Skocz do zawartości

Czy dlugosc deski ma duze znaczenie ?


Rekomendowane odpowiedzi

Chcial bym sie dowiedziec czy dlugosc deski ma duze znaczenie ? Mam 180cm, 70kg wagi, nigdy wczesniej nie jezdzilem na snowboardzie i dowiedzialem sie na tym forum, ze odpowiednia bedzie deska o dlugosci 156cm jednak na allegro widze deske, ktora mi sie podoba o dlugosci 162cm. Czy to zrobi wielka roznice czy warto poczekac te 10-12 dni ( bo za tyle bede mieli tą długosc )

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótsza deska = lepsza do skakania, bardziej "gibka"

Dłuższa deska = większa stabilność na stoku

Przy twoim wzroście jeśli nie masz w ciągu tych 12 dni żadnego ważnego wypadu w góry czy coś to poczekaj na swój rozmiar. Lepiej poczekać niż potem żałować

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, krótsza deska jest zwrotniejsza, a dłuższa stabilniejsza przy większych predkosciach. Ja mam takie same "gabaryty" jak Ty i smigam na desce o dl 158 :)

 

 

Edit. Patrzę na Twoja ocenę w skali umiejętności, poczekaj na 156 będzie Ci łatwiej się nauczyć ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, tak przypuszczałem. Poczekam te kilkanascie dni ale gram tez w kosza, wiec nie obrazil bym sie jak bym szybko urósł ;)

 

[ Dodano: 4 Styczeń 11, 21:45 ]

Aha chciałbym się jeszcze dowiedziec jakie marki produkują najlepsze deski, wiazania, buty - ogolnie sprzet snowboard. Burton, Raven, Santa Cruz ? Aktualnie czekam aż dojdzie moja dlugosc deski marki Raven, co powiecie o tej marce ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buty: Salomony

Wiazania: Salomony, Drake

Deski: a tutaj juz roznie. Burki z wyzszej półki, sapienty, salomony, voelkl, flow, ride, rome i tak dalej i tak dalej :)

Raven, super desek to on nie ma, ale wystarczajace dla poczatkujacego.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...