Skocz do zawartości

Dla tych co nie wiedzą jaką deskę kupić


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 196
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Co oznacza "średnio zaawansowanym początkującym"? To mniej więcej tak, jakby napisać niewidzący z sokolim wzrokiem Nie napisałeś jaki masz budżet. Co dokładnie zamierzasz i jakich proporcjach robić

Hehe, to musisz zacząć przepuszczać ludzi jeżdżących na Pathronach Sensei 158 i w końcu na mnie trafisz

Hybryda ma rocker od wiązań, więc łatwiej inicjuje skręt, camber między wiązaniami lepiej trzyma krawędź i lepiej spisuje się w puchu. Flat najczęściej jest w deskach FS, często w deskach na raile (ch

Voelkl ma krótszy fragment z rockerem, a dłuższy z camberem, a znów Raven ma większy rocker, ale ma tkaninę biax zamiast triaxa. Czysto teoretycznie większy rocker lepiej sprawdzi się w puchu i przy flat trickach, ale triax lepiej przenosi reakcje na krawędzie, ale to jak wspomniałem teoria, a obie deski na podobnym poziomie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voelkl ma krótszy fragment z rockerem, a dłuższy z camberem, a znów Raven ma większy rocker, ale ma tkaninę biax zamiast triaxa. Czysto teoretycznie większy rocker lepiej sprawdzi się w puchu i przy flat trickach, ale triax lepiej przenosi reakcje na krawędzie, ale to jak wspomniałem teoria, a obie deski na podobnym poziomie.

Wspomniałeś coś o biaxie i triaxie ale opisales tylko triaxa, a ja chce się dowiedzieć do czego przydaje się biax.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne pytanie do czego może się przydać tkanina oplatająca rdzeń. Obydwie przydają się do tego samego. Bez nich deska by się złamała. To tak, jakbym napisał, że jedno auto ma ledy, a drugie xenony, napisał w czym są lepsze ledy, a Ty pytałbyś się do czego przydają się xenony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zakupiłem tą deseczke Voelkl'a z wiązaniami, oferta wydawała się być przystępna, więc trzeba było skorzystać:) teraz mam pytanie odnośnie ustawienia wiązań, czytałem różne rzeczy na różnych forach...czy ustawienie 30 przód/15 tył (kaczka) będzie dobre do nauki na stokach?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa...to pewnie coś źle zrozumiałem z innych wypowiedzi xD w sumie tak troche dziwnie by sie stało przy takich kątach :D a w sumie od razu się zapytam o buciki, przymierzałem ostatnio nidecker charger http://allegro.pl/buty-snowboardowe-nidecker-46-46-5-300mm-z-659zl-i3058527742.html oraz head scout http://allegro.pl/buty-snowboardowe-head-scout-black-46-i3030895833.html (tzn przymierzałem więcej par ale te mi tylko pasowały, a w sumie nideckery nawet trochę bardziej), moje pytanie jest takie czy z tych modeli któraś marka się wyróżnia? pewnie będę jeszcze mierzył buciki, ale szczerze mówiąc już sporo się "namęczyłem" w tym temacie i nic szczególnie dobrze mi nie leżało na nodze poza tymi modelami...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu...to mnie zmartwiłeś z lekka :/ no cóż, będzie trzeba jeszcze trochę pojeździć poszukać czegoś ciekawego. Salomony Fraction chciałbym przymierzyć, ale jak dotąd nie znalazłem mojego rozmiaru, a i jakieś Northwave'sy by się przydało pewnie przymierzyć.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadalem z pewny gościem i z tego co się dowiedziałem to FLOW MERC jest deska dla mnie tzn. jazda po stoku, sporadyczne zabawy w puchu i parku.

Co o tym myślicie to rozsądny wybór ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie Flowa odpuścił. Możesz ewentualnie do listy dodać K2, bo na wyprzedażach może zmieścisz się w budżecie lub jeśli coś bardziej zaawansowanego szukasz to poniżej 1000zł dostaniesz Pathrona.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...