Skocz do zawartości

Długość deski-PAlmer


Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że jest to mój 1 post, tak więc witam wszystkich :)

 

Mam pytanie , zamierzam kupić deskę Palmer'a 2009 , w wyborze mam 2 rozmiary 157cm i 161cm.

 

Moj wzrost to 180 i waga ~80-85 , czy zdecydować się na krótszą czy jedna troszke dłuższą?

 

Deska ma być raczej do jazdy po stoku :)

 

I czy może polecacie jakieś wiązania do niej w cenach 300-400zł ? :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tego samego wzrostu ale ważę 70kg i śmigam na desce 158. Na Twoim miejscu wybrałbym 157 bo w skali wpisałeś 4, więc będzie Ci łatwiej na krótszej. A jaki masz nr buta? Bo może się okazać, że będzie Ci potrzebna deska Wide

 

 

Jeśli chodzi o wiązania to całkiem niezłe są Drake Kingi, ale jak dorzucisz jeszcze 20zł to może pomyśleć nad TYMI

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja myśle że jako średniozaawansowany poradzisz sobie na dłuższej. Gdybyś zaczynał, to rzeczywiście lepsza byłaby 157, ale jak już jeździsz.. A poza tym jakbyś chciał sobie czasem ze stoku skoczyć poza trasę w puszek, to na dłużeszej będzie ci sie łatwiej utrzymać na puchu, bo ze swoich doświadczeń wiem że nie jest z początku proste (mam 192, niecałe 90 kilo wagi i do zeszłego sezonu śmigałem na desce 160-była zdecydowanie za kótka)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

161 :) bedacym szczerym, w 3 dni mozna sie nauczyc dobrze jezdzic, po tygodniu bardzo dobrze ;) wiec pierwszy dzien, moze byc bardziej klopotliwy.

Co do butów, pamietaj, ze northwave'y sa bardzo mocno rozbudowane, wiec wybieraj rozmiar L albo XL, zalezy od skali. Te 43.5 to mniej wiecej jak 44.5-45.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm szczerze to jeszcze nie spotkałem się "na żywo" z wiązaniami Union ale wyglądają solidnie, aluminiowa piętka i pompki, strapy chyba skórzane. Myślę, że tez będą ok, ale od siebie mogę polecić Drake'i, fajne wiązania na początek :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Drake są fajne do póki działają, potem zaczyna się masakra z brakiem części zamiennych.
nie do końca się zgodzę. Jak rozmawiałem z dystrbutorem to zapewnił mnie że cześci zamienne są i nie ma z tym problemów pod warunkiem że sklep ma wiązania od dystrybutora.

 

ale fakt faktem wybierając Drake King a Union DLX wybrałbym Union.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowa, słowa, słowa...

Ja mam od dystrybutora i co roku był problem (czytając fora widać, że nie tylko u mnie). W tym roku potrzebowałem wymienić reklamowany dolny pasek do Kingów i ich nie było. Fakt, że później się pojawiły, ale czasem w trakcie sezonu części potrzebne są "na już".

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...