Skocz do zawartości

Zestaw dla ridera z rocznym stażem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na desce jeżdżę od roku. Posiadam własny sprzęt.

- Buty Rossignol: http://s1.pokazywark...376/4649306.jpg

- Wiązania Head: http://s1.pokazywark...376/4649312.jpg

- Deska Elan RSV Snap:

http://s1.pokazywark...376/4649309.jpg

http://s1.pokazywark...376/4649311.jpg

 

Wszystko kupiłem używane za cenę 300zł od kobiety sprowadzającej używany sprzęt z Austrii.

Deska była lepiona i szlifowana na krawędziach. Jak na początek byłem bardzo zadowolony. Dobrze mi się jeździło.

Jednak mam zaoszczędzonej trochę kasy i chciałbym kupić coś lepszego.

 

Moja waga: 79kg

Wzrost: 179cm

Długość wkładki: 29cm

 

Z rozmiarówki wyczytałem, że moja deska powinna mieć długość (+/-)160cm.

 

Buty:

Wyczytałem na forum, że Northwave Freedom SL to dobre buty. Co o nich myślicie?

I co myślicie o kupowaniu butów na odległość? Na forum niektórzy piszą, że nie mieli problemów z kupowaniem na odległość.

 

Deska:

Co do deski to również na forum zauważyłem, że polecacie: Raven RVN, Raven Gravy, Raven Sword (swoją drogą fajny zestaw) czy Voelkl Stroke dla początkujących riderów, co liznęli trochę przez rok jak ja :)

 

Wiązania:

O wiązaniach mało czytałem, bo zauważyłem że zazwyczaj sprzedawane są z deską. Jest coś ważnego co powinienem o nich wiedzieć przy zakupie, gdybym kupował osobno? Wiem, że Burton ma inne typy wiązań, na jakichś szynach. Ale na sprzęt Burtona nie chce się porywać, bo czytałem, że jego tańsze deski są gorsze od Ravena za tę samą cenę.

 

A na zestaw mam (+/-)1200zł.

 

#Edit: Skleiłem taki zestaw:

Buty Northwave Freedom SL2 '12, Rozmiar (mm): 290 - 399,00 zł

Wiązania Drake King '12, Rozmiar: XL - 299,00 zł

Snowboard Raven RVN Black 2013, Długość: 161 Wide - 649,00 zł

Razem: 1 347,00 zł

 

Co o tym myślicie?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim deski szukałbym o długości 157-158cm. RVN jest dosyć szeroki i spokojnie deska nie wide wystarczy na buty 29cm. Ten Raven RVN z linka to model 2012, bo 2013 wygląda inaczej i jest droższa, ale nie zmienia to faktu, że to bardzo udana deska w tej cenie. Zestaw bardzo fajny w tej cenie. Wiązania to jeden z podstawowych modeli Drake, ale dają radę i szczególnie w porównaniu z Twoimi starymi wiązaniami będzie znaczna różnica. Buty oczywiście przymierz przed zakupem i jeśli będą ok, to wszystko powinno Ci długo posłużyć.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim deski szukałbym o długości 157-158cm.

Ok, Raven RVN jest o dł. 158cm więc deskę już mam z głowy :)

 

Ten Raven RVN z linka to model 2012, bo 2013 wygląda inaczej i jest droższa, ale nie zmienia to faktu, że to bardzo udana deska w tej cenie.

No właśnie zauważyłem, że w linku jest 2013 a na desce jest napisane 2012. Uznałem to po prostu za pomyłkę ;)

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie butów. Gdybym nie znalazł w sklepach tego modelu (co może być bardzo prawdopodobne u mnie w mieście) to jaką długość buta kupować? Moja lewa stopa ma dł. 28,5 cm a prawa 29cm. Zawsze kupowałem buty o dł. 29 cm i nie było problemu, tyle że one nie musiały sztywno trzymać nogi. I czy brać buty o 0,5cm większe - wliczając dodatkowo skarpetkę - czy brać 29cm i liczyć, że się rozbiją?

Znalazłem na forum taką opinię:

A co do przymierzania to chyba jest taki myk że mierzysz wkładke w butach sportowych dodajesz 0.5 cm (grube skarpety) i masz swój rozmiar. U mnie to podziałało, dobrze mi na nodze buty leżą i nie trzeba wcale mierzyć :razz:

 

Oraz pytanie o wiązania: Czy Drake King są lepsze od Raven s200?

Jeśli Raven s200 są lepsze to mógłbym sobie wziąć taki zestaw i wyszłoby mnie po prostu taniej.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiaru to nie ma reguły i buty trzeba po prostu przymierzyć. Może się okazać, że ten model wcale nie leży dobrze na Twojej stopie. s200 są gorsze, dopiero s400 mają zbliżone parametry, a s600 mają już lepsze strapy i pompki od Kingów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechał mi zestaw. Przed zakupem rozmawiałem z sprzedawcą, bardzo miły i obeznany facet. Doradził mi co do rozmiaru buta. Zamówiłem Northwavy. Szczerze trochę się bałem, że mi rozmiar nie spasuję i będę musiał odsyłać, ale przymierzyłem i pasują jak ulał. Wiązania idealnie pasują do butów. Decha też extra. Prosty wzór i kolory. Większy flex niż poprzednia - co mnie bardzo cieszy.

 

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Już się nie mogę doczekać zimy :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...