Skocz do zawartości

Zestaw, bardzo proszę o pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę aby ktoś doradził mi jaki zestaw sobie kupić ( wiązania + deska). Jeżdżę już kilka lat na desce, chciałbym kupić w końcu swój własne sprzęt. Mam do wydania na to około 800- 900 zł. Normalnie jeżdżę sobie po stoku, choć chciałbym w tym roku zacząć jeździć freestylowo. Mam na oku właśnie ten zestaw:

http://snowsport.pl/...Black_2014.html

 

Lecz nie znam się za bardzo na deskach i nie wiem czy moich pieniędzy nie wydam w błoto.

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące tego zestawu ... mam 170 wzrostu i jeszcze będę rósł ( mam 15 lat) i ważę około 55 kg. Jeśli kupie deske o rozmiarze 151 to gdy będę miał 175 - 178 to ta deska nie będzie mi za mała ?

 

Proszę pomóżcie mi.

Pozdrawiam :)

 

 

 

Jeśli ktoś ma czas to może mi dobrać zestaw do 900 zł albo osobno deske i wiązania. Aby rozmiar pasował do mężczyzny 170 - 175 cm wzrostu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Morrow jest wykonany w technologii CAP, a więc technologii, z której praktycznie wszyscy producenci wycofali się jakieś 10-12 lat temu. CAP podatny jest na uszkodzenia i gorzej przenosi reakcje na krawędzie. Zdecydowanie bym się w coś takiego nie pchał.

Z dobrze jeżdżących desek w tym przedziale cenowym popatrz na Ravena (z tańszych np. modele RVN czy BRDS) i Voelkla. Do tego wiązania np. Raven s250,. Drake Fifty albo w promocjach może tanio dostaniesz jakieś Uniony i masz zestaw na dobre 4-5 sezonów na którym zrobisz progres.

Na 55kg deska około 147cm. Na wyrost może 150-151cm. Deski dobiera się głównie do ciężaru ciała, więc raczej obawiałbym się tego, że przytyjesz, a nie że urośniesz.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Mógłbyś mi jeszcze doradzić w zestawach ? (bo myślę że tak łatwiej sobie kupie deskę)

Znalazłem kilka desek Raven tylko razem z wiązaniem Raven s200, a nie s250.( znalazłem także deske Nitro Prime agent z wiązaniami Raven s200 ale nie wiem czy ta deska jest dobra). Są duże promocje także chciałbym coś kupić, to jest ten zestaw Raven:

 

http://snowsport.pl/..._S200_2012.html

( rozmiar 151)

 

Nie wiem czy szukać dalej czy ta deska się nada na kilka sezonów :) I jeszcze raz dzięki :P

 

Same wiązania Raven s250 kosztują 330 zł, a więc może być ciężko żeby znalazł dobrą deske za 500 - 600 zł, jeśli znajdziesz takie to będę wdzięczny :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s200 bym sobie odpuścił. Są znacznie gorsze niż s250 - mają dużo gorsze strapy i pompki. Zdecydowanie warto dopłacić.

Paradox to deska oparta na klasycznym camberze, więc nie najłatwiejsza do stawiania pierwszych kroków. Lepiej spisze się przy typowej jeździe niż wymienione przeze mnie wcześniej, ale łatwiej łapie krawędź, co nie ułatwia nauki. To deska, nad którą warto zastanowić się jeśli interesuje Cię głównie jazda na przygotowanych stokach.

Nitro Prime to też rozsądna opcja i na pewno warta rozważenia.

W nadchodzącym zimowym sezonie Raven będzie miał w ofercie ciekawą, nową deskę Relict Limited z s200 za 849zł, więc z s250 zmieścisz się w 900zł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to jeszcze nie kupiłem butów więc może najpierw kupie buty za 300 -450 zł, jeszcze raz dzięki :P

 

Bo nie wiem, teraz są największe przeceny ? czy jeszcze w lipcu/ sierpniu będzie można tanio jakiś zestaw kupić ?

Jeśli nie to kupie ten zestaw ( Deska nitro i zamienie wiązania na s250)

 

http://snowsport.pl/..._S200_2014.html

 

albo znalazłem jeszcze Raven RVN black z 2013 roku

z wiązaniami s250 :)

http://proboarder.pl...iami-raven-s250

 

Tylko że jej rozmiar to 150 cm, nie wiem czy nie będzie za mała, bo jeśli mam przytyć i urosnąć ... a 154 cm to już chyba trochę duża.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

zawieść sięnie zawiedziesz. w takim przedziale cenowym raczej ciężko o lepszy sprzęt. Jeśli chodzi o ceny sprzętu po sezonie to w lipcu i w sierpniu taniej nie będzie. Będzie tylko mniej sprzętu :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...