Skocz do zawartości

Opinie o desce Head True + Head NX One


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W tym roku zacząłem swoją przygodę ze snowboardem. Mam odłożoną kasę i chciałbym skorzystać z wiosennych wyprzedaży. Znalazłem aukcje, która mnie zainteresowała:

 

http://allegro.pl/deska-head-true-head-nx-one-2012-2013-dl-163-i3075914938.html

 

Czy moglibyście się wypowiedzieć? Interesuje mnie jazda po stoku, jakieś tricki póki co mnie nie interesują, po prostu zjazdy, zjazdy i jeszcze raz zjazdy,

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 190 cm i 73 kg wagi. Długość dobrałem z tabelki, w której było napisane, że jak się jest wysokim i szczupłym to trzeba dobrać dłuższą. A na czym polegają słabości tej deski? Czy moglibyście w takim razie znaleźć mi coś dla przykładu dobrego i przystępnego cenowo?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 73kg to max 160cm. W dłuższej nie masz szans docisnąć krawędzi. Uważałbym jedynie, żeby stance dało się szeroko ustawić. Jej słabość wynika z marki. W tym budżecie szukaj czegoś z K2, Ravena czy Voelkla. Nie podałeś rozmiaru buta, więc ciężko jest zgadnąć jaką deskę potrzebujesz.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój rozmiar obuwia to coś około 44(29cm). Poszukałem po necie i poczytałem trochę Twoich postów marpyc i wydaję mi się, że rozsądnym zakupem byłby Raven Pulse tylko chciałbym zestaw z wiązaniami Raven s250:

 

http://allegro.pl/nowy-snowboard-raven-pulse-159cm-wide-2012-2013-i3110558154.html

 

Tak jak mówiłem, deska głównie do jazdy na przygotowanych stokach.

 

Co o tym sądzicie?

 

Pozdrwiam!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem to to, że Pulse występuje jako 158 i 162cm. To camber i on musi mieć dobrze dociśniętą krawędź, żeby dobrze trzymała na ubitym. Przyjaźniejszy dla świeżaków shape deski (directional twin, a nie taper) mają Grunge lub Gravy 161. Do tego mają krótszą krawędź efektywną, więc na nie 73kg nie powinny być problemem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...