Skocz do zawartości

Problem z małym butem - co wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i kolegów użytkowników forum i rzecz jasna snowboardzików ;-)

Proszę o pomoc w "znalezieniu" doradzeniu co do zakupu buta do 500zł,

zależy mi na tym aby był to bucik dla średnio zaawansowanego ridera, więc pewnie i większy flex ( nie mniejszy niż 4 - chyba że wiecie iż but ma mały flex a mimo to jest dobry )

Sytem sznurowania - chyba bez różnicy , ważne by był dobr , nie istotne automat czy sznurówki , ma być wygodnie i powiedzmy komfortowo - bezpiecznie podczas jazdy.

 

Ja sam sporo szukałem stawiam na Burtony lub Salomony ( problem w tym że praktycznie wszystkie buty podanych firm są damskie , nie znalazłem tak małych rozmiarów męskich - mimo iz np. damski 39 jest identycznym butem co męski 42 w przypadku Burtona jak i Salomona więc czy nie mają różnicy mogę kupić damski but? )

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakiego rozmiaru buta?

mam Salomon Synapse rozmiar 40 1/3 jesli to cos da.

Burtony rozbijaja sie o rozmiar, wiec trzeba brac je znacznie mniejsze.

Z modeli Salomona do 500zł (teraz na przecenach) to Echelony i Factiony, moze gdzies Savage i ew. zeszłoroczne buty.

A no i 40 meski to z tego co pamietam okolo 41 damski, przynajmniej w salomonie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak obecnie buty jakie noszę do użytku nazwijmy to codziennego to 39 oraz 40 zależy od byta w każdym razie wkładka 24,5 lub 25

jeździłem w butach salomona 25,5 ( damskich) było dobrze ale nie do końca - troszeczkę luzu, zmieniłem je na 25 salomon i jest super ( niestety buty z wypożyczalni w której pracuję ), dlatego chcę już kupic swoje

dziś mierzyłem w sklepie burton coco

http://www.blackcomb-shop.pl/buty-burton-coco-blackwhite/

rozmiar 8 - czyli 40 oraz rozmiar 7,5 czyli 39

Rozmiar 39 skarpetka z byta idealnie pasuje do stopy ale po nałożeniu całego buta mam wrażenie że mimo iż na długość dobre pięta chodzi mi do góry

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim but musisz przymierzyć, dobieraj idealnie takie jaką masz długość wkładki w większości butów "codziennych". Po dokładnym zawiązaniu stopa nie powinna się ruszać .

Ja kupiłem Thirty Two, po założeniu czułem że są mocno za małe chociaż był to mój rozmiar.

Ale po namowie doświadczonego ziomka zaryzykowałem i....po zapięciu dechy było już lepiej, pierwsze jazdy to raczej "męczarnia" dla stóp ale teraz to ideał. Ułożyły się do stopy i jazda to bajka.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim but musisz przymierzyć, dobieraj idealnie takie jaką masz długość wkładki w większości butów "codziennych"

 

Tu się z Tobą nie zgodzę. Różne firmy mają różną numeracje. Idał butów na co dzień dla mnie to 42.5 = 27.5cm. Jednak buty snow to inna bajka: w Head'ach 42 było na mnie za małe, a w Burton'ie 43 jest w sam raz (42.5 już za małe).

 

Podsumowując szukaj butów w okolicach długości wkładki butów "na co dzień"

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...