Skocz do zawartości

TANIA DECHA WIAZANIA


Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie szukam deski wiazan butow jezdzilem na deseczce kilka lat temu przez tydzien wtedy wypozyczylem teraz che swoj nielajlepszy ale zawsze cos

 

mam 182 cm i jakies 77kg wagi noga 45

 

moje propozycje co wy na to :

 

http://allegro.pl/item252365110_deska_elan_quantum_dl_151cm_z_wiazaniami_nitro.html

 

http://allegro.pl/item252973826_uzywana_deska_snowboardowa_burton_cruzer_156_cm.html

 

http://allegro.pl/item253200583_uzywana_deska_snowboardowa_rossignol_162_cm.html

 

http://allegro.pl/item253932414_uzywana_deska_snowboardowa_salomon_159_cm.html

a do tego np

http://allegro.pl/item251053220_nowe_wiazania_snowboardowe_airwalk.html

 

 

wole kupic tania deche z wiazaniami niz tyle samo kasy wydac na wypozyczenie a przeciez zawsze mozna na lepsza zmienic a jak nie zepsuje sie to i dluzej pojezdzic ale co radzicie moze jestem w bledzie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza decha odpada, wiązania całkiem, całkiem. Ta decha burtona 156cm trochę wydaje się w kiepskim stanie. Tam przy nosie wygląda jakby była pordzewiała krawędź czy cuś. xP

 

Pewny byłbym jedynie wiązań. Wyglądają na w miarę solidne i mają wszystko co powinny mieć (regulacje i takie tam pierdoły). Co do deski wybierałbym między 162, a tą 159cm. Pamiętaj też, że długość, szerokość i ogólnie wymiary dechy zależą od tego do jakiego stylu jazdy mają Ci służyć.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca to cieżko stwierdizć która jest w dobrym stanie. Zdjęcia są kiepskiej jakości i w niskiej rozdzielczości...nic nie można tam dojrzeć. Tak jak Jed pewny byłbym tych wiązań. Wyglądają na całkiem solidne i penwie by Ci służyły....

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra wiec powiedzmy ze wiazania mam zalatwione no chyba ze macie jakies inne propozycje ale mi sie po prostu ta wydawala sensowna ze wzgledu na cene i chyba airwalk nie sygnowalby oststniego szmelcu zreszta kto wie :)

 

 

do do deski najbardziej mi przypadl ten salomon 159 nie wiem jak sie kupuje deseczki ale dokladnie 160 cm mam do brody w tech aukcjach zacheca mnie to ze jest mozliwosc zwrocenia sprzetu a wydaje mi sie ze przy uzywce to zaleta

 

co do stylu jazdy to poczatkowo wiadomo bedzie jak na poczatku hehe ale ladnych pare lat jezdzilem na skateboardzie wiec bede pewnie zmierzal w kierunku freeride/ freestyle ale do tego to pewnie i bym musial deske zmienic

 

narazie szukam po prostu deski na sezon lub dwa ( pewnie w kazdym ze dwa wypady zaliczcze jesli praca pozwoli) aby sie wkrecic w jezdzenie a nie w kombinowanie kasy na sprzet zreszta tto nie az taki problem tylko zal by bylo wydac 1000 na cos na czym pojezdze 10 dni a potem na polke bo brak czasu :(

 

dlatego jak macie jakies wlasne propozycje desek to dawajcie

 

[ Dodano: Sro Paź 10, 2007 12:19 am ]

a jeszcze jedni na co zwrócić uwage pzy kupnie używanej deski

 

czego nie powinna miec a co jest do zaakceptowania

dodatkowo czy ewentualne rysy na slizgu mozna jakos likwidowac itd itp

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysy i jakieś niedoskonałości w ślizgu da się załatać. Możesz to zrobić w serwisie albo samodzielnie. Na stronie jest poradnik o tym.

 

Muszą być naprawdę dokładne zdjęcia, żeby stwierdzić, że decha jest na pewno w dobrym stanie. Patrz na krawędzie, czy nie są pordzewiałe, powyginane, popękane itd... Poza tym zwracaj uwagę czy deska się nie rozwarstwia. Przy ślizgu nie muszę niczego tłumaczyć. Ewentualnie uważaj na to, żeby nie był zbyt mocno oszlifowany. Zdarza się, że pięknie wyglądający ślizg nie nadaje się do jazdy, bo osoba sprzedająca tak go wygładziła, że niewiele z niego zostało :)

 

Jeśli chcesz znaleźć jakąś fajną deseczkę, to teraz uruchomiliśmy giełdę. Poszukaj, może tam coś znajdziesz ciekawego. Adres - giełda.e-snowboard.info :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na delikatne rysy to nie ma co patrzeć i nie przejmować siętym, gożej jak są głębokie aż do rdzenia :razz: no ale to też da się zregenerować. Ważna sprawa to krawędzie. Musisz uważnie je obejrzeć, czy nie są uszkodzone, warto też sprawdzić inserty czy nie są "zjechane"

 

o do Twoich zakupów to również potwierdzam że wiązania są wporządku. Co do deski to te dwie opcje bym rozpatrywał: rosignol 162 cm i salomon 159 cm. Na zdjeciach wyglądają najkorzystniej spośród pozostałych które wymieniłeś. Wiadomo że na samym początku to będzie Ci praktycznie wszystko jedno jaka deska. Długości mają podobne, które mieszczą sie w przedziale dla Twojego wzrostu.....myślę że co nie wybierzesz to źle na tym nie wyjdziesz :wink:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do długości... Bercik ma racje, pisząc, że rzeczywiście nie ma to wielkiego znaczenia (przynajmniej na razie). Do zwykłej jazdy starczy Ci 158-164cm. Długość ma znaczenie przy wyborze stylu jazdy - FS, FR albo jibb. :]

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Zdjęcia dokładniejsze na pewno się przydadzą, ale ślizg średni mi się wydaje. Poza tym nie polecam takich długich desek, ale może akurat Tobie będzie pasowała. ;p

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to moze inaczej jakiej dlugosci deski powinienem szukac przy wzroscie 182cm do brody 163cm, waga 78kg i but 45

 

 

1- dlugosc.....

 

2- szerkoksc....

 

 

styl jazdy na poczatek pewnie all mountain ale w kierunku freeridu

 

lepsze zdjecia:

 

http://stefikj.fotosik.pl/albumy/297063.html

 

ale pamietajcie aby zwrocic uwage na cene bo ta jest jak do tej pory przystepna

 

tamtej deski

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dechę 165cm przy wzroście 1,8m. Nie było źle, ale jednak trochę za długa była.

 

Jeśli chodzi o jazdę, a tym bardziej freeride, deska powinna być dłuższa, bo masz większą kontrolę i łatwiej jest utrzymać równowagę jak wjedziesz na lód. Do freestyle'u i jibbingu zdecydowanie krótsze deski są potrzebne.

 

Tobie proponowałbym 160cm na początek. Jakbyś trochę na niej pojeździł, to mógłbyś określić, czy bardziej pasuje Ci dłuższa, czy krótsza decha.

 

Szerokość nie ma, aż takiego znaczenia (różnice są niewielkie), chyba, że masz mega wielką stopę. xD

 

Owa deska nie tyle jest max tania. Na początek możesz wziąć właśnie ze względu na cenę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...