Skocz do zawartości

Rozbijanie buta snowboardowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z butami, które kupiłem przed sezonem. Okazały się one za ciasne, stopa cierpnie zarówno podczas jazdy jak i wjazdu wyciągiem z zapiętą deską. Ogólnie to wygląda tak, że wyjeżdżam na stok, ściągam buty, czekam 5 minut, zakładam, zjeżdżam, ściągam, na wyciąg i tak w kółko. W tych butach zjeżdżałem kilkadzisiąt razy na stoku, troche sie rozbiły ale nie na tyle, żeby cierpnięcie stóp nie występowało. But jest dość twardy. W jaki sposób mogę go jeszcze rozbić? z tego co dzwoniłem po serwisach to zajmują się tym tylko dla butów narciarskich. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś za małe buty i nic na to nie poradzisz niestety.

Buty się tylko w pewnym (dość małym) rozbiją ale muszą być sztywne aby chronić kostkę oraz podtrzymywać stopę tak aby wiązania trzymały but a but nogę a nie tak, że paski ściskają nogę ;)

 

Niestety chyba czeka Cię wymiana butów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ciezka sprawa, wyglada na to, ze po prostu zle dobrales buty. Przymierzales je wczesniej czy kupiles przez internet?

 

Przymierzałem wcześniej, wyglądało na to, że były "w sam raz". Zgodnie z masą poradników w sieci wybrałem buty dopasowane, z założeniem, że jeszcze się rozbiją. W sklepie były ok, nie cisnęły, stopa nie cierpła, dopiero na stoku okazało się, że nie jest tak jak trzeba. Dodam jeszcze, że tą wkładkę pod stopą mam wyciągniętą, z nią w ogóle się nie dało jeździć.

 

[ Dodano: 8 Luty 11, 13:13 ]

Niestety chyba czeka Cię wymiana butów.

Tego się obawiałem i wolałbym tego uniknąć. Przy następnym wypadzie na skok chyba skorzystam z wyporzyczalni i zobacze jak stopy będą się zachowywały w innych butach.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że podczas kupna nowych butów sytuacja może się powtórzyć. Kiedy normalnie chodze, wszystko jest okej. Chodziłem w domu w tych butach z kilka naście godzin w sumie i było okej. Po wpięciu się w wiązania i ściśnieciu buta zaczyna się problem, kiedy mam za grubą skarpetę też to samo. Jeśli chodzi o wiązania to próbowałem na różnym poziomie ścisku.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Ty aby nie za mocno zapinasz wiazanie?

 

jak zapinasz to dociagasz pompka na sile az przeskoczy jeszcze o zabek? jezeli chodzis w nich kilka godzin i jest ok tzn ze but jest dobry. a gdzie w nich chodzisz? czy aby nie po domu? przejdz sie na spacer niech noga sie porzadnie zagrzeje i wtedy zobaczysz czy cierpnie i czy but uwiera.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygrzeh buta i w nim pochodz. Wyjmij kapcia i tez w nim chodz.

Ale problem lezy chyba w wiazaniach, a nie w bucie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki to model buta. jaki rozmiar. jaki rozmiar stopy ty masz ( w cm) w porzadnych sklepach snbd sa tzw nagrzewnice ktore rozgrzewaja but do tego stopnia ze po wlozeniu nogi but dopasowuje sie do stopy wlasciciela. ( tu zaznacze ze nie kazdy)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...