Skocz do zawartości

Deska do freestyle


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie deski, która równie dobrze sprawdzi się do FS i FR nie ma. Do FS symetryczne, do FR z setbackiem kierunkowe. Jedno wyklucza drugie. Ja szukałbym raczej wśród desek FS o średnim flexie z rockerem, a tych jest masa. Jest masę firm robiących takie deski, np. Pathron (np. model FS na którym jeżdżę), K2, Signal, Salomon, Never Summer.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim budzetem to mam taka propozycje

 

http://www.transfer-snowboard.pl/deski-snowboardowe/1134-lib-tech-t-rice-pro-157-c2btx.html

 

tyle że ty chcesz miękką deche a ta jest typowa do własnie jazdy i ogolnie robienia wsyztskiego mocniej i bardziejXD

Apatrzac na twoja skale to poziom zaawansowania 8 wiec wydaje się ok:) Tyle że buttery sobie na niej odpusc;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Burtona to z kwotą poniżej 1600-1700zł szkoda nawet podchodzić, bo ich tanie deski nie jeżdżą. W sobotę w Szczyrku są duże testy, w czasie których możesz potestować deski różnych brandów. Polecam zawsze porównanie kilku brandów, szczególnie desek w podobnej cenie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rome strasznie ciezki sprzet robi... a przynajmniej garage rocker, bo ten mialem okazje wczoraj trzymac w lapskach razem z drakami czar. Komplet byl tragicznie ciezki, a z tego co wiem, nie byly to ciezkie wiazania.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat drake maja jakas odchudzona linie, ale to chyba fifty... wazyly tyle co nic! wiem, bo przykrecalem kolesiowy je do deski i bylem w szoku. Az sie zastanawiam czy by nie pekly przy troche dynamiczniejszej jezdzie ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie dechy Made by Elan są dosyć ciężkie. Z ciekawości zrobiliśmy w ubiegłym tygodniu wielkie ważenie desek 150cm. Do tego Drake też nie należą do najlżejszych.

 

 

 

 

tak z czystej ciekawosci, a jakie firmy produkuja najlzejsze parapety ? :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dosyć ciężko jest uogólniać, gdyż ciężar zależy od grubości klina, który to z kolei ma wpływ na flex. Oczywiście flex da się też regulować np. laminatem lub stringerami czy tkaninami, ale najprostsza metoda jest właśnie przez klin. Dlatego miękka deska jednego producenta będzie lżejsza niż sztywna innego. Generalnie deski robione przez Elana (czyli Rome, Capita, Technine, Nitro) są ciężkie. Wyraźnie lżejsze są deski Playmakera (niektóre Nitro, część Rome, część Head), Shakespeare'a (Voelkl, K2) i Nobile (Raven, Pathron, Contract). Różnica między deskami o tej samej długości różnych producentów wynosiła prawie 0,3kg.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akurat drake maja jakas odchudzona linie, ale to chyba fifty... wazyly tyle co nic! wiem, bo przykrecalem kolesiowy je do deski i bylem w szoku. Az sie zastanawiam czy by nie pekly przy troche dynamiczniejszej jezdzie ;)

 

Co do drake to moj znajomy jezdzil dosyc dlugo na nich i robił z nimi wszystko i wytrzymały i sobie je chwali.. wiec po jego opinii polecam je. Jezdzilem na fifty przez półtorej tygodnia w różnych stylach i też nic się nie stało. A co do deski to przekroczylem wyznaczoną wcześniej cene i kupiłem sobie Burtona Joystick i póki co jestem bardzo zadowolony ;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...