odnośnie mojego pytania(edycji poprzedniego posta).

+

Żeby nie zaczynać nowego tematu. Namówiłem do kupna jeszcze swoją drugą połówkę, tylko że tutaj nie wiem co jest warte polecenia.

Odnośnie przyszłego użytkownika: Wzrost 150cm, Waga ~45kg, But 37 NorthWave Dahlia.

Umiejętności/Staż: początkujący/3h z instruktorem/2 dni samodzielnie.

 

Wg. mnie deska 138cm, ale mogę się mylić tak jak wyżej. Budżet niski bo ~1000zł.

Prosiłbym Was także o pomoc w tym temacie, bo nie chce żeby się zraziła do tego sportu. Na chwilę obecną ma bakcyla jeszcze z poprzedniego sezonu, więc wolę kuć żelazo póki gorące ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie dużego wyboru nie masz. Albo poszukałbym coś z wyprzedażowych np. K2 Firstline albo coś z Rome, bo może coś fajnego jeszcze przed sezonem się wyrwie albo poszedł w Raven Infinity/Venus, na którym jeżdżą dwie polskie kadrowiczki i aktualna mistrzyni Szkocji. Do tego tego np. Drake Jade albo np. Union Rosa.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie rozmiaru? 138 będzie ok, czy inny. No i pytanie jeszcze odnośnie wiązań dla mnie :( Brak Union w ofercie, więc albo pozostaje mi szukać w innym sklepie, albo dobrać jednak inne. Czy te Romy Arsenal w moim przypadku odpadają?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem następujące deski:

1. Raven Flossy 136

2..Raven Dragon 136

3. Raven Venus/Infinity 138

4. Raven Dream Rocker 136

5. Head Pride Camba/Stella Flocka 138

 

Wiązania:

1. Rome Shift 2012

2. Drake Queen 2012

3. Raven Heart 2015

4. K2 Charm 2011

5. Flow Micron

6. Drake Jade

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

138 to ciut za dużo jeśli jest początkująca, więc pozostaje pozycja 1 i 4, bo 2 to raczej młodzieżowa deska.

Ja wybierałbym między wiązaniami 4 i 6, ale skoro w ogóle rozważasz Flowa, to polecam SP Fastec Core i Starr.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dziękuje ponownie za pomoc. Pozostało mi tylko pokazać drugiej połówce obie opcje i niech sama zadecyduje, która konfiguracja jej najbardziej się podoba. W ten sposób uniknę późniejszych problemów :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś interesuje jeszcze co wybraliśmy :)

 

Bestia: Pathron Sensei 158W + Union Flite Pro

Piękna: Raven Flossy 156 + Fastec Starr Mint

 

Mam nadzieję, że posłuży nam sprzęt i nie będziemy za chwilę jego zmieniać ;) Pozostało nam tylko czekać na obfite opady śniegu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...