Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie

czy ktoś ma na tyle cierpliwości aby uswiadomić mnie co do technicznych szczegółów deski ?

Jeżdze już 4 sezony ale jezeli chodzi o te wszystkie nazwy to się nie łapie. Wiem tylko że jeżdze na desce z miękkimi wiązaniami. dokształcił by mnie ktoś z fachowego nazewnictwa?

 

 

i drugie pytanie, chciałabym spróbować teraz na twardych wiązaniach .w jaki sposób wybrac buty i deske.czy analogicznie dotej z miekkimi wiązaniami.

 

jakie firmy zajmują się twardymi wiązaniami?

z góry dziękuje za informacje

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam Ci link do tematu, w którym są poradniki między innymi dotyczące tego. Sam je znalazłem i myślę, że mogą sporo wątpliwości rozwiać. Poza tym powinnaś poczytać artykuły dla początkujących z e-snowboard.info . Tam znajdziesz, również coś w rodzaju słownika terminów snowboardowych.

 

Link do poradników

 

Co do twardych wiązań i butów. Wygląda to mniej więcej jak na nartach. Buty niewiele się różnią. Taki rodzaj jest przeznaczony wyłącznie do zjazdu, głównie slalomów. Mnie to nie kręci, ale jeśli Ciebie tak, to możesz coś takiego sobie sprawić. Dodam tylko, że twarde wiązania są dosyć rzadko spotykane na stoku. Ja może raz, czy dwa widziałem.

 

Pozdro!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RZadko ale czasami można zobaczyć snowboardzistę na takim sprzęcie. Pewnie z 90 % tych co upraiają snowboarding w Polsce i nie tylko śmiga na sprzęcie o przeznaczeniu fs/fr. A teraz sam już dokładnie nie wiem czy dobrze zaczaiłem co napisałeś :razz: jinx masz namysli ały sprzęt a nei same wiązania i buty twarde które byś chciał zamontować do miękkiej deski ? :razz: takich rzeczy to się raczej nie spotyka :razz: a jesłi chodzi o dobór samego sprzętu to mi się wydaje że decha typu alpine powinna być troche dłuższa od fs

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciała chiała ;p nie zmieniajce mi płci bo mi z moja całkiem dobrze.

 

prosze cie aż taką blondynką nie jestem żeby montować twrde wiązania do miekkej deski ;)

chodi mi o cały sprzęt ;)

jed, mnie nie kręci fr ani zadne trcki i takie tam. slalom i zjazdy to jest cos;)

dlatego chciałabym spróbowac na twardych ;)

 

miekkiego zestawu się nie pozbede i tak bo mam zamiar kiedys instruktora zrobic a ludzie ucz sie arzcej na miekkich . ale dla wlasnej staysfakcji chce sobie udowodnic ze na twardej sobie tez poradze ;)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

taa kobieta sie wzięła za forum i od razu mnie nie słucha ;) dwa razy mi wkleiło teksc ;/

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------]

 

ehhh no i gdzie moja kultura ;) zapomniałam podziękowac ;)

dziekuje :mrgreen:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • bercik locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...