Skocz do zawartości

Drake Fifty 2012 vs. K2 Cinch KS1 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Jeździć dopiero się uczę, w zasadzie pierwszy rok na stoku. Celuję raczej w jazdę na stokach. Kompletuję swój pierwszy sprzęt, na razie korzystam z wypożyczalni, ale to trochę ogranicza.

 

Byłem zdecydowany na zakup Drake'ów Fifty, ale znalazłem z niewiele większej cenie K2 Cinch KS1. K2 kuszą szybkim wpinaniem, ale nie znalazłem na forach żadnych informacji na temat KS1.

 

Czy miał ktoś z Was z nimi do czynienia? Dołożyć do K2, czy lepiej wziąć Draki?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten system wiazan to nowosc w k2 a nawet w flow czy sp jest dla mnie sredni wiec nie wierze, ze inni lepiej z tym sobie poradzili;p

 

Drake Fifty sa bardzo fajne bierz je;p chyba, ze zalezy ci na tym szybkim systemie cyfrowym :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie ten system wiazan to nowosc w k2 a nawet w flow czy sp jest dla mnie sredni wiec nie wierze, ze inni lepiej z tym sobie poradzili;p

 

A mógłbyś rozwinąć myśl, że ten system jest średni? Zdecydowanie Twoje obserwacje mogą ułatwić mi wybór. :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sredni czytaj pieta zawsze troszke lata;p a nawet nie lata tylko niema stałego docisku:) Tradycyjne lepiej trzymią i nie wyobrazam sobie innych np do freestylu:)

 

Innymy slowy zobacz czy ktokolwiek na zawodach jezdzi z systemem szybkiego wiazania, ewentualnie sprawdz jakis film proriderow to sie okaze ze takze nikt takich niema;p

 

Ale do rekreacyjnej jazdy jak najbardziej a to juz zlaezy od ciebie bo ludzi bardzo chwala mozliwosc szybkiego zapiecia buta:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sredni czytaj pieta zawsze troszke lata;p a nawet nie lata tylko niema stałego docisku:) Tradycyjne lepiej trzymią i nie wyobrazam sobie innych np do freestylu:)

[...]

Ale do rekreacyjnej jazdy jak najbardziej a to juz zlaezy od ciebie bo ludzi bardzo chwala mozliwosc szybkiego zapiecia buta:)

 

I to jest dla mnie istotna informacja. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat na nogach nie maiłęm wiec sie nie wypowiem;p A watpie by te k2 to miały jak juz pisałemXD

 

Jak ktoś wie cos wiecej niech pisze!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Drake, to dla mnie ich wadą jest bardzo wysoki ciężar w porównaniu z innymi markami. Nie wiem po co oni do każdych wiązań ładują aluminiową piętkę. W tej kwestii K2 zdecydowanie wygrywa.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Drake, to dla mnie ich wadą jest bardzo wysoki ciężar w porównaniu z innymi markami. Nie wiem po co oni do każdych wiązań ładują aluminiową piętkę. W tej kwestii K2 zdecydowanie wygrywa.

 

Informacja o wadze wiązań dała mi trochę do myślenie i przez to do marudzenia na forum. :)

 

Co powiecie na Ride LX 2012? http://proboarder.pl/p/3/2051/ride-lx-black-chrome-2012-wiazania.html

 

Wziąć te Ride LX czy pozostać przy Drake Fifty?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wybral drake ale niech ktos inny poradzi;p

Mialem draki po 3 latach niz im nie było sprzedąłem jak nowe i tyle:)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie były takie ciężkie, nie ciągnął ich ktoś na nasz rynek bokiem, przez co dystrybutor niechętnie dzieli się częściami zamiennymi, to byłyby fajne :)

Jeśli ktoś był na ISPO to widać, że wszyscy inni producenci rezygnują z alu piętek, bo niepotrzebnie podnoszą ciężar wiązania nawet o 20%, a niewiele wnoszą do konstrukcji.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam LXy i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć, może i są odrobinę cięższe ale przez to wydają się być solidniejsze :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marpyc moglbys rozwinac mysl "ciagnac bokiem"??:D

 

Czyli co konkretniej, czy one sa rpzez to troche inne niż kupione za granicą??

 

Szczerze powiem nie slyszlame o tymXD

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marpyc moglbys rozwinac mysl "ciagnac bokiem"??:D

 

Czyli co konkretniej, czy one sa rpzez to troche inne niż kupione za granicą??

 

Szczerze powiem nie slyszlame o tymXD

 

Do Polski 2 źródłami od kilku lat napływają Drake. Dystrybutor nie wie, czy osoba zgłaszająca się do niego po części zamienne kupiła wiązania u niego, czy z importu poza polską dystrybucją. Włosi to ciężki naród do robienia interesów, sami pod nosem dystrybutora wpuszczali na nasz rynek taniej wiązani i choćby dlatego nie mam do właściciela Drake szacunku. Są pewne zasady, które w biznesie powinny obowiązywać.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu że za takase to te wiazania wytrzymuja duzoXD

 

dobrze wiedziec dziekuje za info:)

 

azael musiszw takim razie wybrac sam bo jest kilka opini:)

 

Ja jestem za drakami, jesli nie masz kasy na fluxy ewentualnie RomeXD ale wszystkie te wymienione sa ok i pewnie roznicy nie poczujesz zbyt;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moi drodzy, jaja jak balony.

Poszedłem do sklepu, takiego nieinternetowego, kupić wiązania. :) Chciałem pomacać i zdecydować albo na Raidy albo Draki. Były tylko Draki. OK Macam pierwsze, a tu niespodzianka - problem z wypięciem strapa. Wysuwa się pasek, ale z mega oporem. Sprzedawca wyciąga inny egzemplarz - to samo. I kolejny... Sprzedawca zaproponował wstrzymanie się z zakupem do czasu kontaktu z dystrybutorem.

 

Co Wy na to? Nie ukrywam, że mam teraz dylemat, czy kupować wiązania, szczególnie Draki, przez neta. :/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz o czyms takim slysze mowie serioXD Jak dla mnie były to najbardziej bezawaryjne wiazania jakie znałemXD

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwszy raz o czyms takim slysze mowie serioXD Jak dla mnie były to najbardziej bezawaryjne wiazania jakie znałemXD

 

Wierzę Ci, bo widziałem minę sprzedawcy. :D

Ale to nie panaceum na moje rozterki. :/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż może poszła partia z pewnymi problemami :) ale pamiętajmy że drake nie ma posiomu six sigma jak motorola:P więc defekty mogą się zdarzać :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sprzedawca też odradził draków. powiedział, że lepiej jakieś fluxy z przeceny ( za 500-700), a na deskę wydać najmniej. buty już mam :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...