Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc w wyborze sprzetu :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, choc jezdze juz dosc dlugo na nartach i desce to jednak w kwestii doboru deski jestem zielony :) w zwiazku z tym mam kilka pytan i mam nadzieje, ze mnie za nie nie zjecie ;) zaczne od tego, ze mam troche ponad 170cm wzrostu, waga 65-67kg, moja ostatnia deska miala 152cm, jezdze dosc dobrze i wiem dobrze do czego krawedz sluzy ;) deska ma mi sluzyc glownie do jazdy po stokach cietymi skretami, nie bede z niej korzystal w snowparkach, powinna zapewniac dobre trzymanie w zakretach i na lodzie. Zeby nie bylo idelanie budzet na sama deske mam ograniczony do 800zl i poluje na modele z zeszlego sezonu, jak do tej pory wypatrzylem - Nideckera Cult Camrock 155cm, a w pewnym sklepie polecili mi rossignola taipan amptek i salomon pulse (obie 156cm) <i mam wrazenie, ze polecali mi i zachwalali te deski byle sprzedac>

Co myslicie o tych deskach? Powiniennem celowac w twardsze deski? Jakies sugestie? :)

Pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedzi :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim do dynamicznej jazdy na stoku wybrałbym klasyczny camber, którego nie zastąpi żaden rocker czy camrock. Nideckera bym sobie zdecydowanie odpuścił. Na Taipanie nie jeździłem, ale jest kilka testów i wypada bardzo słabiutko, np. tutaj:

http://snowboard-test.cba.pl/testy.html

Pulse to niezła deska, ale przeznaczona dla początkujących. Rozglądnąłbym się raczej za czymś bardziej zaawansowanym, np. Signal, Technine, Pathron (np. Legend), DC, GNU czy Bataleon.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. :) Strasznie zawily jest wybor deski :) ale juz powoli zaczynam coraz wiecej czaic.

Jeszcze mam pytanie odnosnie wiazan - wiazania flow dadza rade czy sa za malo sztywne? Do tej pory uzywalem zwyklych na zatrzaskach i na motylka, a te flow wydaja sie dosc "elastyczne"

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FR jest na prawdę ciężki do ogarnięcia, do tego za długi. Z Pathrona polecam albo camberowy Legend albo też hybrydy (camber między wiązaniami, rocker od wiązań do końców deski): świetny, ale wymagający Draft lub bardziej lajtowy Powder Toy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema,

 

 

nie ma sensu żebym dodawał nowy wątek, więc jestem tutaj...

 

na wstępie chciałem pochwalić za fachowe porady:D

 

mam problem z doborem deski... jeżdże 3 sezony na typowym camberze, apo mtd 158 cm , wydaje mi sie cholernie twardy...

chciałbym kupić deskę, na której będę mógł zapinać buttery, próbowałem na apo z marnym skutkiem...

co polecacie, jakiś rocker?

 

188cm wzrostu, 82 kg (byczek:) stopa 44,5

 

 

wa zna sprawa.. budżet- do klocka

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1000zł to nie za wiele za deskę FS dla średniozaawansowanego. Popatrzyłbym na K2 Playback - może gdzieś dostaniesz jeszcze deskę z poprzedniego sezonu taniej albo z bardziej zaawansowanych desek Pathron Sensei, Pathron Chillstick lub może coś uda Ci się wyrwać w dobrej cenie z poprzednich sezonów z Gnu/Libtecha lub Signala. Długośc 154-156cm jeśli do zabawy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/snowboard-raven-ttt-155cm-wide-rocker-2012-s200-i2771615084.html

 

 

co z tym ravenem? da sobie radę czy nie... sensei brzmi dobrze- relatywnie niska cena tylko wiąznia będę musiał ogarnąć... jakie polecasz?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven TTT to bardzo mięciutka deska. Jeśli szukałbyś jibówki albo deski do buterów, to TTT jest idealny, ale za to przy wyższych prędkościach wymięka. Stabilniejszy, ale trochę sztywnieszy jest Core lub tegoroczna Rasta. Sensej wymiata totalnie. To obok Sapienta Element chyba najlepsza uniwersalna deska AM/FS na jakiej miałem przyjemność jeździć.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mocno zależy od konkretnych butów. Jeśli buty mają w miarę dużą skorupę, to przy 45 można pomyśleć o wide, szczególnie że ta 155 Wide ma 260mm w talii, a więc to raczej taki mid-wide. Jeśli masz buty np. Burton Ruler, to bez problemu wejdą na deskę 154cm i nie potrzebny jest wide.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

dobry wybór. kupiłem, zjedziłem i jestem zadowolony. trochę wymagająca jak na średnio zaawansowaną deskę. wściekły narciarz wpieprzył sie we mnie i odprysnął mi laminat na topie, przy samej krawędzi ale uderzenie było mocne, wiec nie ma co sie dziwić. jak to naprawić?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

długo mnie nie było.

lakier ogarnąłem domowym sposobem:D zeszlifowałem papierem ściernym trochę transparentnego plastiku z ekierki,. Pyłem z plastiku uzupłniłem ubytek, skrapiając go kropelką. tak kilka razy. delikatne szliofanie, polerowanie i prawie nie widac wady:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...