Skocz do zawartości

Rome Crail/ deska am/fr


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przez 3 sezony przemierzałem śnieżne przestrzenie na desce Raven, no i przyszedł czas na upgrade sprzętu.

Szukam czegoś do AM ale od czasu do czasu mały freeride mógłby mi się przydarzyć. Szukam czegoś w cenie ok 1000 zł.

 

Podoba mi się deska Rome Crail - czy ktoś może mi coś o niej powiedzieć?

http://supersklep.pl/i92961-deska-snowboardowa-rome-wi-11-crail-159

 

Z góry dzięki

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj wagę i wzrost. Dobry będzie Spaient Coast tylko nie wiem czy będzie twoja długość. Dobrą deską typową do FR jest Rad-air Neo. Z bardziej wymagających to sapient pnb2. Warto jest też dopłacić do deski K2 Raygun.

Z wyżej wymienionych, biorąc pod uwagę cena jakość i twoje umiejętności

1. Sapient Coast

2. K2 Raygun

3. Rad-air Neo

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą czy muszą ? :razz:

no to jeżeli tak to coast 155 do FR będzie chyba trochę za krótki

Neo i Raygun są 159 i taka długość powinna być ok

Obie deski znajdziesz na proboarder.pl

Neo jest deską bardzo zaawansowaną technologicznie i bezkonkurencyjną w swojej cenie. Deska ta jest nastawiona typowo na FR. Jedyną jej wadą jest grafika. :razz:

 

Co do Rayguna to jest to deska AM, ale do małego FR też się napewno nada.

Decha ta wygrała w testach Good Wood, więc jest to kawał dobrej deski.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łał, ten element jest aż tak dobry? Powiedzcie mi coś więcej o nim.

 

A co jeszcze możecie mi powiedzieć o deskach Endeavor? Bardzo mi się podobają wizualnie, myślałem konkretnie o the B.O.D:

http://roninstore.pl/endeavor-b-o-d-series-10-11

 

Ciężko trochę je dostać, no ale słyszałem dużo dobrego o nich.

Myślałem jeszcze o Bataleonach i Capitach

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Element kiedyś kosztował prawie 3000 zł, ale firma przestała produkować deski i ich ceny mocno spadły, więc za małe pieniądze masz sprzęt wyskokiej klasy.

 

Co do Endeavora to jest to bardzo twarda deska. Twardsza nawet od pnb2.

Nie ma co przepłacać, bo Element będzie odpowiednią deską dla ciebie.

 

Capita jest mało znaną w Polsce firmą, ale produkuje dobre deski. Poniżej masz jedną, która wydaje się odpowiednia.

 

http://proboarder.pl/p/1/1148/capita-mid-life-2011-deski.html

 

Moim faworytem jest Element, a następnie Raygun.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endeavor to bardzo fajne deski, sam jeżdżę na jednym z ich modelu. Możesz dołożyć do Endeavor ale element równie dobrze się sprawdzi, jak już zostało powiedziane ten blat jest tak tani bo to już resztki magazynowego które zostały i więcej nie będzie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem już dłuższy post na temat jakości desek Rome w sezonie `11 - jeśli chcesz to odszukaj. Generlnie trzymaj się od nich z daleka - zmienili fabrykę i posypał się szajs.
szajs ? to chyba inne deski rome miales pod nogami niz ja. Rome robi jedne z lepszych desek i to bez dwoch zdan! o wiazaniach i butach nie wspominajac bo to najwyzszej jakosci rzeczy
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem już dłuższy post na temat jakości desek Rome w sezonie `11 - jeśli chcesz to odszukaj. Generlnie trzymaj się od nich z daleka - zmienili fabrykę i posypał się szajs.
szajs ? to chyba inne deski rome miales pod nogami niz ja. Rome robi jedne z lepszych desek i to bez dwoch zdan! o wiazaniach i butach nie wspominajac bo to najwyzszej jakosci rzeczy

 

Robił... tegoroczne modele są super pod względem jazdy ale jeśli chodzi o wytrzymałość to bardzo łatwo o uszczerbki i rozwarstwienia. Pogorszyła im się strasznie jakość od ostatniego sezonu.

Miałem nadzieję że trafiłem na felerną serię ale to samo powiedział mi znajomy który również testował ich blaty w tym roku - stąd opinia.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak? Dobrze zrozumiałem, że wg. was w tej granicy cenowej nie ma lepszej deski niż ten Sapient? Nawet gdybym dopłacił tak ze 3 stówy?

No rzeczywiście, opinie o nim wszędzie rewelacyjne, a już niedługo go nie będzie. Ale trochę martwi mnie, że jest z 2009 i że firma upadła.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No rzeczywiście, opinie o nim wszędzie rewelacyjne, a już niedługo go nie będzie. Ale trochę martwi mnie, że jest z 2009 i że firma upadła.

Kupujesz deskę za przeproszeniem do lansowania czy do śmigania? :)

Kupowanie desek z zeszłego sezonu to bardzo dobra okazja bo zazwyczaj zmiany są kosmetyczne lub często wręcz kończą się na grafice.

...a, że upadli ... zwyczajnie nie poszli na masówkę i nie mieli takiego zaplecza kasy an trudniejszy okres jak np. Burton - robili dobre blaty ale się przeliczyli w strategii biznesowej - ot co ;)

 

Reasumując bierz i się nie zastanawiaj nawet, możesz dołożyć do jakiegoś Voelkl ale zapewniem Cię, że będzie gorszy - obecnie deski Sapienta są sprzedawane za śmieszną kasę w porównaniu do tego co oferują oraz ile kosztowałyby gdyby firma dalej istniała.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, element zamówiony. Mam nadzieję, że 162cm wystarczy.

Dzięki za porady, napiszę może coś jak już przetestuję.

Chciałbym jednak nie zamykać tematu, jak ktoś coś jeszcze ma do powiedzenia w tej kwestii to zapraszam :D

 

edit: faaaak, powiedzieli, że mają tylko 158.

Dałoby rade przy moich 179 cm wzrostu, czy lepiej szukać dalej?

 

edit2: chyba, że ktoś wie gdzie mogę dostać 162?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deska twarda. Oczywiście jak każdy Sapient wykonana z dobrej jakości materiałów. Na początku możesz mieć małe problemy, ale po pewnym czasie jak już ogarniesz tę deskę to już żadna nie będzie ci sprawiać problemów.

Zastanów się jeszcze na Rad-airem Neo lub POD, bo kolega sobie kupił deskę tej firmy i był strasznie zadowolony. Decha się super prowadziła i jeżeli brać pod uwagę sklę zaawansowania na tym forum to poprawił się o jakieś 3-4 punkty. Wiem, że grafika blatu nie powala, ale jak to już ktoś powiedział: wierzch deski widzisz na początku i końcu dnia,a ślizg w tym deskach odbija światło i fajnie świeci.

Myślę, że jeżeli nie uda się z elementem to warto zdecydować pomiędzy trzema wyżej wymienionymi deskami.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dostałem maila - pyc-sport nie ma już sapientów.

 

Co do Rad-Airów, to POD nie ma rozmiaru na mnie, a nad Neo się zastanowię, choć muszę przyznać, że jest wyjątkowo szpetny :D

 

Rome Crail 11 definitywnie odpada, tak? xP To nie wiem, zostaje mi chyba tylko Raygun...no może jeszcze pnb2

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...