Skocz do zawartości

:) Potrzebuje pomyslow na butki :) Urgent!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :D

 

Jestem tu nowym czlonkiem i odrazu bede chcial zasiegnac Waszej wiedzy oraz doswiadczenia. Rozchodzi sie oczywiscie o kupno nowego sprzetu. Jezdze od jakis 5 sezonow, zawsze chcialem skakac robic jakies tricki ale niestety nie specjalnie mi to wychodzi wiec po prostu smigam czym szybciej tym lepiej :D Przechodzac do sedna, kupilem deseczke Never Summer Heritage ( moze sie troche pospieszylem ale nie wiem czemu jakos sie na nia napalilem ) i prosze o komentarze w jej sprawie. Zamierzam tez kupic Drake Podium Ghost 06/07, i tu rowniez licze na komentarze, rekomendacje itp. Najwiekszy jednak problem sprawiaja mi buty. :/ Nie specjalnie mam swojego faworyta a niestety nie za duzo rekomendacji w tej dziedzinie moge znalesc :/ Wiem iz powinno sie polazic po sklepach i poprzymierzac co komu dobrze na nodze lezy ale niestety nie mam za duzo czasu :( Moge sie jedynie ograniczyc do szukania takich rzeczy w internecie w czasie pracy ;P Prosilbym o jakies dobre pomysly. Nie wiem czy poprzednio wymienione rzeczy sa z gornej polki ale generalnie w takie chcialem celowac i na buciki mam jeszcze powiedzmy jakies max 800zl( oczywiscie wolalbym wydac mniej). Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi :)

 

Pozdrawiam :)

 

P.S Jakies drobne moje wymiary 180cm | 42 noga | 75kg moze sie przydadza :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deske i wiązania można kupowac przez neta. Butów już raczej nie. Każdy producent ma nieco inne rozmiary, więc nie zawsze jest tak, że np. Northwave nr 43 będzie taki sam jak Drake nr 43. Lepiej przymierzyc but zanim się go kupi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiąznaka które kupiłeś...hmmm no sma bym takei chciał miec. Posiadam znacznie niższy model Drake ale i tak jestem zadowolony. Solidna konstrukcjam mocne i wytrzymałe aczkolwiek troche ciężkie :razz: Co do butów to spokojnie możesz kupi przez neta. Jak będzie zły rozmiar to bez problemu Ci wymienią.

 

Gdybym miał kupi butki i miał tyle kaski to brałbym pod uwagę następujące buciki:

 

Northwave Legend:

http://www.snowsport.pl/index.php?mod=detail&id=330&strona=251

 

ThirtyTwo 07 Prospect

http://supersklep.pl/produkty/kolekcja_meska/snowboard/buty_snowboardowe/buty_snowboardowe_thirtytwo_07_prospect__black_grey_/

 

northwave są bardzo wygodne i solidne, tak samo 32. Obecnei te dwie marki cieszą się chyba największą popularnością i uznaniem wśród snowboardzistów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :) Doloze moze do tej puli taki modelik na ktory natrafilem podczas szperania w necie : Northwave Concept 3D

 

http://wyprzedaze.com/index.php?m=Main&f=Assortment&id_ass=642&s=yrlagchg7rhno9d3kxxh35biuekippno

 

Znacie moze ten model? Zauwazylem ze jest diabelnie twardy ( 10/10 ) ale to chyba dobrze jesli glownym przeznaczeniem ma byc FR prawda?

 

P.S Glupio sie przyznac ale dziewczyna mnie jeszcze meczy ze maja byc podpasowane kolorystycznie w miare pod wiazania i pod deske ;D Tak wiem brzmi komicznie ale coz poczac jak sie ma kobiete estetke :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to podczas jazdy i tak buty oraz wiązania są zasłonięte przez spodnie, więc to "dopasowanie kolorystyczne" nie ma tak naprawdę większego znaczenia. :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na butki nie zerkałem wcześniej. Myślę, że są całkiem dobre. Sam mam buty Northwave, tylko starszy model i jestem z nich naprawdę bardzo zadowolony. Teraz będzie trzeci sezon od kiedy w nich śmigam i praktycznie nie mają śladów użytkowania (troszkę mi się tylko odgiął taki zaczep do wiązania sznurówek, ale już to naprawiłem). :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiazania drake podium ghost sa jednymi z najsztywniejszych wiazan. zastanow sie czy potrzebne Ci sa az tak twarde i sztywne. fakt faktem sa troche ciezkie ale nie sa to wiazania do fs. Jezeli koniecznie podiumy ghost'y to do tego odpowiednie buty najlepiej burton'y driver-x (najtwardsze buty) ewentualnie 32 forecast z tym ze nie wiem jak twarde sa z sezonu 2008 dopiero sie dowiem. napewno nie legendy ani prospecty bo to kapcie. polaczenie tych wiazan i takich butow bedzie nieefektywne. te concepty 3d wygladaja calkiem calkiem ale wypadaloby je zmierzyc i sprawdzic twardosc (poza tym nie jestem fanem northwave - maja duze skorupy butow). Co do firm drake i northwave to jest to jeden wlasciciel i dobor rozmiarowki nie powinien byc problemem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z FS zrezygnowalem dawno temu :D Ten sprzet dobieram do FR ;) Ale dziekuje za rady :) Coz zakupilem te Concept 3D. Bardzo dobre butki. Sztywne ( 10/10 ) i dobrze trzymaja noge a przy tym sa calkiem wygodne. Niestety zakupilem troche za male ( Northwave ma jakas dziwna ta numeracje swoja :/ radze brac tak z 5mm badz 10mm wieksze od ich wymiarow ), a nigdzie juz nie ma tego modelu. Zamieniam je na ten sam model ale z nastepnego sezonu. Tez wygladaja dobrze. Zobaczymy czy dadza rade ;) Musze sie jeszcze wyzalic ze zakupy nowego sprz\etu przyprawiaja mnie o bol glowy ;( A to wiazania na zly adres nadali a to buty za male a to platnosc za wiazania nie dochodzi a to deska mi przyszla porysowana... Jest to kolejna sprawa ktora chcialem poruszyc. Co prawda nie jest to temat na ten dzial ale nie widze sensu zakladania nowego tematu :) A wiec tak, deseczka Neverwitner Heritage z ubieglego sezonu, przyszla do mnie niestety jakas taka jakby poscierana z front sideu :( Wyglada to tak jak by ktos wymazal ja brudnymi paluchami ale oczywiscie zetrzec sie tego nie da ;( I tu moj problem sie zaczyna bo owszem moge deske zwrocic ale jakos sie na nia nagrzalem :( A jest to ostatni model jaki gdziekolwiek widzialem :( I tu moje pytanie... Coz z takim porysowanym poscieranym lakierem zrobic? Dac deseczke gdzies do polakierowania? ( Warszawa ) Gdzie? Za ile? Moze do polerowania? Rowniez gdzie i za ile ewentualnie. Inne pomysly? bardzo chetnie wezme kazdy pod uwage. Bede bardzo wdzieczny rowniez za pomoc w tej kwestii

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest to brud jakby ktos pomazal tlustym smarem to dobra opcja jest plyn do mycia szyb w spryskiwaczu ;) jezeli jest to definitywne porysowanie to kiepska sprawa. malowanie hmm kiedys ktos cos takiego zrobil ale efekt byl kiepski bo farba szybko popekala i odeszla. pamietaj ze laminat zewnetrzny pracuje i jest poddawany niskim temperaturom. polerowanie ? hmm ... mam watpliwosci :) albo wymiana/zwrot albo trzeba sie pogodzic z faktem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jężeli tak Cię to razi i denerwuje a nie chcesz wymienia deski to może napisz lub zadzwoń do nich i powiedz jak sprawa wygląda. No i w sumie mogli by Ci zaoferowa coś w ramach rekompensaty

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...