Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc w wyborze deski


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

potrzebuję pomocy w wyborze deski.

Wzrost 188cm. Waga 90-100kg

Poziom: średniozaawansowany/ zaawansowany. Miałem to szczęście, że byłem na kilku obozach z instruktorem więc teoretycznie mam opanowane wszystko. Nie mogę jednak z czystym sumieniem napisać "zaawansowany" ponieważ własny sprzęt miałem tylko na początku swojej "kariery", a potem jeździłem na pożyczonym. W większości były to zwykłe dechy, a ja mam duże stopy więc, np. gdy chciałem jeszcze lepiej docisnąć krawędź i się pochylić do stoku to orałem palcami więc na pewno mogę jeszcze poprawić jazdę na krawędziach. To samo jeśli chodzi o elementy freestyle. Na pożyczonym od znajomym sprzęcie trochę strach robić jakieś poważne ewolucję i wjeżdżać na różne przeszkody. Tak więc, podstawowe skoki z lądowaniem, przejechanych "kilka" raili itd.

Jakiej deski potrzebuję?

Takiej na której będę mógł pojeździć na railach i poskakać oraz pobawić się na stoku, ale też taką na której można rozwinąć dużą prędkość i pojechać dobrze na krawędziach. Najlepiej żeby też dało się w razie kiedy jest dużo ludzi albo słabo przygotowany stok zjechać za trasę i pojeździć w puchu i w ten puch poskakać.

Podsumowując: all mountain ale z lekkim odchyleniem na freestyle - bardziej miękka niż twarda ; )

Koniecznie musi być Wide. Nie wiem jaka wysokość? Coś koło 160-165?

 

 

Istnieje w ogóle taka "magiczna" deska?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdro!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli decha ma być dobra i posłużyć przez dłuższy czas, to powiedzmy, że tak. W granicach rozsądku rzecz jasna ; )

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślę, że to dobra cena. Mam nadzieję, że uda się z taką ceną bez sprzedaży samochodu czy odłączenia prądu ; )

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tematów niżej Bercik wymienił warte zakupu deski:

PAthron Chillstick, Pathron Sensei, Endeavor Guirella, Endeavor BOD, K2 Fastplant, Stepchild Simon Chamberlain, Stepchild FTW, APO Dragon, Voelkl Riot, Voelkl Squad, Arbor Westmark, Bataleon Evil Twin

 

Ja od siebie polecam bardzo Pathrona Sensei 161 wide jeśli gdzieś go jeszcze dostaniesz.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie interesujący ten Pathron Sensei.

Powiedz mi tylko(bo wiadomo, opis opiesem - reklama musi być), czy serio da się na niej szybko pojechać na krawędziach? Bo w przeznaczeniu ma opis "Freestyle".

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właście jak już wspomniałem o reklamie, to przeczytałem opis tego Flow WX co tak kolega mi opowiada o tym(pisałem o tym w innym temacie).

Kurcze, strasznie chwytliwy:

Przeznaczenie: Allmountain/Freestyle |x| Nowy WX ma wszystko czego potrzebujesz, żebyś przeskoczył na kolejny poziom wtajemniczenia, na każdym stoku i w każdych warunkach. Z prędkością, precyzją, reaktywnością i komfortem pod nogami możesz być pewny, że jak raz wepniesz się w nią nigdy nie obejrzysz się za siebie. Właściwości deski WX to nowa technologia Whiskey X, która pomoże ci w puchu, krawędź będzie dobrze trzymać się stoku kiedy warunki się pogorszą, oraz wytrwa trudne i lądowania w parku lub na pipe. Perfekcyjna deska przeznaczona na każde warunki. Cechy: Whiskey X z bambusowym mostem Kierunkowa Teliowanie DT Rdzeń ReFlex Core Laminat lekki Quadrax z karbonem Ślizg Sintered Graphite 4000

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd te opisy wziąłeś, bo po pierwsze Sensei najdłuższy był 161cm wide, po drugie to deska dla zaawansowanych riderów i na pewno zupełnie początkujący jej nie ogarnie szybko. Sensei śmiga na krawędzi bardzo stabilnie nawet przy większych prędkościach.

Opisów producentów to lepiej nie czytaj, bo według opisów to każda deska jest do wszystkiego najlepsza :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K2 Turbo to deska Allmountain/Freeride, więc z założenia dosyć sztywna, na trasę i poza. Jeśli do tego potrzebujesz deskę to jest dobry wybór. Nitro osobiście nie polecam. Legend to camberowa deska, czy bardziej dobrze trzyma krawędź, nadaje się na małe hopki, ale słabiej spisze się poza trasą.

Sensei to raczej deska AM/FS, więc o innym charakterze niż pozostałe wymienione.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że AM/FS bo w opisach jest przeznaczenie FS, a sam wyżej pisałeś, że : "To dobrze jeżdżąca na krawędziach deska freestylowa."

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...