Skocz do zawartości

Od czego zacząć ?


Rekomendowane odpowiedzi

W styczniu wybieram się na obóz ze znajomymi. Do dyspozycji mamy taki o to stok. Ogólnie jazda idzie mi całkiem dobrze pomimo że mam za sobą 1 sezon :lol: ...

 

No i właśnie korzystając z okazji że do dyspozycji będzie fajny snowpark z chęcią bym lizną podstaw FS. :mrgreen: Ale kompletnie nie mam pojęcia od czego zacząć żeby od razu się nie zabić :wink: ...

:grin: a i wyprzedzając niektóre wypowiedzi mam kask :cool:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre ollie to podstawa freestyle'u. Bez tego nawet nie zaczynajcie bawic się w boxy albo skoki. Jak się dobrze nie wybijesz, to zahaczysz o krawędź boxu i masz murowany bolesny upadek, a na hopce nie dolecisz do końca płaskiego, co też nie jest zbyt przyjemne. :P

 

Ja w tym sezonie ostro chcę potrenowac ollkę. ;p Jak będę miał dobre wybicie, to każdy triczek przyjdzie łatwiej i lepiej będzie wyglądał.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do butteringu...

 

W sumie przy 18 jest to zbędne. Poza tym to już troszkę bardziej zaawansowana forma wybicia. Przy butteringu masz trochę za dużą rotację dla 18. Lepiej tak się wybijac do 36 i 54. :)

 

Ollie na snowboardzie wygląda tak samo jak na deskorolce. Ciągniesz przednią nogę jak najbardziej do góry (decha musi się porządnie wygiąc), a potem dociągasz tylną nogę. Najlepiej jest to pocwiczyc na "sucho" w miejscu, a potem w jezdzie na plaskim przeskakiwac jakąś niewielką przeszkodę. ;]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn? xD W sumie zdziwiło mnie, że ktoś kto nie bawi się we freestyle wspomina mi o wybiciu z buttera... ;p Co miałeś na myśli mówiąc buttering? :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh... miałem na mysli że skaczemy,robimy 180 i lądujemy tyłem,to przydało by sie zrobic wtedy buttering żeby nie wyryć o drzewo/kamień/innego użytkownika stoku

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buttring czyli? xD Gleba? Zmiana nogi? Nie rozumiem... :P Jak robi się 18 lądujesz na switch. Określenie "tyłem" rozumiem jako na drugą nogę. Jeśli potrafisz jeździc na drugą nogę to luz, jeśli nie, to zmieniasz po wylądowaniu stronę i tyle. :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracjąc do głównej myśli tego topicu to wg mnie podstawą żeby cokolwiek zaczyna jest dobre opanowanie jazdy. Jeżeli twierdzisz że jazdę masz opanowaną to podstawą wszystkiego jest (jak już powiedział Jed) ollie. Jest to najbardziej podstawowy trick który jest też podstawą wielu innych tricków a więc od tego powinieneś zacząc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak... Zapomniałem o najważniejszym - opanowanie jazdy. Jeśli nie potrafisz czysto najechac na skocznie albo ładnie wylądowac, to lepiej pocwiczyc samą jazdę. Tak jak bercik powiedział... Bardzo dobre panowanie nad dechą podczas jazdy i wtedy bierz się za ollie. Powiedzmy, że przy ollie na 30cm wysokości możesz powoli brac się za mniejsze hopki.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...