Skocz do zawartości

Pełny zestaw dla początkującego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatniej zimy miałem okazję pojeździć na snowboardzie i skorzystałem z tej okazji. No i bardzo mi się spodobało ale nie mam na czym jeździć, więc zamierzam kupić pełny zestaw czyli deskę, buty, wiązania, spodnie i kurtkę. Myślę że teraz jest dobry moment ponieważ są wyprzedaże. Myślę że deka typu allmount o długości ok 150cm. Wzrost 176cm waga 68kg. Proszę was o jakieś rady co do kupna a najbardziej jakie sklepy polecacie i jakich firm sprzęt. Nie chcę zbyt dużo wydać na pierwszy sprzęt do nauki, ale też znowu nie oszczędzać na jakości by nie kupować później dwa razy. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://e-snowboard.info/forum/viewtopic.php?t=1841

http://e-snowboard.info/forum/viewtopic.php?t=655

 

:) Jeśli znajdziesz coś z sapienta (coast, alive) z przedziału 152-155 mozesz brac smiało :) do tego wiazania Drake'a, buty jakie Ci tylko będą pasować na nogę (byle nie jakiś decathlon). Spis firemek masz w drugim linku ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te linki są do solidnego editu:

Polecany jest Rossignol Temptation i Circuit, który jeszcze niedawno był zrobiony na piankowo-drewnianym rdzeniu i tylko z nazwy był deską snowboardową. To samo z butami Nideckera - to już masakra całkowita. Nie ma chyba gorszych butów na rynku, przynajmniej ja nie znam (większość serii butów była po roku powielana przez Decathlon) :) Niesamowicie zawodny system QL, Nagminnie przecierające się pięty, wyrywające się szlufki. Deski też grają w niskiej lidze od czasu, gdy Nidecker zdecydował się sam robić deski w Tunezji.

Buzrun natomiast miał kilka pro-modeli robionych w GST i to były deski świetnie jeżdżące.

Raven (nie wiem o co chodzi z tą loterią - polecam lekturę testów) nie tak dobry jak Rossignol Temptation lub bardzo prosty Rossignol Circuit - tu już ktoś pojechał po bandzie ostro :D

To Voodo to nie marka, ale niegdysiejszy model Pale.

W wiązaniach brakuje Technine.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. A co do decathlonu to co macie na myśli? Kupowanie w tym sklepie czy produkty niby wyprodukowane przez decathlon? Mieszkam w Opolu i tu tylko są sklepy decathlon, intersport itp. A najlepiej kupować w sklepie by wszystko dopasować, ale można kupić przez internet prócz butów. Jeszcze raz dzięki za polecenie firm i biorę się za przeglądanie internetu i w najbliższym czasie wyjazd do sklepów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to technine jeszcze istnieje ;)?

wszystko spis jest robiony na bazie "globalnych" doswiadczen jezdzacych, nie sugerowałem się jedna opinia ;) co do Ravena, pnie się w górę ;)

Na deski rossiego nie widziałem narzekań, ale wiązania to syf (moim zdaniem) ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...
to technine jeszcze istnieje ;) ?
taaa.... istnieje :P co sezon mają pokaźną kolekcję desek i wiązań ... może u nas nie jest to bardzo popularny sprzęt bo i dosyć drogi ale za oceanem mają mocną pozycje
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...