Skocz do zawartości

snowboard jaki będzie dla mnie dobry


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jaki sprzęt mam sobie kupić? Wczoraj pojechałem na narty do Rusi pod Olsztyn ale że od grania w piłkę nożną bolała mnie noga w butach narciarskich postanowiłem nauczyć się jazdy na desce - w tych butach noga nie bolała wcale. Był to mój pierwszy dzień na desce a już po godzince jazdy zjeżdżałem z tej górki w Rusi... jestem z siebie dumny:) - w ten sposób zakochałem się w desce no i zamierzam sobie kupić tylko kompletnie nie wiem na co patrzeć itd. mam wzrost 178 cm, waga 92 kg, no i chciałbym deskę na której w przyszłości będę mógł sobie skakać nie na jakichś tam rampach itd. tylko po prostu robić jakieś wyskoki tak jak widziałem jak robili kolesie - wyglądało mi to na jakieś flipy 180, 360, Jeździłem kiedyś na deskorolce i wiem że kręcą mnie takie rzeczy:) pomóżcie w dobrze sprzętu i ile kasy muszę mniej więcej przygotować na deskę z wiązaniami i z butami? Jaką długość kupić? Na co muszę patrzeć podczas zakupu dechy? Twardość czy coś takiego? domyślam się że nie tylko:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli od razu zakładasz, że chcesz się rozwijać w kierunku freestylu, to wybrałbym krótszą, symetryczną deskę (true twin tip). Długość na 92kg to jakieś 157-158cm. Polecane marki to np. Raven, K2, Pathron, Voelkl, Libtech, Gnu, Signa.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno będę próbował robić jakieś skoki flipy itd. To długość się dopasowuje do kilogramów a nie do wzrostu? Patrzy się tylko na długość dechy czy czegoś jeszcze? na twardość czy coś takiego? widziałem że kolesie którzy śmigali na stoku wydaje mi się że mieli jakieś miękkie te dechy bo nieźle się wyginały.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jibmaster jest bardzo mięciutki. Po takiej desce nie spodziewaj się, że będzie trzymać mega krawędź na zmrożonym ale do flat tricków, jibbingu i ogólnej zabawy ta deska jest na prawdę świetna. Jest bardzo łatwa do ogarnięcia przez świeżaka.

Deski dobiera się głównie do ciężaru ciała. W drugiej kolejności bierzesz poprawkę na wzrost, który ma także znaczenie przy tym, czy na danej desce da się do Twojego wzrostu ustawić odpowiednio szeroko wiązania co byś nie stał na baczność :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za rady... mówisz trzymać mega krawędź... gdybyś rozszerzył tą tezę byłbym bardzo wdzięczny... najlepiej mocno rozszerzył:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nowy-zestaw-snowboard-raven-shap e-black-160cm-2013-i2920266921.html

coś takiego jeszcze znalazłem a do wagi 90 kg jest ta sama długość deski? bo 92 to ma w chwili obecnej a ogólnie cały czas to mam 89-90kg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ogólne pytanie, popatrz sobie na allegro. Poczytaj opinie o róznych przetach, popatrz na testy. Równie dobrze możesz zapytać co warto zjeść na obiad, albo jaki samochód kupic :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam choruje na Ravena, bo cenowo wychodzi przyzwoicie, w necie jest sporó róznych testów i opinii i wypada nieźle za te pieniądze. Może marka nie jest tak bardzo znana, ale polska :). Wydaje mi się, że to rozwinięcie linii screw.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...