Skocz do zawartości

Sprzęt dla początkujacego


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że jest to mój pierwszy post tutaj witam wszystkich :wink:

 

W zeszłym sezonie pierwszy raz założyłem deskę na nogi, był to marnej jakości sprzęt z wypożyczalni... mimo to nadal żyję :wink: , co więcej spodobało mi się więc bieżącym roku postanowiłem sprawić sobie jakiś własny zestaw. Proszę o pomoc i informację jaki zestaw (deska + wiązania) warto kupić w cenie do 1000PLN dla początkującego. szukam sprzętu do zjazdów ze stoku. Mam 183wz, 85kg, numer buta 44-45.

 

Czy warto na początku zainwestować w któryś z tych zestawów?

http://allegro.pl/nowy-snowboard-raven-blur-162cm-wiazania-s200-i1948317308.html

 

http://allegro.pl/deska-salomon-storm-164-wiazania-drake-king-12-i1941787610.html

 

Jaką długość deski wybrać?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deska dla Ciebie powinna mieć max 161-162cm.

Jeśli chcesz wypróbować co potrafi Raven Blur, to poniżej jest wstępny kalendarz testów:

- 17/18 grudnia Czarny groń

- 14/15 styczeń Białka Tatrzańska

- 4/5 lutego Brenna

- 11/12 lutego Szczyrk

- 3/4 marzec Bełchatów

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

a co sądzicie o takim zestawie?

http://allegro.pl/voelkl-stroke-160-straptec-2012-wroclaw-i2053262613.html

 

Warto kupić tą deskę w zestawie razem z wiązaniami? czy lepiej samą deskę i dobrać inne wiązania?

Chciałbym kupić zestaw który posłuży mi przez następne 2-3 lata :wink:

Lepiej wybrać deskę 160cm czy 164cm? bo według zeleceń producenta mieściłbym sie w górnej granicy zalecaniej wagi dla Stroke 160 :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiazania sobie odpusc (Baxlery). Voelkl z roku na rok robi coraz gorszą tą deskę (coraz szybciej i łatwiej się sypie). Wiem, bo za sciana sprzedaja Voelkla i mogę sobie pomacac ;)

Z tych wszystkich desek Ace byłby najciekawszą opcją, ale nie w wersji Wide. Nawet o niej nie myśl ;) Jesli bedziesz mial problemy z butem to wystarcza odpowiednie kąty albo wiazania na wyzszej plycie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

W tym tygodniu mam zamiar zakupić już sprzęt.Znalazłem ciekawą ofertę w sklepie... Voelkl Stroke 164 za 560PLN + wiązania Voelkl Straptec M/L za 220PLN czyli w sumie cały zestaw wychodzi z przesyłką ok 800PLN :) zastanawiam się czy może nie dołożyć 80 PLN zamiast Straptec-ów nie zakupić wiązań BURTON OUTPOST BLK-L, co o tym sądzicie? używał ktoś tych wiązań?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta waga to nawet tak w granicach 87-88;) a buty 44. uważasz że 164 to za długa deska jak dla mnie?

 

[ Dodano: |31 Sty 2012|, o 13:58 ]

ok, deskę już zamówiłem, do czwartku powinna dotrzeć :wink:

 

Musze dokupić jeszcze jakieś buty myślę o dwóch modelach:

1. Salomon Faction

2. Northwave Legend Sl

 

Przynajmniej po przymierzeniu kilkunastu par te były najwygodniejsze. Możecie coś o nich napisać? Może ktoś z Was ich używa?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i mój kumpel któremu je poleciłem:)

 

2 lata zero śladów użytkowania wygodne bardzo jak już sam zauważyłeś dośc twarde co mi pasuje, nie wiem jak tobie, noge trzymią, ciepłe są katowane co roku we Włoszech:)

 

poczytaj recenzje na innych forach, wszedzie podobnie piszą buty rewelka;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voelkl-a Stroke są długości 160 albo 164, z tego co czytałem deska nie jest trudna do opanowania więc może nie będzie tak źle :wink:

 

Jutro wybieram się przetestować sprzęt więc zobaczymy czy wybór był dobry :cool:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...