Skocz do zawartości

Backflip


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm no podczas moich przemysleń, wpadlem na taki pomysl :

czy jadac na tejlu i podnoszac nosa i w taki sposob jadac na hope wykrecimy backflipa??

tzn chodzi mi czy jesli konczy nam sie "snieg" pod tejlem, caly ciezar ciala mamy na tylniej nodze i wylatujac w taki sposob nadamy sobie rotacji, i co o tym sadzicie ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że bez porządnego najazdu i silnej rotacji nie masz szans. Żadne takie sztuczki nie pomogą.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...

To moze ja sie troszeczke podziele swoim doswiadczeniem...

 

na poczatek proponowal bym nauke na stosunkowo nie duzej hopce

 

* najazd - odradzam backflipa komus kto boi sie dynamicznie najechac na chopke ( im wolniejszy najazd tym szybsze krecenie backflipa lub bolesniejszy upadek)

* wybicie - tu stosowne sa dwie rzeczy 1-zrobienie zamachu rekoma w kierunku glowy i zatrzymanie ich w tzm punkcie ZERO (mozna porownac go do pozycji lezenia na plecach) 2 - tuz po wybiciu "pociagnac" glowa do tylu --- to pierwsze kluczowe rzeczy do obkrecenia backflipa

* obkret - punkt ZERO ->> 1 - dokrecenie rak do pozycji wyjsciowej (bron borze nie kreciec w przeciwna strone do poprzedniego - uraz murowany) najlepiej "starac sie" zlapac rekoma pod kolana (starac - znaczy nie lapac :) ) 2 - ciagle obserwowac podloze

* ladowanie - tego to chyba juz nie musze tlumaczyc :)

 

http://www.revver.com/video/584923/learn-how-to-backflip-on-your-snowboard/

 

powyzej dodalem filmik zeby mozna bylo sobie ogladnac o czym mowilem

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi backflip(ang.) = salto do tylu(pol.) to jest jedno i to samo... napisalem moim zdaniem regolke ktora powinna na 100 pomuc tym ktorzy sie zaczynaja uczyc BF.

Adi-1,

tylko tu chodzi chyba o dobry najazd i dokręcenie bf.

 

Widocznie nie czytales ze zrozumieniem mojego posta.

 

Doobrych pare latek trenuje akrobatyke sportowa i uwierz mi ze nauczylem nie jedna osobe salta czy jak kto woli backflipa. pozdro

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...