Skocz do zawartości

tylna krawedz i muldy


Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

Nie wiem czemu, gdy jezdze na desce jak lapie tylna krawedz i pochylam sie do tylu gdy lapie muldę i wyrzuca mnie ona trace wtedy rownowage i leze przewaznie na plecach, nie zawsze tak jest bo czasami ta rownowage zachowam, czy robie coś zle? czy po prostu chodzi o to zeby utrzymac te rownowage? Jakies wskazowki, porady, jutro wybieram sie na stok i z tego co widze po pogodzie, beda dobre muldy do cwiczenia wiec prosze o cenne rady.

Z gory dzieki, Pozdro.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z muldami mam tez czasem podobne przeboje z reguły wszystko jest ok do czasu jak widzisz muldy przez które przejeżdzasz wtedy sie mozna "przygotować" :) z tego co piszesz to wychodzi ze najezdzasz na muldę całą tylną krawędzią tak jak byś się chciał z niej ześlizgnąć ? to wtedy jedynie zmniejszenie prędkosci ci się pozwoli utrzymać na desce bo jak wcześniej miałeś konkretną prędkość to równowaga nic tu nie da z reguły leci się jak "szmata" ;) więc najlepiej najeżdzać na muldy bardziej nose-em deski tzn nie na kreche ;) ale tak żeby kierunek był mniej więcej w dół stoku wtedy muldę traktujesz jak małą hope ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części masz racje, lecz mi chodzi o to, że gdy już jestem wlaśnie rozpędzony i zaczynam hamować nagle zaczynają się muldy a ja jestem do nich poziomo, jest to taka odlegość przeważnie że już nie zdarzam obrócić deski do prostej pozycji wtedy mnie wybije lekko, a gdy ląduje przeważnie uderzenie takie sprowadza mnie do parteru =) Nie wiem właśnie jak w takiej sytuacji się bronić. A dzisiaj troche byłem poza szlakiem spróbować moj pierwszy raz w takim "dziewiczym" terenie i mam pytanko nie chciałem się tam za bardzo rozpędzać ale nie było za bardzo miejsca do hamowania, co wy robicie w takiej sytuacji, po prostu full speed i jazda czy jakoś bardziej techniczniej?

Pozdro

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi muldami to nic nie zdobisz, z tego co zrozumiałem to tak jak być lądował po skoku z deską prostopadle do stoku więc raczej nic w tym dziwnego, że tracisz równowagę. Jak Cie mocno podbije to możesz starać się dokręcić rotację i lądować równolegle do stoku:D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madun hehe :D jakby dokręcić to może i by się udało backflip-a zrobić ^^ w przyszlym sezonie trzeba bedzie to wyprobować.. oczywiscie wcześniej najwyższy pakiet ubezpieczenia zdrowotnego wykupić ;)..

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nikt nie zczaił skąd problem?:D Zacznij jeździc cietym na krawędzi a nie ześlizgiwać sie to nie bedziesz w mulde uderzał tylko ja przetniesz, ewentualnie podskoczysz ale deska bedzie w "prostej pozycji" w stosunku do muldy tylko, że nadjedziesz z boku:) no i tyłek niżej tak bys kompensował nierówności nogami, a nie na sztywno i cie podbijaXD

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już hamuje albo zwalniam i jadę "bokiem" to wystarczy zrobić (nie wiem jak to nazwać:D) miękkie kolana i przy najeździe na muldę je ugiąć a przy zjeździe wyprostować i szybko powrócić do normalnego stanu (chyba rozumiesz ;P ). Od tego czasu gleby zminimalizowałem do max 8 na sezon ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa kompensacyjny;p swoja droga 8 gleb na sezon przy jeździe freeride/freestyle? to jak ty sie czegokolwiek nowego uczysz, jak boxy, 360, switch (jesli jeszcze nie umiesz ale skala 9 wiec raczej cie nie dotyczy;p), od razu kazdą hopke masz wyczuta, że wiesz ile możesz wykręcić? Przy samym butteringu na wiekszej prędkości ze sto razy mi się krawędź wetnie niepotrzebnie, i moje upadki na sezon liczyłbym raczej w setkach;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

gula44 jeszcze co do tych muld to czy ta "technika" sprawdza się też na bardzo wymuldzonych stokach ? bo jakos cięzko mi ogarnąć jak jest mulda za muldą ominąć nie ma jak i na kazdą najechać ciętym na krawędzi tzn czy aby to jest wykonalne ? bo na moje oko to gleba bedzie predzej czy pozniej ;) ..a jeszcze odnosnie upadków to ja uważam że bez paru gleb i jednej konkretnej najczęściej na koniec jazdy ;) /(na dzień) to wypad na deske jest nieudany :D..

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam większe ugięcie nóg w kolanach, zmienia się wtedy środek ciężkośći i poprawia to trochę stabilność, u mnie też pomogło ustawienie wązań (podpórek na łydkę) pod większym kątem - ale nie każde wiązana mają tą regulację.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lucky luck włsnie to ugiecie nóg to znaczy jazda kompensacyjna, i jeśli nie są to metrowe muldy z których skaczesz (ale łatwo takie ominąć) to raczej łątwo je kompensować właśnie przez ugięcie nóg, i prostowanie zaraz za mulda, i znów ugięcie (z tym, że najazd na mulde z ugiętymi!) i tak zapętlić;p Póki się nie zmęczysz to nic się nie stanieXD Troszke wprawy;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Ale czy nie każdy w pewien własny sposób zinterpretować pokonywanie muld? Chociaż biorąc pod uwagę wypowiedzi większości to wygląda wszystko podobnie jednak różnica moim zdaniem jest tu we własnych predyspozycjach co do stylu jazdy i pokonywania owych muld tzn traktowanie owych jako niewielkie hopki czy tez ześlizgiwanie się po nich? No ale zapewne wiele osób powie że się mylę co do tego i całkiem a nawet bardzo prawdopodobne będzie to że mają racje. Ale tak jak mówię każdy powinien dostosować metodę pod siebie każdy w inny sposób preferuje pokonywać takie przeszkody.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Jesli traktujesz jako hopki to powodzenia przy ich wiekszej ilosci;p wiadomo czasem można a nawet sie powinno for fun, ale zwykle sa za małe, i wtedy po prostu podskakujesz ciagle i najzwyczajniej tracisz kontrole ciągle przyśpieszając:)

Wtedy tylko i wyłacznie kompensacyjny, czyli sprawna praca nóg góra/dół. A co do zeslizgywania się z nich, to fakt można ale to ani ładne, ani efektywne, ani na wiekszej prędkości sobie tego nie wyobrażam, jedynie jako element nauki;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...