Skocz do zawartości

Dobór wiązań i deski do butów Northwave Legend


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,chcialbym prosic Was o pomoc w doborze wiązan i deski do moich butów. Nauke jazdy rozpocząłem w zeszłym roku,więc deska ma być typowo do nauki. Zastanawialem sie nad jednym z popularniejszych chyba propozycji czyli Voelkl Stroke z wiązaniami Straptec. Możecie mi polecić jakieś inne propozycje w cenie do 1000zł za komplet deska + wiązania ? Myślałem też nad jakimś Ravenem bo ludzie piszą,że od jakegoś czasu milo zaskakuja ich produkty,natomiast Stroke to model firmy na wschodnia Europe..

Moje wymiary :

wzrost - 182cm

waga - 68kg

 

r.buta - 42,5

http://www.emisurf.p...mi-Straptec/749 czy

http://snowsport.pl/..._S200_2012.html

 

czy dołożyć i kupić np. http://snowsport.pl/...ustom_2012.html

lub http://snowsport.pl/...ustom_2012.html

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burtona bym sobie darował, bo jego tanie deski (co innego wyższe modele) nie jeżdżą lepiej niż Stroke czy Paradox. Na pewno Stroke sprawdzi się dobrze na początek, a i Paradox to bardzo przyjemna deska. Nie wiem w jakim kierunku zamierzasz się rozwijać. Jeśli typowo na stok, to wybierałbym miedzy modelami, które wymieniłeś, a jeśli myślisz również o późniejszej jakiejś zabawie na stoku to polecam spojrzeć na Raven RVN.

Zarówno Stratec i s200 to dosyć proste, podstawowe wiązania i wybrałbym raczej tanią deskę, ale troszkę doinwestował do wiązań (posłużą długo, lepiej będą trzymały but, dadzą większą kontrolę nad deską i będziesz mógł je nawet przełożyć do kolejnej, bardziej zaawansowanej deski).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli Burtona odpuszczam,bo nie chce bulić tylko za lans firmą,a na droższe przyjdzie czas. Zakładając,że biorę tego Ravena RVN ewentualnie Stroka albo Paradoxa,to jakie wiązania do tego dołożyć,żeby były do kolejnej dechy ? S600 ? Czy może jakiejś innej firmy coś polecicie ? Boje się też,że zamówię zły rozmiar bo but mam niby 42.5,ale wszędzie czytam,że Northwavy wypadają większe,więc chyba wziąłbym

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Northwave się troszkę poprawił i już niewiele ustępuje czołówce pod względem wymiarów zewnętrznych, ale nadal jest ciut większy od liderów. s600 oprócz tego, że jest dosyć masywne (ciężkie) ma świetne pompki i górny strap. Na pewno warte oglądnięcia są K2 Indy, Hurrithane czy Rome United. Jeśli uda Ci się dostać wiązania Flux w niskiej cenie, to też na pewno warto je rozważyć. Bardzo dobry stosunek ceny do jakości będą miały tegoroczne Raven s380, które będą znacznie lżejsze od s600.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tegoroczne czyli dopier się pojawią tak ? Okej , poszukam tych,które wymieniłeś,dzięki wielkie ! Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś propozycję to walić,bo jestem głodny informacji ;D Ahaa i jak sądzisz marpyc mogę w ciemno zamówić wiąznia do tych butów,czy lepiej wziąść te,które znajdę w Poznaniu i jechać z butami je wpiąć ? No i ile mniej więcej będą kosztowały te 380tki ? K2 Indy 2012 r. czy jest duża róznica między 2011 albo 2010 ? Lepsze K2 Indy czy Rome United

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie fluxy ? http://allegro.pl/li...&category=13632

i do tego Stroke też z tego sklepu i wychodzi mi komplet za 888zł ? Dobra opcja ? Czy lepiej Ravena z tymi fluxami ? Szczerze mówiąc pomyślałem trochę i tak będę wymieniał sprzęt dopiero za jaaakiś dłuższy czas,więc z tymi wiazaniami nie bede szalal ,bo wtedy technologia i tak bedzie lepsza to je wymienie tez,a teraz musze się liczyć wydatkami. Im taniej tym lepiej..

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tegoroczne czyli dopier się pojawią tak ? Okej , poszukam tych,które wymieniłeś,dzięki wielkie ! Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś propozycję to walić,bo jestem głodny informacji ;D Ahaa i jak sądzisz marpyc mogę w ciemno zamówić wiąznia do tych butów,czy lepiej wziąść te,które znajdę w Poznaniu i jechać z butami je wpiąć ? No i ile mniej więcej będą kosztowały te 380tki ? K2 Indy 2012 r. czy jest duża róznica między 2011 albo 2010 ? Lepsze K2 Indy czy Rome United

 

Tegoroczne, czyli będą dostępne od końca października. Ich cena będzie wynosiła 349zł.

W K2 zmieniły się w 2011 strapy na lepsze, natomiast 2011 i 2012 są zbliżone. Rome i K2 na zbliżonym poziomie.

s380 wyglądają tak:

http://i243.photobucket.com/albums/ff166/pyc-sport/wiazania/s380.jpg

Flux jest też w dobrej cenie i mocno przeceniony :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,te S380 wyglądają na konkretne, teraz nie wiem,czy brać te Fluxy czy czekać na Raveny ? Bo tego stroka za 530zł to chyba biore na bank tylko nie wiem co z tym wiązaniem ? Będą grały te fluxy ze strokiem i legendami ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s380 będą na prawdę w swojej cenie nie do pobicia, jeśli chodzi o wiązania z aktualnego sezonu, ale przeceniony Stroke + Flux + NW na pewno będzie również bardzo fajnym zestawem, a mniej niż 900zł za zestaw to bardzo atrakcyjna cena :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział czy S380 > PR15 to poczekałbym za Ravenami ,bo optycznie podobają mi się dużo bardziej niż te Fluxy,cena ta sama natomiast firma jako taka raczej Flux > Raven. Czy te Raveny będą twardsze od PR15 ? Bo Legendy mają w skali twardości 7/10 a Flux PR15 to raczej miękkie wiązania ? Dlatego gdyby Raveny 380 były twardsze to może lepiej pasowałyby do Legendów ? Czekam jeszcze za innymi propozycjami od 3style. Jeszcze raz wielkie dzięki Marpyc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbys się wypowiedzieć jak ci się jeździ w takich dośc twardych butach jak na 2 sezon;> jest sens inwestowac w cos takiego? Bo już sam nie pameętam jak to było na pocątku a ucący sie najomi bardoz narzekaja na za twardy sprzet:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...